Žmogus ir lapė?

Moderators: saulius, dage

angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by angela »

Ar gali būti, kad ta lapė kažkiek prijaukinta, nors 5 km. spinduliu tik viena sodyba, o ir ten yra du pakankamai dideli šunys.Juk ne mes ją specialiai jaukinom, iniciatyvą ji rodė pirmoji. Dar vyrai sakė, kad ji yra mažesnė už musiškes, gal dar neužaugus.... O lietuvoj ar yra atvejų kai žmonės prisijaukina lapę.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by saulius »

Gali būt, kad žmonių auginta. Bet nebūtinai. Juk gyvūnų prijaukinimas taip ir vyko: niekas jų negaudė ir virvėmis nerišo, tai atsirado daug vėliau, o pradžioje vieni prie kitų artėjo todėl, kad surado abipusę naudą.
Saulius Jasionis
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by Žibutė »

Image
pamažink rezoliuciją dėdama forume.

Gali perkelti į fotki albumą ar per fikrą. Aš mažinau radikal.ru (tiksliau - albumo automatika tai padaro pati)
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by dage »

Skaitau l. įdomu straipsnį apie lapes, tiksliau, jų prijaukinimą.Jeigu nebūčiau forume šitos diskusijos sekusi, būčiau l. nustebusi, kad lapės taip lengvai jaukinamos.
Novosibirske, Genetikos ir citologijos institute, virš 50 m. vyksta eksperimentas su lapių prijaukinimu ir labiausiai prisirišimą prie žmogaus demonstruojančių lapių atranka veisimui. Pasirodo, lapės labai linkusios "draugauti" su žmogum, na, panašiai, kaip šunys. Taip kad Vigintas čia čia ne anekdotus pasakojo:)
Dalia
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by Renata »

Aš labai džiaugiausi, kad mano sodyboje gyvena lapė. Niekada jos nemačiau, tik žinojau, kur maždaug ola. Ir kad ji mano, kad tai aš jos sodybon kartais atvažiuoju - taip pat. Labai aiškiai man parodydavo, kieno čia teritorija. Palikdavo savo "kvepiančius" kringelius ant takelio, akmens, ant apmulčiuotos vagos. Aukštesnėj ir atviresnėj vietoj. Kad GERAI matytųsi :!:
O kartą tai prajuokino ilgam. Mes dar neturime jokių dirbtinų patogumų, tame tarpe ir su širdelės formos langeliu, tad rimtesni reikalai atliekami miškelyje, nusinešus kąstuvėlį. Kažkaip netyčia kasinėjimų laukas išsidėstė apie vieną žilvitį. Kartą ateinu - o ant mūsų sujudintos ir paskui išlygintos žemelės uždėtas riebus "parašas". Kad aišku būtų, KAM čia DERA kvepėti, o kam - ne :lol:
Aš ne prieš. Taip pat aš nesiskundžiu, kai ji pelėnais pusryčiauja/pietauja/vakarieniauja ;)
*Elia*
Posts: 31
Joined: Tue Jan 31, 2012 5:53 pm
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by *Elia* »

Draugas sodyboje kasė duobę su ola - norėjo triušius laisvai užveisti, bet... kadangi negyvenam dar sodyboj,
tai triušių lasvėn nepaleido. O pavasarį ola jau buvo užimta lapės :lol:
Kurį laiką šuo ir lapė varžėsi, kas riebesnį "parašą" padės.
Po metų nusistovėjo takai, matyt nebesusikerta :)
Bet pėdučių matosi, reiškia gyvena :)
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by inga30 »

Ar gali šiuo metu lapė gyventi neturėdama olos?
Kadangi kasdien palei tvora praeina lapė tai nutariau pažiūrėt kur gyvena,bet po poros val po šabakštynus radau tik išgulėta vieta?
Vištų neima, nors laisvai galėtų.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by saulius »

Gali. Lapei ola reikalinga vaikams vest, o šiaip ji bile kur gyvena. Nors landžioja po urvus, jeigu turi, teko pagaut ir žiemą oloj.
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by inga30 »

Tai idomu kodėl vištu neima,o dabar varnos pavage iš šuns kaula, aplesa ir palieka už tvoros o lapė tuos kaulus ima ir nešasi i krūmus , nors pliki jie ir vargiai ji ten pavalgo.
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Žmogus ir lapė?

Post by Žibutė »

O gal ji "kaip čigonka" - savo teritorijoje nevagia?
Post Reply

Return to “Kiti gyvuliai”