Kur išmintingiau kurtis?

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė Ernestas.A » Pir Kov 02, 2015 6:14 pm

Mama Smilga, paskaitykite šitą straipsnį http://www.sarmatas.lt/05/ar-man-reikal ... va-sodyba/ Čia gan smulkiai aprašyti pliusai ir minusai įsikuriant sodyboje. Ne su viskuo galima sutikti, bet nemažai tiesos.
Ernestas.A
 
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: Ket Spa 23, 2014 11:48 am

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė zoot » Pir Kov 02, 2015 11:46 pm

:D Pirmas toks minusas kad imi per langą žvalgyti jeigu pravažiuoja kokia mašian ir tai automatiškai darai.
Valdas
zoot
 
Pranešimai: 684
Užsiregistravo: Sek Vas 13, 2011 8:01 pm
Miestas: Kauno raj Karmėlava

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė saulius » Tre Kov 11, 2015 10:13 am

Pirmiausia, lyginant miestą ir kaimą ir galvojant kur geriau gyvent, reikia įvertint savo poreikius. Žmonių poreikiai labai įvairūs, bet jų realizavimas sukelia malonumą, o ne realizavimas- nemalonumą. Iš tokių primityvių malonumų ir nemalonumų susidaro vadinama gyvenimo kokybė. Jeigu savo poreikius geriau gali realizuot mieste- tai geriau gyvent mieste, jeigu kaime- tai kaime.
Jeigu norima "bėgt" iš miesto į kaimą arba atvirkščiai, reikia įsivertint savo tikrus poreikius. Pvz.: ką darytumei, kuo užsiimtumei, jeigu nereikėtų rūpintis pajamomis, pragyvenimu ir pan. Tiesiog įsivaizduoji, kad esi didelis ponas ir gali gyvent savo malonumui. Kuo užsiimtumei tokiu atveju? Ir jeigu tie užsiėmimai labiau susiję su miesto gyvenimu- geriau gyvent mieste, jeigu su kaimo- kaime.
Taip pat reikia įvertint vaikų poreikius. Ypač socialinius. Dabartiniais laikais lengviau jie tenkinami mieste. Jeigu kaime vaikai nepatenkins savo bendravimo poreikių, t.y. nebus reikiamo bandraamžių ir nebendraamžių rato, kad būtų pilnai realizuoti visi bendravimo poreikiai- kaimas vaikams bus ne mielas ir anksčiau ar vėliau jie pabėgs į miestą. O ir daugiau poreikių jie turi, ne tik bendravimo. Ir kuo didesni- tuo jų daugiau. Prisimenam gi masinius jaunimo bėgimus iš kaimo į miestą- mieste daug jaunimo, barai- restoranai, laisvesnis elgesys ir t.t.- jaunimui to reikia ir niekur čia nedingsi, galima slėptis po dorovių užuolaidomis, bet prigimties tas nekeičia. O ir darbas mieste lengvesnis, atidirbai valandas ir laisvas, jokios atsakomybės.
Dabar dažnai bėgama iš miesto į kaimą dėl "ekologinės" mados arba prisirašymo į kokią anastasininkų sektą. Na, parašyta, kad reikia kaime gyvent- pirmyn, lekiam, o ten jau matysim. Ir lyg logiška viskas: kaime švaresnis oras, geresnis maistas, erdvės daugiau. Ir dažnai žmonės ant to pasimauna. Atvažiuoja į kaimą- depresija ima. Bando dar kažką vaidint (nu kaipgi apsidurninsi prieš kitus, ypač jeigu sektantas), šypsenas durnas nustatinėt, atseit viskas labai gražu, sotu ir laiminga. O priežastis tame, kad mūsų prigimtis "neatpažįsta" nei švaraus oro, nei savo maisto, nei padidėjusios erdvės. Protu suvokiam, kad tai yra gerai, bet protas - dar ne viskas. Yra dar vadinama pasąmonė, kurioje įrašyti prigimtiniai poreikiai. Kai jie netenkinami, būna dvi išeitys: arba susitaikyt su padėtimi (taip elgiasi didžioji dalis populiacijos ir visi sektantai), atseit, taip reikia ir nieko čia nepadarysi (prisiminkit kokius veganus, kurie vaikus žole šeria), nes "taip yra geriau"; arba ieškot variantų, kaip tuos poreikius patenkint.
Prigimtinių poreikių nėra tiek daug ir visus juos galima suvest vos į keletą sąlyginių pozicijų, viena iš kurių, grynai žmogiška- "medžioklė" pačiu plačiausiu savo pasireiškimu, ir su kabutėmis, ir be kabučių. Tai ir vis naujų įspūdžių medžioklė, ir tiesioginio maisto, ir naujų vaizdų, ir naujų potyrių, ir naujų daiktų, ir naujų žinių, atradimų, rezultatų ir t.t. Tai vienas esminių dalykų, kurie "veža". Šis instinktas formavosi labai ilgai ir susiformavo labai seniai. Jo esmė labai rimta- protėviams visi nauji dalykai reiškė didesnes išgyvenimo galimybes. O dabar jis reiškiasi įvairiausiose sferose.
Tai štai pagal šitą instinktą galima nesunkiai įsivertint: ką "medžiosit" kaime? Ir ar ten medžioklė bus perspektyvesnė, nei mieste? Ar ten tam bus geresnės sąlygos? Arba atvirkščiai- ne kaime, o mieste. Iš čia aišku, kad rutina, kuri miestiečius netgi dažnai pavilioja (pvz. savas maistas, daržų ravėjimas, gyvulių šėrimas ir pan.), neduos reikiamų "medžioklės" potyrių ir vienas pagrindinių instinktų bus nepatenkintas. Jeigu jau kaimas- turi būt arba kūrybinė atmosfera, kažko vis naujo siekimas, kuo daugiau "medžioklės" malonumų, arba neišvengiama degradacija.
Prirašyt čia galima daug- toliau socialiniai dalykai ir t.t. ...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė lauztuvas » Pir Kov 16, 2015 4:17 pm

Zmones gali gyventi ir mieste ir kaime o toliau tai jau pagal poreikiu
Nerijus
lauztuvas
 
Pranešimai: 154
Užsiregistravo: Pen Kov 06, 2015 5:46 pm
Miestas: Marijampolės r.

Ankstesnis

Grįžti į Darnus gyvenimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron