Avietės

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Avietės

Post by lauztuvas »

Pas mane irgi tas pats. Nu pas mane dirva toij vietoij beveik molis. Tai pirma. Antra- pas mumis labai sausi metai- jau daugiau nei du menesiai nebebuvo rimto lietaus. Tik pora kart zeme sudrekino. Ir ne tik avietes pas mumis nenori aukt siemet.
Nerijus
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Avietės

Post by modestulis »

tai ir pas mane molis toks. Irgi ilgai sausa buvo. Bet prie namu kur ne toks molis tai normalios užaugo.
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Avietės

Post by modestulis »

Nu lyg ir pradejo po truputi dabar jos augt po tu lietu. Gal tikrai dregmes truko. Bermt storai mulciuotos buvo tai lyg ir neturejo trukt dregmes. Rudeni dar noreciau pasisodint misko avieciu. Ar sodint betkokias kokios pasitaikys, ar dabar pavaiksciot po miska, paieskot su stambesnem uogom,
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Avietės

Post by modestulis »

...derlingesniu, geresniu. Jas pazimet su kokiais siuliukais ir tokias sodint? Isiunciau nedarases :)
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Avietės

Post by Eimutė »

Turinčios didesnes uogas - gal ir galima manyti, kad jų genai geresni. Nors tai gali priklausyti ir nuo augimo dregnesnėje vietoje. Šiemet miško avietės labai nusmulkėjusios, apdžiūvusios. Aiškiai truko drėgmės.
Širvintos
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avietės

Post by saulius »

O pas mus šiemet kaip niekad didelės ir kaip niekad daug...
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Avietės

Post by Eimutė »

Tai jus gi dzūkai. Žinia, kuo gyvi dzūkai, grybais ir uogomis :)
Širvintos
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Avietės

Post by modestulis »

Kaip manot, ar verta sodint kultūrinę arktinę avietę? Nes gi laukines seniai jau lietuvoj išnyke. Tai tik kultūrines yra. Veislė sofia. Kokios joms žemes reikia, durpės, ar tiks ir paprasta?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avietės

Post by saulius »

Paskutinės LT augo eglynuose, kur drėgna. Tai va tokios ir žemės reikia. Verta, jeigu tikrai gerai dera ir skanios uogos. Iš tikrųjų kultūrinės šiaurinės avietės veislės yra š. aviečių ir berods gervuogių hibridai (dėl gervuogių galiu ir suklyst, bet tikrai su kažkuo kryžmintos), o tai jau ne tikros šiaurinės avietės. Pasitaiko laukinių hibridų su katuoge.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Avietės

Post by modestulis »

Galima dar sodint avietes, ar jau per vėlu? Skaičiau kažkur, kad vėlai pasodintų šaknys sušala ir neprigija. Norečiau kultūrinių ir miškinių pasisodint. O tas avietes, kur mažai paaugo, patrumpinau stiebus biškį, iškirpau derejusius. Palikau pirmamečius. Kaži kįtamet normaliai augs, ar ir toliau mažos bus? Sodinau aš jas pernai rudenį, bet ne atžalas, o pačiu krūmus persodinejau. Drėgmės gi lyg ir neturejo trūkt, nes buvau storai apmulčiaves. Tai ir liko neaišku dėl ko neaugo.
Post Reply

Return to “Sodininkystė”