Bulvės

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by saulius »

4. Rodykime savo ūkius, traukime kuo daugiau žmonių, parodykime tą kardinalų skirtumą nuo tradicinės žemdirbystės sodybų. Estetinis vaizdas daržo taip pat labai svarbus.
Dar keli žodžiai apie daržo estetiką. Dabar GŽ estetika- labai plati sąvoka. Vieniems tai gražiai aprėmintos lysvės tarp trinkelių ar nuskustos vejos, kitiems- kuo natūralesnė aplinka, daržas pilnas "piktžolių", aplink nešienaujama žolė. Kurią estetiką palaikysim ir rodysim? Turėtumėm akcentuot, kad pirmas variantas- ne GŽ, kad neklaidintumėm žmonių, jau ir taip pakankamai daug suklaidintų.
Saulius Jasionis
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Bulvės

Post by MantasBarsys »

Žinoma, kad akcentuoti reikia pastarąjį su nepjauta žole ir nerėmintomis lysvėmis, mano nuomone. Nes kitu atveju mes niekuo nesiskiriame nuo kolektyvino sodo darželių. Žmonių estetinis suvokimas labai subtilus, todėl čia jau menas, bet privalu eksperimentuoti šioje srityje ir būtina keist ir pateikti kitokį estetiškumą, gamtos estetiškumą.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by saulius »

Na, lysvių rėminimas nėra blogybė. Tiesiog daugiau dėmesio reikėtų skirt daržo aplinkai.
Saulius Jasionis
laimoniuks
Posts: 25
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:46 pm
Location: jonava,čičinai
Contact:

Re: Bulvės

Post by laimoniuks »

kiltu paprastas klausimas pagal tema,tai kokia rusi bulviu patartumet,kuri ir skoniu ,ir maistingumu,ir atsparumu musu aplinkai,ir ne bebrotiska kaina,patartumet isigyti.tik bent jau kelias,nesismulkinant ,kad vieniem viena,kitiems kita.ir gerai butu zinot kur ju isigyti,gal tai jau butu pradzia verslui.....
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Bulvės

Post by ArvydasG »

Sauliaus tiesa , vieno aro per akis.
Pagal mano bandymus, visdelto, geresnis derlius, deti i suarta , ar kitaip apdirbta dirva, ir taqda apmesti siaudais, rezultatai patikrinti. ;)
Bet is kur pavasari , paimsi tiek siaudu :shock:
laimoniuks
Posts: 25
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:46 pm
Location: jonava,čičinai
Contact:

Re: Bulvės

Post by laimoniuks »

na kiek man atrode, kad del kokybes neverta vargti su vienu aru ,kai yra zemes galima ir didesniam plote,be to man atrodo ir zemeliai geriau kai ja neisnaudosi per daug.manau kad galeciau is zemeles gauti naudos ir nealinant smarkiai jos.
siaudu yra ,tik pinigu turek,arba technika jiems paimti,nes graudu ziureti kaip pas mus rajone stovi siaudu rulonai trunija arba sudegina juos,bet ju yra....
zeme pas mane kieta,nesiruosiu jos arti ,tegu sliekai tai daro.siemet isbandziau auginti bulves po siaudais,galima sakyti pavyko ,todel noriu tai pratesti,igita patirtis parode,kad daug kas priklauso nuo seklos bulves,todel ir paklausiau ka galit patarti,na tikiuosi kad cia forumas ir galima patirtimi pasidalinti ir gauti jos,jei jau as netoks patires ir negaliu mainytis,tai bent jau sakykit kiek tai kainuoja,tik nesakykit kad bandyti paciam,tai darau bet tai uzims daug metu.....
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by saulius »

Arvydas atsakė, kad geriau sodint bulves į minkštesnę žemę, o ne ant pievos dėt ir aš jam pilnai pritariu.
Jeigu nori dėt ant pievos- gali dėt. Bet čia ir patart nėra ką: dedi bulves, dedi šiaudus ir spėk nukast, kol pelėnai nesuėdė. Ar yra kokių konkretesnių klausimų?
Tuo labiau, jeigu kažkokia patirtis jau yra- tiesiog padidini plotą ir viskas. Klausei dėl veislių, bet nieko nepaaiškinai: nei kokių jų reikia, nei ko iš jų tikiesi. Jeigu išvardinsiu kokius du šimtus bulvių veislių, kas nuo to bus aiškiau?
Saulius Jasionis
laimoniuks
Posts: 25
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:46 pm
Location: jonava,čičinai
Contact:

Re: Bulvės

Post by laimoniuks »

kaina paklausta del to, kad bent jau vienas forumietis pasake minti , kad jis investavo i tai kad zinuoti kuokios veisles tinka pas mus ,kokios neskanios,ir tai negali but dalintina siaip sau ,as su jo su tinku
is mano sodintu triju rusiu bulviu,geriausei augo kaip sakoma kaimiskos seneliu ,nezinia kaip vadinamos, ,,vineta ,, augo pusetinai,o ,,lady felicija,, visai netiko
o kokiu bulviu noretusi,na manau ir taip aisku,kad tiktu musu salygom,mano auginimo budui,ir butu skanios,a skonis pas mane kaip daugumos lietuvaiciu
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by saulius »

Jeigu nori kažko panašaus į senas lietuviškas bulves ir būtinai su veislės pavadinimu- ieškok "Sineglazkos". Ji- geriausia iš visų, augintų senesniais laikais. Kur rasi- neįsivaizduoju, bet gali ir forume įdėt skelbimą, kad ieškai senoviškų bulvių- turi gi žmonės. Vineta- šlamštas, mano nuomone.
O šiaip tai gali sodint bet kokias tau skanias bulves, juk kažkokių ypatingų reikalavimų neturi. Kas dėl konkrečios vietis ir skirtingų veislių augimo joje- išsiaiškinsi tik bandymais, kitaip niekaip. Tiesiog niekada nesodink vienos ar dviejų veislių, sodink bent penkias- šešias ir niekada nebus taip, kad liksi be bulvių.
Saulius Jasionis
Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by Gabriele »

Šiais metais iš visų sodintų bulvių veislių vienintelę "Sineglazką" sodinom neparagavę, tik pagal rekomendacijas. Ir mums ji buvo neskani, jei būtume ragavę, nebūtume sodinę. Jei bulvių skonis svarbus, siūlyčiau paragaut bulvių veislę prieš sodinant.
Post Reply

Return to “Verslas”