Bitininkavimas berėmiuose aviliuose

Moderatoriai: dage, saulius

Re: Bitininkavimas berėmiuose aviliuose

Standartinė saulius » Tre Spa 29, 2014 10:55 pm

Japoniškas avilys - dar paprastesnis už Vare: http://ulebezramkowe.blogspot.com/2014/ ... onski.html Korpuso aukštis visiškai nesvarbu koks, kokių yra lentų, toks ir gerai.
O čia dar paprastesnis ir už japonišką. Tiesa, iš šito daug medaus nebus, bet bitėms turėtų būt pats geriausias: http://ulebezramkowe.blogspot.com/search/label/paka Tik langai nereikalingi, užtenka vienų durų. Įdomu, kad čia vertikali laka.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Bitininkavimas berėmiuose aviliuose

Standartinė saulius » Tre Spa 29, 2014 11:04 pm

Kiek teko domėtis- vertikali laka bitėms geresnė. Pats neišbandžiau, jau tik kitą sezoną.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Bitininkavimas berėmiuose aviliuose

Standartinė Mama Smilga » Ket Spa 30, 2014 10:56 am

Tas paprastesnis - tai jau drevės medyje imitacija. Suprantama, kad bitėms geriau tas, kas joms buvo įprasta daug tūkstantmečių.

Žmonės pasidarydavo taip, kaip patogiau jiems, visiškai pamindami gamtos tvarką, jos atstovų poreikius. Džiugu, kad atsiranda kitoks žmogaus požiūris.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Bitininkavimas berėmiuose aviliuose

Standartinė krrr » Pir Bal 27, 2015 5:07 pm

Na nežinau, perskaičiau patį pirmą Mortalo pranešimą ir nusivyliau dėl netikslumų. Pabandysiu ši tą pakomentuoti.

"kadangi vienaip ar kitaip prarandama nemažas kiekis medaus. Pirmiausia dėl to, kadangi visą lizdą bitės turi pasisiųti pačios"
Ir rėminiuose aviliuose bitės siūna lizdo ir meduvės korius pačios. Buvo daryti bandymai ir žiūrėta kiek sugaišta laiko bitės siūdamos ant vaškuolių ir berėmiuose. Praktiškai berėmiuose bitės korių siuvimui sugaišta netgi mažiau laiko. O tai, kad koriai keičiami dažniau, yra tik labai didelis pliusas.

"nors laiko sutaupoma, tačiau surenkamo medaus vidurkis tikrai krenta."
Taip tik atrodo sveriant medų. Bet atsižvelgus į išlaidas aviliams ir rėmeliams, įrangai, įvertinus darbo sąnaudas ir išlaidas gydymui, ar profilaktikai, galų gale, įvertinus gaunamų bičių produktų kokybę ir ilgalaikes rėminio bitininkavimo pasekmes, situacija keičiasi iš esmės.

"šias bites irgi reikia gydyti nuo varozės, ar kitų užklupusių ligų, kadangi negydomos bitės daugiausia išgyvens kekis metus ir galiausiai žus, užkrėsdamos ir aplinkinių bitininkų bites."
Taip, gydyti sergančias bites privalu, tačiau nutylima, kad berėmiuose aviliuose, mano atveju Warre aviliuose, bičių sergamumas varoze yra kelis kartus mažesnis. Jau žinomas ne vienas atvejis, kai, pvz., Warre aviliuose visiškai negydomos bičių šeimos gyvena po 5-7 metus. Autoriaus teiginys yra kiek klaidinantis, nes dažniausiai ligų pernešimas vyksta priešinga kryptimi- berėmių avilių bitės užkrečiamos nuo prastai prižiūrimų bičių iš rėminių avilių.

"nemanau, jog tokia tipo bitininkystė turi daug potencialo"
Akivaizdu, kad jūsų manymas yra visiškai subjektyvus ir neatitinkantis realybės. Rėminė bitininkystė atsirado visiškai neseniai ir jau tiek košės privirė, kad baisu ir pagalvoti. Iš esmės rėminiai aviliai palengvino tik bičių plėšimą. Kuo daugiau medaus tonų, kuo daugiau babkių nepaisant nieko- štai kas yra rėminio bitininkavimo pagrindas.

"berėminiai bitininkystei plisti labai padeda dabar visame pasaulyje išpopuliarėjęs ekologiškumas, dėl to ši bitininkystės sritis gali dar plėstis."
Ne, ne ekologiškumas, o rėminio bitininkavimo akivaizdūs trūkumai ir neviltin varančios pasekmės. Tiesiog gryžtama prie bitininkystės ištakų ir bandoma taisyti visiškai tragišką padėtį. Ir ši bitininkavimo sritis ne "gali" plėstis, o jau senokai ir labai sparčiai plečiasi. Vienintelis stabdys yra žmogaus godumas ir vartotojiškas noras turėti viską šiandien ir čia.
krrr
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: Sek Kov 01, 2015 1:30 pm

Ankstesnis

Grįžti į Bitininkystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron