Naujas požiūris į mulčiavimą (paklotės formavimą)

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Naujas požiūris į mulčiavimą (paklotės formavimą)

Standartinė Mama Smilga » Pen Rgp 03, 2012 2:28 pm

"Žalia stotelė" (agrofirma "Sėklos") jau prekiauja garstyčių po 1kg, esparceto ir facelijų po 0,5kg sėklomis. Berods po 5Lt su centais. Čia žinia tiems, kuriems pritrūksta dengiamųjų augalų paklotei.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Naujas požiūris į mulčiavimą (paklotės formavimą)

Standartinė lugne » Šeš Rgp 04, 2012 11:11 am

Šių metų mano "atradimas", kad mulčas turi būti visada pavėsyje ar bent jau išsklaidytoje šviesoje. Tik va dar neišsprendžiau kaip padaryti, kad nuo pavasario kuo greičiau jis patektų į tą pavėsį. Tada kad jis dirbtų ir neperdžiūtų reikia tikrai mažesnio sluoksnio ir šiaip gyvybės daug daugiau po lapais. Šiemet pavyko šito pasiekti takeliuose, kai nuo ankstyvo pavasario ten sumestus žagarus apaugo žliūgė, kiaulpienės ir kt. Bet lysvėse mulčą dar ilgai kaitino tiesioginė saulė. Galvoju nuo rudens į lysves įsodinti kiaulpienių (gal dar kažką patartumėt), o pavasarį sėti tarp jų. Augalams sudygus kiaulpienių lapus šalinti pagal poreikį, kol susivers daržovių lapai...
Aišku nieko naujo su tuo pavėsiu, bet būtent šiemet man čia "atsivėrė akys" :)
Jurga Stoškutė
lugne
 
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Pen Bal 10, 2009 1:54 pm
Miestas: Marcinkonys, Varėnos raj.

Re: Naujas požiūris į mulčiavimą (paklotės formavimą)

Standartinė saulius » Šeš Rgp 04, 2012 11:17 am

Tinka bet koks greitai augantis ir šalnų nebijantis sideratas iš pavasario (garstyčios, žirniai, pupos) arba bet kokia kita žolė. Arba kokie žiemkenčiai, jei nori žaist. Pavasarį prarauni eilutes ir sėji. Taip galima ir visai be mulčio išsiverst.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Naujas požiūris į mulčiavimą (paklotės formavimą)

Standartinė Marijos » Šeš Rgp 04, 2012 11:58 am

Lugne, geriausia buvo sodinti kai nužydėjo ir sėklos susiformavo. Būtum pjovus pienių pievą ir pamučiavus kur reikia. Užsisėja ohoho, retint net reikia. Gal dar rastum šieno su kiaulpienėm ir dabar pamulčiuotum.
Pas mane darže užpavėsina augalai, sėkloms palikti, pvz salotos dabar stovi metro aukščio ir tik pradeda žydėti, pastarnokai jau sėklas renku. Kokios ropės kopūstai šparaginės ir daugelis didžialapių patys užsipavėsina.
Marijos
 
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: Pir Geg 16, 2011 8:42 pm
Miestas: Vilnius

Re: Naujas požiūris į mulčiavimą (paklotės formavimą)

Standartinė Mama Smilga » Šeš Rgp 04, 2012 3:41 pm

Iš suvalgomų dalykų tarpueiliuose greičiausia sulapoja špinatai,pipirnė ir ridikėliai. Vėliau žoles nusikerpi maistui, šiauriniuose eilučių galuose palieki sėklai, ridisėliai-pampt, ir išsirauna, net agurkų šaknų nepažeisi.

Šias kultūras jau seniai taip auginame-iš anksto apsėjame būsimas agurkų, pomidorų, įvairių kopūstinių vietas. Galima ir kokių burokėlių tarpueilius jais pavėsinti.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Naujas požiūris į mulčiavimą (paklotės formavimą)

Standartinė Mama Smilga » Pir Rgp 06, 2012 10:52 am

Rugpjūčio pradžioje pats laikas sėti dvimetes žiemojančias salotas būsimuose daržovių tarpueiliuose. Jos anksčiausiai atžels ir nuo pat gamtos atbudimo pradžios pavėsins jūsų paklotę.

Tai salotinės sultenės, mūriniai šatreiniai. Aš kaip žiemines salotas vartoju pievinį pūtelį. Petražolės, dabar sėtos, irgi pavasarį tęs augimą, jei kiek pridengsit (kai kuriose vietose jos iššąla). Jaunutės rūgštynės puikiai žiemoja, tik nepamirškite, kad jos daugiametės - jei trukdys ar nusibos, teks rauti, nes nukirpus vėl atželia. Štai Laimis paskelbė, kad gamta jau daug ką sėja būtent dabar. Pažvelkite pradiniame svetainės puslapyje.

Priešžieminės sėjos metui (maždaug lapkritį), kai augalai nesudygsta, tik sėklos guli ir stratifikuojasi, tinka begalė augalų: morkos, petražolės, pastarnokai, pūteliai, krapai, pipirnės, špinatai, agurklės, kalendros - visko nevardinsiu. Tik nepamirškite numatyti: jei viskas bus suvalgyta, gali tupėti vėliau sėtinų augalų tarpueiliuose, jei paliksime žydėti ir brandinti sėklas (pvz, tik taip vartoju kalendras) - tada tik šiauriniuose pakraščiuose. Daugybė gėlių gali būti sėjama prieš žiemą ir pavasarį pasitarnauti paklotės pavėsinimui. Tai medetkos, kurias ir taip sėjate augalų apsaugai, astros mokinukų puokštėms, rugiagėlės ir t.t., bet jas juk paliekame žydėti, tad tiks sėti tik šiauriniuose lysvių kraštuose.

Visiems šiems gėriams ir grožiams viena taisyklė - vieta turi būti neužmirkstanti tirpsmo vandenyse.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Ankstesnis

Grįžti į Technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron