Pomidorų hibridai: ar verta auginti?

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Pomidorų hibridai: ar verta auginti?

Post by Ernestas.A »

Paragavęs pomidorą niekaip nesuprasi ar čia hybridas ar ne :)
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Mama Smilga »

Mes neauginame hibridų, nes jie neskanūs. Hibridai pasižymi atsparumu ligoms ir garantuotu derliumi. Žmonės sodina dalį hibridų praktiškai vien dėl atsparumo ligoms, nes aukštaūgiai veisliniai irgi rodo puikų derlingumą, jei tik yra gerai maitinami.

Gamtinė žemdirbystė atrado galimybę net ir ne itin tinkamomis klimatinėmis sąlygomis išauginti pomidorus be ligų puokštės, tad neskanių hibridų atsparumas ilgam sąrašui ligų mums irgi neaktualus.
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Ernestas.A »

Mes neauginame hibridų, nes jie neskanūs
Čia ne šitos temos diskusija, jei kam įdomu ją tęsti, galime perkelti kur nors kitur. Bet, mama Smilga, Jūsų teiginys dėl skonio man atrodo neteisingas. Dėl atsparumo ligoms sutinku, dėl derlingumo galiu sutikti ar kitų savybių, kad hybridai parastai lenkia veisles (bet nebūtinai). Bet skonis gali būti "prastas" tiek pas hybridą (pirmos kartos mišrūną), tiek pas veislę (genetiškai stabili augalų grupė) kaip ir "puikus". Kur Jus radote, kad hybridai būna tik neskanūs, man labai įdomu, pasidalinkite?
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Mama Smilga »

Žinoma, mano vienos asmeninė patirtis - menkas svoris. Bet perskaitykite tūkstančius lapų teksto iš "supermamų" forumo pomidorininkių temų (kiekviena tema - 50 psl), jei skaitote rusiškai - http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php. O šie žmonės, pomidorų meistrai ir kolekcininkai, augina ir dalį hibridų, daugybę yra išragavę, ir ne Maximose, o savo darže., kas juk irgi turėtų pridėti skonio.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Mama Smilga »

Lietuvaitės iš begalės Lt prekyboje siūlomų hibridų yra atrinkusios bent jau valgomus, bet - tik keletą iš begalės, štai jie, jei įdomu.Orkado - lyg visiems valgomas Delfin - rūgštokas vieniems, bet kitiems primena vaikystėje valgytus "tikrus" pomidorus. Corason - mėsingų mėgėjams gardžiausias, ryškaus skonio mėgėjams -prėskas. Panašūs atsiliepimai apie Fenda.
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Ernestas.A »

iš Jūsų išvardintų esu ragavęs tik "Delfin", man nepatiko, be to tai gryna komercinė veislė su tam reikalingom savybėm, tokiomis kaip vaisiaus ilgas laikymas, sandeliavimas, kietumas, transportabilumas ir pan. Beje, ši veislė pramoniniuose šilnamiuose (beje buvo auginama ir lauke) jau praeito dešimtmečio atgyvena. Rusiškai suprantu, pasiskaitysiu, ačiū už nuorodą.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Mama Smilga »

Bet aš neauginu hibridų, nes kaipgi juos atsėliuočiau ir adaptuočiau? Dar vertėtų žinoti, kad visos Lt prekyboje esančios sėklos augintos tik kelių agrogigantų (Monsanto, Syngenta) išsinuomotuose Šiaurės Afrikos laukuose, tik išpilstytos skirtingose Lt firmose.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Mama Smilga »

Na matot, Jums net šis nevalgomas. O Delfin mėgėjai teigia, kad šis dar valgomas, kai tuo tarpu visi kiti hibridai prieš jį - tik žolė su vandeniu...
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Ernestas.A »

Aš kelias hybridines veisles esu bandes adaptuoti, didžiausias skylimas būna antroje kartoje. Vėliau vėl darant vaisių atranką, jų pagrindinės savybės nusistovi.
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Pomidorų paroda- degustacija

Post by Ernestas.A »

Na nerašiau, kad nevalgomas :D Sakau, kad man įspūdžio nepadarė, esu valges skanesniu.
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”