Sraigės, šliužai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by Ecka »

Auginu šparagines aukštas (kokie 2-3 m). Tai tik pradžioje tenka pasaugoti. Uždedu skaidrius nupjautus bambalius, viršyje padarau skylučių kai paauga 3-4 cm , nuimu.
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Sraigės, šliužai

Post by povils »

Mažus kopūstus man pasiseka išgelbėti barstant pelenais. Po lietų vėl pabarstau.Vėliau augo labai gražūs ir niekas jų nebeskriaudė. Matyt labiau patiko mulčias. Tik va dabar, kai užaugo dideli, jau suka galvas ar augina žiedynus, užpuolė tų kaimynėlių jaunimas. Iš apatinių lapų tinkliukus daro. Šiandien pabarsčiau pelenais. Gal kiek pristabdys. Tikriausiai pasibaigė mulčias, jo padėti per tankiai suaugusius lapus nebeturėjau jokios galimybės, todėl ta visa fauna ir susikraustė ant kopūstų. Kaip sakydavo mano uošvienytė - be pričynios nėra smertės.
Dabar galvoju, gal nuskinti man tuos apatinius lapus ir pamulčiuoti. Ką manot?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by saulius »

Įspėjimas. Ką tik Galbrielė parašė temoje "Forumo kokybės gerinimas": šitos kalbos neturi nieko bendro su gamtine žemdirbyste. Apie barstymus kalbėt eikit į rojaus sodų forumą ar kur nors kitur. Moderatoriams prašymas trint visas panašias žinutes. O barstytojams- skaitykit apie GŽ pagrindus ir pasistenkit suprast pagaliau ką mes čia darom.
Saulius Jasionis
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Sraigės, šliužai

Post by povils »

saulius » Sek Bal 11, 2010 10:58 am
... man gyvuliai net aktualiau už daržoves, kurių praktiškai nevalgau...

saulius » Pir Geg 10, 2010 10:48 pm
nes obuolių beveik nevalgau ir neauginu

saulius » Pen Vas 18, 2011 7:14 pm
Apie save galiu pasakyt tiek, kad morkų nevalgau, taigi ir neauginu

saulius
... daržininkystė- tik viena mažytė GŽ dalelytė, ateityje gal bus ir visai nereikšminga. GŽ tikslas- jokio daržo.
O ką daryti tiems, kurie valgo?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by saulius »

Nesupratau klausimo... Valgykit, argi man gaila ;). Bet apie barstymus ir pan. kalbėkit kur nors kitur- su GŽ tai neturi nieko bendro. Tai ne tik nereikalingi, bet ir labai kenksmingi dalykai.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by laisvas kaimietis »

Mano galva tiems, kurie valgo daržoves, reikėtų pažvelgti kiek plačiau. Jei matysim tik šliužą ir su juo kovosim, niekada iš užburto rato neišeisim. Problema juk yra ne šliužas, o ekosistemos (mitybinės grandinės) spragos, leidžiančios jiems neribotai daugintis. Šliužų naikinimas = garantija, kad kitais metais jų bus dar daugiau. Tada sakom - GŽ neveikia. O aš sakau, kad galvos mūsų neveikia. Įdomiausia, kad visi žinom ką reikia daryti, bet darom kažką kitą. Na, belieka tik palinkėti - sėkmės darbuose ;)
Žilvinas Žurauskas
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Sraigės, šliužai

Post by povils »

Žilvinai, Sauliau, aš jau daug ką suprantu, bet kartais neišsitenku griežtuose rėmuose. Šalia mano sklypo visiškai apleistas škoto sklypas su dideliu prabangiu namu. Jau gal šeši metai, kai tas škotas dingęs ir visą tą 12 arų plotą dengia nuo tvorų pabėgęs penkialapis vinvytis. O tarp jo knibždėte knibžda visokio plauko sraigytės. Tokia va monokultūra. Ežiuką kartais sutinkam, bet jis matyt bejėgis prieš tokią armiją.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by saulius »

Tai įsigykit kokių paukščių- ir maisto turės, ir kiaušinį padės, ir daržui pagelbės.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by saulius »

Geriau ančių bėgikių: ir sraiges gerai lesa, ir kiaušinius gerai deda, ir gražios labai, ir nuo namų nebėga, ir šalčio nebijo.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by laisvas kaimietis »

Povilai, čia kaip tik trūkstama mitybinės grandinės dalis, kuri mieste savaime ne labai gali atsirasti. Tau šliužai vargas, o bėgikėms - džiaugsmas :)
Žilvinas Žurauskas
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”