Šunys

Moderatoriai: dage, saulius

Re: Šunys

Standartinė saulius » Šeš Rgp 24, 2013 2:43 pm

Ir dar iš durnumo. Visas Sibiras šeria šunis tik normaliu maistu, šunys gyvena tarp gyvūnų ir puikiai supranta ką reikia medžiot, o ką ganyt ar saugot.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Šunys

Standartinė inga30 » Šeš Rgp 24, 2013 2:46 pm

Šiaip tektų daugiau padirbėt su šunim ir turbūt viskas būtų gerai.
inga30
 
Pranešimai: 980
Užsiregistravo: Pen Sau 21, 2011 7:25 pm
Miestas: Kaunas romainiai

Re: Šunys

Standartinė laisvas kaimietis » Ant Rgp 27, 2013 12:02 pm

Kiek atsimenu iš to filmo apie Sibiro medžiotojus, tai gera laika nuo mažens pjauna vištas, kates ir t.t. - tik tokia gali tapti gera medžiotoja. Prie namų gi laikas laiko ant lenciūgo.
Šiaip galima šunį išmokyt, kad naminių paukščių neliestų ir lapes vaikytų. Mano Jagdterjerų kalytė geras to pavyzdys, bet problemos tai neišsprendžia - lapė vis tiek ateina ir vištas išneša. Šuo sureaguoja jau kai kyla aliarmas ir būna per vėlu. Išgelbėja tik tuo atveju, jei lapei nepavyksta iškart vištos sugriebti. Gal yra labiau tam darbui tinkamų veislių, to nežinau.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

Re: Šunys

Standartinė saulius » Ant Rgp 27, 2013 12:34 pm

Prie namų gi laikas laiko ant lenciūgo

Taip daro rusai, dažniausiai išeiviai iš miestų. Vietiniai nežino kas yra lenciūgas ir šunų ne tik neriša, bet niekaip neriboja- laksto jie kur nori. Ir vištos laksto. Ir visur laikos, kitokių šunų ten nebūna. Pats turėjau R.e. laiką tai pjovė viską iš eilės, niekaip negalėjau išauklėt. Bet mačiau ir kitokių variantų, ir daug.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Šunys

Standartinė nawjia » Ket Rgs 19, 2013 10:14 pm

Alabaijai

(http://ekologija.blogas.lt/per-simtmeci ... 25478.html)

Turkmėnistane keliavęs ekspertas pasakojo, kad nuo senovės alabajai buvo labai vertinami kaip ištikimi tarnai. Apie tai byloja ir dabartinio Turkmėnistano teritorijoje archeologų rasti alabajų kapai su įkapiais, liudijančiais jų socialinį statusą.

„Pirmiausia alabajai buvo auginami kaip sargybiniai šunys. Kaip ir dera geram sargui, jie nėra svetingi nepažįstamiems, bet savaime alabajai ir neagresyvūs žmogui. Jei nepažįstamasis elgiasi ramiai ir, alabajaus vertinimu, nekelia pavojaus (neskėsčioja rankoms, nelaiko rankoje pagalio), tinkamai išauklėtas alabajus jo nelies.

Kaip tikri „rytiečiai” šie šunys myli vaikus ir dažnai apsiima juos globoti.

Pats ryškiausias alabajų charakterio bruožas - nepakantumas plėšrūnams. Tačiau sutikęs vilką, alabajus iš karto nepuls stačia galva į grumtynes. Per šimtmečius šunys išsiugdė savo ypatingą strategiją. Šuo supranta, kad sužalotas jis nebebus naudingas arba, kad jam įsivėlus į kovą, kiti vilkai tuo pasinaudos ir išsineš jo avis”, - pasakoja Vytautas Adomaitis.

Vytauto teigimu, šunys moka atgrasinti plėšrūnus vengdami atvirų kovų. „Tačiau jei vilkas ar kitas plėšrūnas nepaisytų „perspėjimo”, alabajus stos į žūtbūtinę kovą, parodydamas visą savo narsą”, - teigė Vytautas Adomaitis.

Atskleisdamas alabajų charakterio ypatybes, Vytautas Adomaitis teigė, kad jie yra santūraus būdo.

„Bene svarbiausia sąlyga norint, kad šuo patikimai saugotų naminius gyvulius - jis turi užaugti su saugoma banda, - pataria veislės žinovas. - Todėl šunis patartina imti pakankamai jaunus, maždaug dviejų mėnesių, ir laikyti kartu su gyvuliais, kuriuos vėliau šuo turės saugoti.

