Paukščiai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

simonyte
Posts: 2
Joined: Mon Mar 26, 2012 1:40 pm
Contact:

Paukščiai

Post by simonyte »

Sveiki,
aš iš rudens buvau lysves užmulčiavusi sugrėbtais lapais, pavasarį prastumdžiau truputį mulčią ir pasėjau eilutėmis daržoves. Kai pradėjo dygti morkos, žiūriu - visa mano lysvė sukuista. Ogi paukščiams labai patinka kapstyti mulčią,ieškoti vabaliukų,bet ir sėklas iškapstė, mulčią išmėtė bet kaip,neliko jokių eilučių. Po to uždengiau agroplėvele, bet vis tiek labai retai sudygo. Su braškėmis panašiai - pernykštę žolę paukščiai nukapstė nuo lysvių, tai paskui apdėjau žievėmis. Gal patartumėte, ką daryti, kad paukščiai mulčio neiškapstytų?
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Mulčias

Post by Eimutė »

Man paukščiai problemų nepridaro, nors sode, įvairiuose krūmokšniuose aplink, jų gyva galybė. Gal pas jūs paukščiams daugiau nėra kas veikt tik po daržą kapstytis. O gal jūsų situacija patvirtina protingų žmonių pastebėjimą: daržas neauga vienas, reikia šalia daržo gyventi. Gali mažai ten ką daryti, bet kas dieną. Tiesiog reikia ten būti.
Širvintos
simonyte
Posts: 2
Joined: Mon Mar 26, 2012 1:40 pm
Contact:

Re: Mulčias

Post by simonyte »

Mūsų daržas šalia namų, pro langą matau visada, kasdien ten kapstaus. Ir miškas šalia, tai anksti ryte visas sklypas būna pilnas strazdų ir varnėnų, pievoj "medžioja" vabaliukus, bet ir daržo neaplenkia. Aišku,jeigu mulčias būtų ilga žolė, gal ne taip patogu būtų jiems kapstytis, o kai smulki žolė ir lapai- tai vienas malonumas:)
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Mulčias

Post by angela »

varnėnų ir pas mane pilna, bet jie labai tvarkingai vaikšto ir snapeliu ieško vabaliukų paklotėje, stipriai nieko ten nerausia. Gal kokie tai labiau išauklėti :D
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Mulčias

Post by egsa »

Pas mus irgi pilna paukščių, nors daržo jie neaplenkia, bet daugiau jų matau pievutėj, nei tarp lysvių, tad didelės žalos nepridaro; Tiesa, dingo visos šparaginės pupelės iš lysvės ir dalis susodintų žirnių, bet šiemet jau nesu tikra ar tai reikėtų priskirti špokams. O mulčiaus jie tikrai mums kol kas nepešioja, gal ir pas mus kultūringesni pasitaikė ;)
Ineta
Posts: 43
Joined: Mon Feb 07, 2011 11:35 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Mulčias

Post by Ineta »

Manau, kad paukšteliai mano sklype sulesė kai kurias medelių sėklas: putinų, erškėtrožių. Džiaugiuosi, kad jie rado ko reikėjo. Tikriausiai vitaminų jiems pavasarį trūko. Dabar bus vikresni ir stipresni. Pamaitinau gardėsiais.
Utenos rajonas, Užpalių parapija, Remeikių kaimas
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Mulčias

Post by Eimutė »

Išvada - kol tik kuriame sveiką ekosistemą ir nenaikindami bandome susidraugauti su aplinka, tenka sėti sodinti daugiau, kad ir mums ir mūsų sugyventiniams užtektų. O kažką pakeisti mulčiuje ar kitur: čia nuolatinis stebėjimas, kūryba, išvados. Principai panašūs, bet kiekviena sodyba kitokia
Širvintos
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Paukščiai

Post by modestulis »

Pas mane tai vištos iškapstė apmulčiuotą sodą/daržą. Tai apdejau su eglišakem užmulčiuotus plotelius. Nes vištos dabar laisvos vaikšto. Jos uždaromos Į aptvarą tik balandį. Tai gal neiškapstys. :D
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Paukščiai

Post by Lowrell »

Gerai sugalvojai.
Andrius V.
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Paukščiai

Post by modestulis »

Bet ir netingi jos eiti ten ir kapstytis... Tas sodas ne prie namų, o maždaug už 100m nuo namų, pievoje. Bet vistiek kelios ateina ir kapsto. :evil: Nors atrodo, kad kieme joms užtektų kapstytis, bet pasirodo, kad ne. Bet jos kapsto tik šieno ir šiaudų mulčą, o šakelių ar sutrunijusių medžio gabaliukų beveik neliečia. Na penktadienį sužinosiu ar padejo eglišakės ar ne. :D
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”