Mityba (pagal HS)

Apie tai, kas mus žaloja, o kas - stiprina

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Mityba (pagal HS)

Post by lugne »

Vis paskaitau HS puslapį, kuris čia forume nemažai linksniuojamas, ne viską aš ten dar supratau, bet pakaičius straipsnius po kelis kartus, kai kas "daeina" :D
Bet iškilo toks klausimas - o tai ką valgyt? :?: Žinau, kad yra forume žmonių, panašiai besimaitinančių, papasakokit savo racioną. Gerai būtų detaliau, ne tik kad mėsa, pienas kiaušiniai, nekrakmolingos daržovės... Kaip Jūs visa tai valgot? Ir dėl termiškai neapdoroto maisto - ar lengvai perėjot, nes man kol kas net mintys valgyt žalią mėsą ar žalią, netgi pilnai neišvirusį kiaušinį sukelia nekokias emocijas...
Ir dar dėl vaikų bei kitų šeimos narių. Kol vaikai maži, tai žinoma, jie perima tėvų mitybos įpročius, bet jau kiek paaugę (sakykim 4-5 metai), žino kas skanu, kas ne ir kategoriškai atsisako valgyt bent kiek normalesnį maistą (čia pas mane taip, kitur gal kitaip). Jau nereikia būt jokiu ekspertu, kad suprastum, kad vien makaronais, miltais varške ir saldumynais bei vaisiais besimaitinantis vaikas negali būt sveikas, bet ką daryt? "Bado akcijos", kai neduodam to ko nori, gali tęstis kelias dienas, žinoma mes nusileidžiam.... Turbūt pas kitus viskas sklandžiai...
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by Mama Smilga »

Lugne, noriu patikslinti: 5 metų vaikas tris dienas nieko nevalgo, tik vandenį geria?
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by lugne »

Na trijų dienų nelaukėm, antros dienos apie pietus nusileidom ir išvirėm pieniškos makaronų sriubos :roll:
Jurga Stoškutė
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by laisvas kaimietis »

Ir dėl termiškai neapdoroto maisto - ar lengvai perėjot, nes man kol kas net mintys valgyt žalią mėsą ar žalią, netgi pilnai neišvirusį kiaušinį sukelia nekokias emocijas...
Kaip tie štampai žmones veikia :shock: Galiu duot ranką nukirst, kad esi valgius vytintą, šaltai rūkytą dešra, sūdytus lašinius ir t.t. Tai yra termiškai neapdorota, kitaip sakant žalia mėsa ;) Niekas gi nesako, kad būtinai reikia valgyt visai be jokių priedų, kaip ką tik bėgiojo :lol:
Man labai patinka Sauliaus receptas: kilogramui smulkiai pjaustytos mėsos po šaukštą druskos ir cukraus. Galima ir kitų prieskonių dėti, bet nebūtina. Vakare paruošiu ir į šaldytuvą, kitą rytą jau valgau - labai skanu. Jei visgi "baisu", galima labai trumpai pakepinti - tik kad pakeistų spalvą. Kartą paragavęs negali sustot :)
Žilvinas Žurauskas
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by lugne »

Taigi prispažįstu, kad smegenai ne taip veikia, ale ką su jais daryt, kaip perkraut? :D Vytinta, džiovyta, sūdyta tai taip, valgau. Bet va ta per naktį šaldytuve pabuvus, tai nu niekaip negaliu prisiverst. O be to tas šaukštas cukraus tai čia visai ne į temą...
Jurga Stoškutė
supermaximum
Posts: 137
Joined: Sun Jan 09, 2011 7:24 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by supermaximum »

Aha skanu žalia :) aš va balkone laikau šerno koja sušalusią ir pjaustau riekelėmis vis :) ale karpačio...dar sultinio uzgeriu ir labai geri pusryčiai. Riebu, skanu ir be jokių greitų angliavandenių :)
Lugne pabandyk labai sušalusią plonai atsipjauti :) ir paragauk :)
checheche...dbr visi galės pasireikšti metant valgyti visokius miltus ir kitą š...labai blatni rūkorius teisti ... :)
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by lugne »

Nagi nagi, o sultinys tai čia kaip ir iš ko?
Jurga Stoškutė
supermaximum
Posts: 137
Joined: Sun Jan 09, 2011 7:24 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by supermaximum »

Sultinys, tai karšta šaltiena jeigu jau taip lengviau įsivaizduoti :) tik be supjaustytos mesos, vien zelatina :) kaulų ir visokių plėvių ir sanarių nuoviras...
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by inga30 »

Su vaiku tai ir mum kaip lugnei, antros dienos vakara žmona pasidavė.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mityba (pagal HS)

Post by saulius »

O be to tas šaukštas cukraus tai čia visai ne į temą...
Cukraus galima ir nedėt, bet mėsos spalva su cukrum gražesnė būna. Bet bijot irgi nereikia- cukrus susifermentuoja, suskyla.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sveikata”