Norint alabajus efektyviai naudoti apsaugai nuo plėšrūnų, geriausia vienu metu įsigyti patelę ir patiną, nes norėdamas pasirodyti prieš patelę, patinas labiau stengsis demonstruoti savo jėgą gindamas naminius gyvulius.

Nerekomenduočiau įsigyti dviejų patinų, nes jie gali būti linkę aiškintis tarpusavio santykius. Šunų porai sulaukus jauniklių, jaunesni šunys, panašiai kaip ir vilkų gaujoje, laikosi nustatytos šeimyninės hierarchijos ir su dominuojančia pora nekonkuruoja. Jie mokosi iš savo tėvų apsaugos ir kovos gudrybių”, - pasakojo Vytautas.

Pasak Vytauto Adomaičio, Lietuvoje laikomiems šunims taip pat labai svarbu tinkamai įrengti „gyvenamąją patalpą”. Jo teigimu, iš šilto ir sauso klimato kraštų kilusiems šunims didžiausia problema - drėgnos lietuviškos žiemos, drėgmė gali sukelti rimtų sąnarių ligų. Todėl šunims ilsėtis ir nakvoti skirtą vietą patariama įrengti su medinėmis (ne akmens ar betono) grindimis ir drėgmei nepralaidžiu šiaudų patalu.


Paveikslėlis
Paveikslėlis
`šėršė lia fam`
nawjia
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: Šeš Spa 23, 2010 8:20 pm
Miestas: Vilnius

Re: Šunys

Standartinė Lowrell » Pir Spa 19, 2015 3:04 pm

Sakykite kas žinote, ką reikia daryti laikant kilmingą šunį, kad šuniukai taip pat turėtų kilmės pažymėjimus? Ar daug darbo ir pinigų reikėtų tam paskirti. Su giminaičiais svarstome pirkti aviganių šunų porelę. Tai neapsisprendžiam ar reikia mums kilmingų ar užteks grynaveislių be pažymėjimų. Kainos tai skiriasi kelis kartus.
Andrius V.
Lowrell
 
Pranešimai: 304
Užsiregistravo: Pen Bir 08, 2012 12:33 pm
Miestas: Paežeriai, Radviliškio r.

Re: Šunys

Standartinė modestulis » Pir Spa 19, 2015 3:46 pm

Tai tu nori nusipirkt porelę, ir paskui šuniukus veist? Ar kaip?
modestulis
 
Pranešimai: 753
Užsiregistravo: Tre Bal 09, 2014 7:49 pm
Miestas: Širvintos

Re: Šunys

Standartinė Lowrell » Pir Spa 19, 2015 5:17 pm

Aš pirkčiau patinėlį, o gimines netoliese kalyte. Nu ir jei pirktume su kilmės pažymėjimais tai veistume. Va domiuos. Ar daug vargo Modestai?
Andrius V.
Lowrell
 
Pranešimai: 304
Užsiregistravo: Pen Bir 08, 2012 12:33 pm
Miestas: Paežeriai, Radviliškio r.

Re: Šunys

Standartinė modestulis » Pir Spa 19, 2015 5:53 pm

Nu jei tevai su dokumentais, tai ir šuniukai bus su dokumentais. :) Kai bus šuniukai, tada lyg atsiūs dokumentus iš draugijos ar ten kur. Reikia jei veisi įsiregistruot ten į draugiją kažkokią šunų. Už dokumentus reikės susimokėt po kažkiek. Paskui ten iki kažkokio termino reikia šuniukams vardus sugalvot iš pasirinktos raides. Kai pirmi šuniukai tai gali iš kokios nori raidės, o paskui jau tau duoda raidę ir reik iš jo sugalvot. Jei nesugalvosi vardų iki tam tikro termino tai "sankcijos" gresia. Tik nepamenu kokios. Suskiepyt reiks šuniukus ir sučipuot. Pirmi šuniukai neatsipirks, antri irgi turbūt nelabai. Nu gal kažką praleidau, ar ne taip pasakiau, bet maždaug. Galejau ka nors pamiršt, nes pavasarį veiksmas buvo. Jei kils klausimų tai klausk. Pavasarį gal vel bus šuniukų, tai galesiu ką patart.
modestulis
 
Pranešimai: 753
Užsiregistravo: Tre Bal 09, 2014 7:49 pm
Miestas: Širvintos

Re: Šunys

Standartinė Lowrell » Pir Spa 19, 2015 6:02 pm

O į parodas tėvų nereikia vedžiot?
Andrius V.
Lowrell
 
Pranešimai: 304
Užsiregistravo: Pen Bir 08, 2012 12:33 pm
Miestas: Paežeriai, Radviliškio r.

AnkstesnisKitas

Grįžti į Kiti gyvuliai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron