Kiek maisto užsiauginome?

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Kokią dalį maisto užsiauginome šiais metais?

Jūs galite pasirinkti daugiausiai 1 atsakymo variantą

 
 
Rodyti rezultatus

Re: Kiek maisto užsiauginome?

Standartinė Ecka » Pen Spa 14, 2011 4:18 pm

Tiek to pabaigsiu girtis ;)
Čia visi giriasi būdami nevienodomis sąlygomis. Geriausia, kad prie namų turi pakankamai žemės, darbo grafikas laisvesnis- tada augink, kiek nori, ką nori). Dėja, vieni turi tik tiek žemės, kad augini tik vasarai ir kiek atliek , palieki žiemai (mano atvejis, nes sklypas miesto teritorijoje). Kiti, neturi tiek gyvenime laiko, kad galėtų vesti natūrinį ūkį (norai užsiimti GŽ prasideda ten, kur baigiasi valdiškas darbas), treti, kiek beužaugintų , neturi kaip išlaikyti (vėl aš, nes neturiu tokių rūsių ir šulinių, kad daržovės nesudžiūtų iki pavasario). Mano rūsyje bulves išlaikau iki pavasario, bet kažkodėl labai džiūsta morkos, burokai, ropės..). Gal trūksta drėgmės, nes rūsys šalia nešildomo garažo.
Taip galimybes apriboja įvairūs veiksniai. Moliūgų šiemet turėsim gal > 20 (ne gigantų), cukinijų liko gal 4, 2 kibirai stačių porų (pagal kitų rekomendacijas po vakar nukasimo bandysiu užpilti kuo nors), gal kibiras svogūnų (suvalgom 2 maišus), gal kibiras morkų (šiemet ne ten ir ne taip sodinau, suvalgom realiai 2 maišus). Bulvių sodinau gal 2 kibirus po šiaudais (I kartą), dėja, vienas lysvės galas papuvo dėl drėgmės, kitas aukštesnis galas - gerai. Bet daug smulkių- tai pirmas blynas- toks pusiau pasvilęs, bet entuziazmo neužmušė. Dalį visokio neįvardinto gėrio teko konservuoti, šaldyti, džiovintų lapų gal 3 sietkos.
Dalis daržo prie namo, bet tolimesnis senas sodas I metai (nuo pavasario) naudojamas, tai šiemet ten buvo daug darbo, bet mažai naudos (tiesiog išsiaiškinau visokio kalibro sraigių meniu). Ten pirmuosius kopūstinius ir moliūginius suėdė. vasaros viduryje iš III karto atsodinti kopūstai nurauti vakar- dar nupjoviau 2 vasariniuus (net nesusprogę) , bet žieminiai galėtų būti didesni (tiesiog trūko laiko užaugti). Kitąmet būsiu gudresnė, supratau, kas kur auga ar neauga. Burokų maišo per akis. Pievoje salierai tarp geržolių liko tik gero kumščio dydžio, ragausiu, tikiuosi, kad bus labai intensyvaus skonio ir pilni vitaminų. Galiu informuoti, ko sraigės nevalgo- burokų, porų, svogūnų, česnakų, vijoklinių pupelių , bulvių stiebų. Suėdė visus mandresnius kopūstus (brokolius, .......). Dabar tiesiog pagalvojau, kad sraigių aktyvumas sumažėja ar ne liepą, gal tada kišti rudeninius augalus?????
Tuos moliūgus, kur susodinau nuo palangės, sraigės suėdė, o kur sodinau sėklom, išaugo (tik labai vėlavo, nes dabar virkštyse pilna teniso kamuoliuko dydžio vaisių). Sraigių per vasarą nuo šienavimo sumažėjo (gal pavasarį pamatysiu naują vadą? ). Be to išsiaiškinau, kiek gali sodinti, kad užmulčiuotum (mulčio galėjo būti trečdaliu daugiau, nes rudeniop žemė liko pusplikė).
Išvada tokia- mums ir vaikams žalių daiktų užteko tikrai. Kitąmet - daugiau morkų, svogūnų, atsisakysiu egzotikų (daug darbo, rezultato nėra), bulvių patiems nepavyks tiek užauginti (nebent pavyktų gauti rietimą šieno, nes vietos sode dar rastum). patiko daržovės ant tvoros- šparaginės, žirniai patogu mulčiuoti). Jau dabar beveik tiksliai žinau, ą sodinsiu kitąmet.
Ačiū už dėmesį.
Ecka
 
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: Tre Kov 16, 2011 12:00 am

Re: Kiek maisto užsiauginome?

Standartinė KristinaL » Tre Gru 28, 2011 4:03 pm

Sveiki.
Prisijungiu prie Jūsų gausaus būrio. :) Sodinu ir sėju jau kelis metus, Nors tik dabar "aptikau" Jūsų malonią bendriją. :)
Daugelis dalykų man iki šiol nesuprantami, bet kai kas jau paaiškėjo po Sauliaus vedamų kursų.
Jau kelis metus mums nepavyksta užsiauginti prieskoninių daržovių (apart krapų). Jiems skirta 1 lysvė daržo viduje, bet dėje neauga (spėju, tiesiog ten persausa, o mes nelaistom). Bandžiau mulčiuoti žole lysvės perimetrą, bet ir tai nepadėjo, prieskoniai nesudygo. O gal ir sėkla nekokia ;)
Visas lysves mes mulčiuojame žole, pkauta iš tarpūlysvių, bet spėju, to nepakanka, reikia berti storiau. Daržovių mes auginame įvairių rūšių. vis bandom kas auga, o kas ne.

Labai gerą derlių davė: dumplainiai (manau, kad daugiamečiai, nes po žiemos nesėjom, o daigialiai prasikalė pro mulčą), moliūgai, cukinijos, žirniai, topinambai, pupelės, porai (dėje, nežinau kaip juos išlaikyti per žiemą, tad teko daug palikti kaip mulčą, o buto sąlygomis jie išdžiūsta), svogūnai (sėklos atvežtinės, o labai norėtūsi auginti daugiagalvius, manau, tai geriau, nei auginti iš svetimšalių svogūniukų). Morkų reiks sėti daugiau ir ne taip tankiai :) Jos buvo sėtos su paprikomis, kitoj lysvėj su burokėliais, dar kitoj su žirniais. Rezultatai visur neblogi. Burokus (atsiradus gumbams), kai kuriuos molūgus sugraužė pelėnai (spėjam, kad šitie). Tad net nežinau ką reiks daryti, kad nors kažkiek daržovių užsiauginti ir juos nesugraužtų :(
Auginom avinžirnius (seklytės papelyjo, nes matyt pertankiai augo, ar nelaiku nuimtos buvo), lęšius (nespėjom nuimti, išbyrėjo, gal sudygs pavasari ;) ), brokolius, žiedinius (juos puolė ligos ir susukė žiedus tik rugsėji), kopūstus (nuemem tik kelias galvas, labai sirgo, pūvo), žemoges (auginam pirmus metus, bet vaikai džiaugėsi uogom), Pomidorus (jie auginami lauke, krūmeliai buvo vos 0.5 aukščio ir "uogų" buvo nedaug, teks ieškot kitokių rūšių), salierus (jie neaugo: daigeliai įkišti į žemę tiesiog tūnojo, neaugo nei su mulču, nei be jo), ropės, ridikai buvo sugraužti dar lapukų stadijoje, nežinojau net ką daryti. Agurkus bandžiau auginti vienoj lysvėj su pupalėmis ir su kukurūzais. Bet rezultatas nekoks: 1 agurkas per 1 sezoną.
Štai daugmaž ir viskas ką auginom. klausimų dar daugybė...o atsakymų kolkas reiks iešotis lysvėse ;)

Būtų klausimėlis: Ar verta auginti grūdines kultūras? Juk sode jos nepageidaujamos. Gal reik skirti vietos kur nors atokiau. Bet tai kaip velėnoj juos augint?
Klausimėlis dėl sėklų: gal kažkas jau augino burokėlių, salierų,ropių sėklų? Gal galima kažkaip jų įsigyti?
P.S. Šiais metais prisipirkau labai daug gėlių sėklų (nes pati dievinu gėles ir auginsiu jų daug). tai jei kam idomu būtų "apturėt" kurias nors rūšis, pasidalinsiu siu mielu noru. ;)
-----------------------
Kristina
KristinaL
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: Tre Lap 16, 2011 3:40 pm
Miestas: VILNIUS

Re: Kiek maisto užsiauginome?

Standartinė Kartenalė » Pen Spa 11, 2013 12:23 pm

Laba diena. Labai džiaugiuosi prisijungusi prie jūsų šaunios komandos. Darže esu nebe naujokė:) gal bus koks 20 metų su pertraukom. Žavėjo V. Megre " idėja; kiekvienai šeimai po hektarą , o kai susipažinau su N. I. Kurdiumovo idėjom apie " protingą " daržą, pradėjau taisyti klaidas, darytas tiek metų. Skirtumai džiuginantys :). Ko prisiauginu per daug ? Moliūgų, kopūstų ( užraugėm jau žiemai 50 litrų bačką), pomidorų ( dar dera šiltnamyje), pupelių, bulvių, morkų, svogūnų, česnakų, burokėlių, Renku ir sėju savo gėlių sėklas, turiu ridikėlių, pomidorų, česnakų, kalendros, burnočio,žirnių, ežiuolės sėklų. Su malonumu kam nors padovanosiu :)
Kartenalė
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: Šeš Spa 05, 2013 10:00 am

Re: Kiek maisto užsiauginome?

Standartinė Mama Smilga » Pen Spa 11, 2013 3:04 pm

Tai smagu, lauksime Jūsų pavasariniuose mainuose (juos tradiciškai rengiame vasario 16 d).
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Kiek maisto užsiauginome?

Standartinė shapukas » Tre Spa 23, 2013 1:20 pm

Sveiki, prabalsavau už 3 variantą, nors jeigu būčiau neužleidęs daržų (dėl laiko trūkumo), tai manau jei ne pertelių, tai tikrai pakankamą derlių turėčiau. Ateinantiems metams labiau žinosiu poreikius, nes kaip kurių daržovių (agurkų, salotų) gana greitai atsivalgiau.
shapukas
 
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: Pen Lap 16, 2012 4:12 pm

Ankstesnis

Grįžti į Pasiekimai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron