Svogūnai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Mama Smilga »

Po šios nevienareikšmiškos žiemos: senoviniai raudoni daugiagalviai peržiemojo visi (na, čia nebuvo abejonių, jie kasmet peržiemoja), iš sėklų užauginti mažučiai "Odincovec" - žaliuoja visi, iš sėklų užauginti maži "Brunsvik" - yra gretose ir kritusių karių, bet čia galėjo atsiliepti ir kiti dalykai: vėlesnis sodinimas, žemesnė lysvė, plonesnė paklotė žiemai.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Svogūnai

Post by zoot »

Pas mane peržiemojo daugiagalvis svogūnas išlindo bujoja krauna žiedus. Gal žinote kas išaugtų iš jų sėklų ir kaip vėl užauginti vėl svogūną iš sėklos? Su viengalviu viskas aišku o kaip su daugiagalviu? :?:
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Svogūnai

Post by saulius »

Tas pats ir su daugiagalviu.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Svogūnai

Post by Eimutė »

Pavasarį sėjau kelių veislių daugemečių svogūnų. Deja jie arba neišdygo, arba aš tuos siuliukus pamečiau tarp piktžolių. Gal daugemečius augalus geriau sėti rugpjūtį ar vėliau rudenį. Kaip tų svogūninių nepamest? Gal geriau juos sėti į indelius, o sudygus persodint?
Širvintos
Rasilė
Posts: 82
Joined: Fri Oct 29, 2010 10:06 am
Location: Vilnius - Anykščių raj.
Contact:

Re: Sėja

Post by Rasilė »

Pernai daugiamečius laiškinius svogūnus sėjau liepą ir rugpjūtį. Iki žiemos beveik užaugo, anksti pavasarį vėl leido laiškus, dabar sėklas brandina. Tarp žolių ne visus atrandu ir aš. Tenka lentom žymėti tą vietą, kol paauga svogūniukai.
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Svogūnai

Post by ArvydasG »

Antri metai pastebiu , jei per anksti dedam mulca ant sudygusiu is seklu svogunu, jie sunyksta.
Geriausiai uzaugo, kurie buvo pasodinti tarp ridikeliu.
Urtica
Posts: 57
Joined: Mon Jan 03, 2011 11:12 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Urtica »

Sprendžiu dilemą, ką geriau pirkti ar svogūnų sėklas, kurios užaugina viengalvius svogūnus ar sodinukus. Sėklom išeina pigiau, bet ar pavyksta užauginti jau pirmaisiais metais tinkamus vartojimui svogūnus?
Ar svogūnų sėklas (jeigu auginate ne sodinukams) sėjate tiesiai į dirvą ar į indelius namuose ir po to išsodinate. Bent mano anyta porus visada pasėja namuose į vazonėlius.

Beja aš pernai auginau daugializdžius Shallots Golden Gourmet iš Žalios stotelės. Man jie užaugo didesni nei mano turimi kažkokie vietiniai daugializdžiai ir laikėsi labai gerai... šiemet vėl auginsiu
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Svogūnai

Post by saulius »

Viskas priklauso nuo sąlygų. Kai žemė labai derlinga, jau pirmais metais iš sėklų užauga beveik normalaus dydžio galvos, t.y. maistinės. Jeigu sąlygos prastesnės- užauga tik sėjinukai sodinimui. Todėl, įvertinus sąlygas, reikia arba sėt retai, arba tankiai. Nes retai pasėti sėjinukai užaugs didoki ir gali būt taip, kad sodinimui bus per dideli, o valgymui per maži.
Jeigu sėsi valgymui- geriau kaip porus, augint daigelius. O jeigu sodinimui- galima tiesiai į dirvą.
Bet su viengalviais- žaidimas. Geriau pereit prie daugiagalvių. Džiugu, kad daug kas tą ir padarė. Yra ir valgymui, ir sodinimui.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Svogūnai

Post by lugne »

Priklauso ir nuo veislės. Yra veislių skirtų auginti būtent iš sėklų per metus, sėjant namie į indelius ir išsodinant daigelius. Bet dažniausiai jie labai dideli, švelnūs ir prastai laikosi. Tokie daugiau vasaros galui, rudeniui valgyti. Aš auginau taip Globo ir dar kažkokius neprisimenu tiksliai veislės, iš K raidės.
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Svogūnai

Post by Mama Smilga »

Globo, Exhibition, The Kelsae, Ailsa Craig.
Post Reply

Return to “Daržininkystė”