Rūsiai, kaupai

Derliaus saugojimas: rūsys, kaupas, ledaunė

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Kapčiai, kaupai

Post by saulius »

Gal kas bandėt palikt burokėlius lysvėj per žiemą?
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Burokėliai

Post by Laimis Žmuida »

Nu pabandysiu aš šiais metais palikt keletą, nes dar ne visus nukasiau. Problemėlė tik su pelėm, nes jos griaužia.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Burokėliai

Post by Vėjai »

O pas mane rūsy viską suėda. Pernai po kelių dienų neradau nei vienos morkos, su visu smėliu sušlamštė.
Šiemet sudėjau į dėžutes ir užmoviau tokį narvą iš vielos tinklo.
Žiūrėsiu, bet dar gal iš laukų nesugrįžusios.
Gal dar žinot kokių priemonių. Nuodyti nesiruošiu.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Burokėliai

Post by Vėjai »

O kapčiaus pelės neužmato?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Burokėliai

Post by Laimis Žmuida »

Nu aš niekad nedariau, šiemet pirmi metai bus, bet mūsų kaimynė daro. Iškasa duobę smėlio kalniuke kur nedrėgna, sudeda burokus, bulves, morkas (obuolius sakė taip saugodavo iki pavasario jos tėvas) ir apdeda šiaudais, kad nesušaltų. Ant viršaus - eglišakės, kad pelės nelįstų. Ir visa tai užkasa smėliu. Gaunasi kalniukas, kapčius. Nu negirdėjau, kad ji skūstųsi, jog visą kapčių išėdė pelės. Turbūt to nebūna. Kapčių joms sunkiau rasti, nei pastatą, kluoną, tvartą, kuriose jos kasdien gyvena. Iki kapčiaus toli...
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Burokėliai

Post by Laimis Žmuida »

Kapčių atkasa pavasarį kai atitirpsta žemė. Ir visą pavasarį valgo. O žiemai daržoves laiko kitur, pvz rūsy, aruoduose, palėpėje...
Žemaitis
Posts: 5
Joined: Thu Sep 02, 2010 12:21 pm
Contact:

Re: Burokėliai

Post by Žemaitis »

Kapciu irgi randa .pernai dariau eksperimenta su obuoliais ,tingejau skinti tai nupurciau sudejau i pezes ir užkasiu i kapciu.Pavasari atkasiuau irka sveiki ,tik ketvirti pelenai suede.
baibokė

Re: Burokėliai

Post by baibokė »

Perskaičiau apie kapčius. Seniau mano Mamutė visada darydavo kaupą. Taip pas mus vadindavo. Tik truputį daržovių pasilikdavo. Visas kitas bulves ,burokus, runkelius, nes laikydavom paršiuką, kavodavo į kaupą. Gražiai sudėdavo daržoves. Nuo jų per kokią pėdą palikdavo žemės. Apklodavo šiaudais Ir apkasdavo žeme . Viršuje maždaug rankovės pločio iškišdavo iš šiaudų kaminuką, kad būtų ventiliacija. Būsimas išsiėmimo vietas apdėdavo mėšlu, kad per daug neįšaltų. Skylę žiemą daržovių išsiėmimui pasidarydavo nedidelę , tokią kad gerai eitų įkišti ranką. Pasiėmę daržovių, skylę užkišdavo šiaudais. Niekas niekada nesušaldavo.Jei būdavo stiprus šaltis ant kaminuko ką nors užklodavo. Taip laikydaom daržoves kelis dešimtmečius. Tokia tėvų patirtis.
Jurga

Re: Trūksta

Post by Jurga »

Čia http://rb.blogas.lt/ prie nuorodų dešinėje rasite smetonišką knygą "Kaimo statyba" . Ten yra ir visokie saugojimo būdai aptarti, be galo įdomi knyga.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Trūksta

Post by Vėjai »

Brukne, mano nedidelė patirtis parodė, kad negali visko vienodom sąlygom laikyt.
Kažkam reikia drėgmės, kažkam sausumo, kažkam šilčiau, kažkam šalčiau.
Tam pačiam rūsy morkos dygsta, o salierai džiūna.
Ieškau visur info.
Bandysiu tą surinktą info susidėlioti.
Ir tada pagal tai galvoti kokios patalpos reikia.
Ar koks laikymo, konservavimo, šaldymo , džiovinimo būdas geriausiai tinka tai ar kitai daržovei.

Derliaus išlaikymas (geras, ne bet koks išlaikymas) turėtų būt aktualus ir besiruošiantiems parduoti produkciją.
Pirkėjas norės gauti gerų morkų, bulvių, moliūgų ir žiemą po truputį,
Nesiveš gi viso maišo rudenį į miestą, neturėdamas kur laikyt.
Post Reply

Return to “Derlius”