Meškinis česnakas - čeremša

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by povils »

Mano panaši patirtis. Senais laikais aš net nuo Baikalo vežiausi. Išsikasiau tokius mažiukus, kad geriau prigytų. Kolektyviniam sode pasodinau po serbentu į smėlio žemę. Kokius atsivežiau mažus, tokie keletą metų ir buvo. Net galvojau, kad ne tą rūšį išsikasiau. Kai pardaviau sodą, tai net ir nebepasiėmiau. Tikriausiai ir smėlis ir serbentas, labiausiai aš pats kalti buvom.

Apsidžiaugiau, kai prieš porą metų pamačiau pas pusseserę didelius ir gražius. Taigi užsiveisiau daigais
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by saulius »

Prie Baikalo auga kita rūšis- A. victorialis, o pas mus- A. ursinum. Čeremša- ta ta, iš Azijos, jos lapkočiai stori, kaip tulpių, daigai pavasarį stambūs. O mūsiškiai daug plonesni, nors skonis lyg tas pats, tik sibiriniai sultingesni.
Saulius Jasionis
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by povils »

Kai mes išvykavom, jų ten buvo visur pilna didelių, ir taigoj, ir turguose. Tik va su išsikastais mažiukais man nepasisekė.
Dar visur žydėjo oranžiniai Sibiro burbuliai (žarki) ir viendienės. Tik va oranžinio adonio tai niekur nemačiau, nors labai norėjau parsivežti. (Turiu musiškį geltoną).
Vinga
Posts: 71
Joined: Fri Nov 25, 2011 8:58 pm
Location: Kaunas-Radviliškio raj., Papušynio km.
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by Vinga »

Su meškiniais česnakais teko dažnai susidurt (vaikystėje rinkdavome ir valgydavome kokie 15-12 metų atgal). Labai skanus augalėlis. Švelnaus skonio, labiau priminė svogūną nei česnaką. Žiedai labai gražūs :). Auga jie pas mane gimtinėje (pajūrio kraštas) netoli upės, dauboje, miškingoje vietovėje (lapuočiai). Pastebėjau, kad mėgsta drėgmę, bet saulės nelabai, nes kur saulės daugiau ar nėra drėgmės (ar jos per daug ir nėra saulės) - jų neaptikau. Plantacija nebloga, nors neturiu su kuo palyginti (daugiau nemačiau). Planuoju apsilankyti ten vėl, pasižiūrėti ar niekas nepasikeitė.
Vinga
giedrius
Posts: 28
Joined: Tue Jun 15, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Meškinis česnakas- čeremša

Post by giedrius »

Mes prisirinkom šviežių sėklų ir iškart pasėjom į tinkamą vietą (pavėsy prie upelio), tai kitą pavasarį tvarkingai sudygo. Visais kitais būdais (pirktinės sėklos, sodinukai ir pan.) nieko gero neišeidavo.
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Meškinis česnakas

Post by Lowrell »

Kaip dėl meškinio česnako? Jų sėkloms lyg ir reikia pašalti. Noriu pabandyti pasėti meškinių česnakų iš pirktinių sėklų. Kaip manote kada tai geriausia daryti? Ar yra kam pavyke jų užauginti?
Andrius V.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ daržas rudenį

Post by saulius »

Pirktines sėklas tai geriausia išmest, negirdėjau kad jos kam sudygtų. Meškiniai česnakai geriausiai dygsta iš šviežių sėklų, jų byrėjimo metu, vasaros pradžioj. Tada sėklos būna dar žalios, o sėklynai guli ant žemės. Jokios stratifikacijos ar pašalimo joms negali reikėt, nes dygsta iš karto.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Meškinis česnakas - čeremša

Post by modestulis »

Jau pradejo augt.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Meškinis česnakas - čeremša

Post by saulius »

O, reiks ait pažiūrėt, pernai prisodinau prie upelio. Jeigu vištos dar nerado...
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Meškinis česnakas - čeremša

Post by modestulis »

Bet dar nedideli jie. Reikia dar kokia savaite palaukt kad valgyt. Mano tai ir pernai rudeni sodinti.
Post Reply

Return to “Laukiniai valgomi augalai”