Šunys

Moderators: saulius, dage

nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Šunys

Post by nawjia »

Didelis neapsižiūrėjimas - mūsų naminių gyvūnų sąraše trūksta labai svarbaus gyvūno - šuns :!:

Taigi, žmogaus draugas, jo ir viso ūkio gynėjas. Didžiulis klausimas, kaip gi sugyvent kartu, kai maistas po nosim šmirinėja? :lol:

Turiu tokią idėją.
Jau Egidijus atsivežė Podhalės aviganius ir, rodos, yra labai patenkintas savo pasirinkimu.

Tačiau aš turiu savo mylimiausią veislę, niekas kitas nėra taip prie širdies, kaip Vokiečių aviganiai. Todėl mąstau, jeigu aš pavasarį įsigyčiau 2-3 mėn. šuniuką ir auginčiau jį kartu su vištom/viščiukais, gal ir antimis, t.y. vištidė ir šuns būda būtų vienas namelis - kaip manot, ar man pavyktų pasiekti, kad šuo ne tik nepjautų savų paukščių ir kt. gyvūnų, bet ir juos gintų nuo žemės ir dangaus plėšrūnų?

Šuo būtų taip pat ir dresuojamas, žinoma, t.y. dieną turėtų daug kontaktų su žmonėmis. (Sakau, nes apie Podhales skaičiau, kad jų nei glostyt, nei pratint prie savęs negalima, arba tik minimaliai)
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Šunys

Post by saulius »

O kas čia gali nepavykt? Visi šunys nuo seno gyvena su žmonėmis ir tarp gyvūnų. Tik kad gyventų vištidėj- mano galva, nelabai normalu, nebent vištidėj ypatingai švaru (žinoma, taip ir turėtų būt :). Kažkur šalia- taip.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Šunys

Post by saulius »

O kodėl Podhalės negalima prie savęs pratint? Kokie argumentai?
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Šunys

Post by nawjia »

Na tai apie Podhalę skaičiau, kad jeigu pripranta prie žmogaus, tai jį laiko šeima, o ne gyvulius tvarte.
Aišku, čia nebūtinai teisinga teorija, kadangi, kaip tu ir sakai, tūkstančius metų ir su žmonėm gyveno, ir gyvulius prižiūrėjo, tik mums/man vis atrodo, kad tai ne įprastas, o kažkaip specialiai išauklėtas dalykas.
Tai ir prisigalvoju visko.

Na, kartu - kad jokie maži žvėreliai neišpjautų paukščių, tuomet nereiktų daryt sandaraus narvo-namelio, kas ryt atidaryt/išleist ir suvaryt/uždaryt.
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Šunys

Post by saulius »

Nedidelę paukštidę nesunku užsandarint, didelę- taip, sunkiau.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Šunys

Post by nawjia »

Plius, paukščiai galėtų visą laiką vaikščiot laisvi, nereiktų rūpintis, anksti keltis ar iki sutemstant namo parvažiuot.
Kita vertus, tai jei šuo palaidas, niekas ir taip į teritoriją neįeis, ar ne?
`šėršė lia fam`
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Šunys

Post by inga30 »

Didžiausia bėda manau kad šuo biski kitaip nei višta masto ir pvz. sugalvos pažaist su viščiukais ir viskas , taip šiemet man buvo, o vištų neliesdavo.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Šunys

Post by nawjia »

Na, nelaimingas atsitikimas matyt.

O kaip reiktų šert šunis? Nes va girdėta, kad žalia mėsa, kaulai kelia kraujo troškimą ir norą medžioti. Kiek tame tiesos?
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Šunys

Post by saulius »

Visiška nesąmonė. Šuns maistas- tik žalia mėsa, kaulai ir organai. Virta mėsa ar visokie jovalai jam netinka, jau vien ant kailio matosi.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Šunys

Post by nawjia »

Nu lengviau pasidaro, kai gauni patvirtinimą ;) nes teoriškai juk ir pati suprantu, kad grūdais šunys tik iš biednumo šeriami.
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “Kiti gyvuliai”