Bulvės

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

audriusv
Posts: 35
Joined: Mon Jul 14, 2014 8:12 pm
Location: Varėnos raj. arba Vilnius
Contact:

Re: Bulvės

Post by audriusv »

Sveiki,

Tikiuosi nesupyksite, kad užduosiu klausimą, į kurį atsakymas tikriausiai yra temoje... Skaitau temą po truputį, bet visokios (net ir prieštaringos) info nemažai...

Taigi, turiu 15 metų nešienautą pievą ir daug ruginių šiaudų šalia tos pievos (pagaliau pavyko gauti). Noriu pabandyti ten pasodinti bulves po šiaudais. Kaip man elgtis? Ar nušienauti pievą ir tada ten kloti šiaudus iš rudens? O gal dar kažkokias negilias, mažytes vagas padaryti? O gal tiesiog šiaudais dabar užkloti visą būsimą bulvių lauką ir viskas? O gal neliesti tos pievos ir imti jau suartą lauką? Ar lauką, kuriame buvo pasėta žalia trąša ir ji nupjauta? Būčiau dėkingas jeigu kas pasidalintų savo patirtimi, kad padidinti mano pirmo bandymo sėkmės procentą... :)

Dėkui.

PS: žemė pas mane lengva, smėlinga. Praktiškai retai kada lietaus būna per daug...
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Bulvės

Post by Lowrell »

Jeigu turit suartą lauką geriau ten sodinkite ir mulčiuokite.
Andrius V.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Bulvės

Post by dage »

Priklauso nuo to, ko siekiate. Jei norite įdirbti žemę be arimo, tai yra, nupūdyti velėną (pievą), tada dabar mulčiuokite norimą plotą storu sluoksniu (aš dėčiau kokius 20-30 cm) šiaudų, pavasarį po šiaudais sukiškite bulves, kai šiaudai suslūgs-dar dadėkite kokius 20 cm. Turėtų užaugti, bet pirmais metais stebuklų nebus.
Manau, kad sodinant suartame lauke ir mulčiuojant šiaudais, derlius bus didesnis negu mano minėtų būdu sodinant.
Dalia
audriusv
Posts: 35
Joined: Mon Jul 14, 2014 8:12 pm
Location: Varėnos raj. arba Vilnius
Contact:

Re: Bulvės

Post by audriusv »

Mano siekis - skanios bulvės :) . Laukai pas mane visada pailsėję, tad visada turime gerą bulvių derlių. Tačiau yra noras gerinti jų kokybę. Tas pats lies ir kitas daržo gėrybes. Kiekvienais metais viskas užauga pas mus gana puikiai ir gana gausiai auginant tradiciniu būdu. Nors nei tręšiame (neturime tam pinigų), nei labai prižiūrime (neturime tam laiko). Bet norisi pabandyti gauti geresnės kokybės daržoves... Tuo labiau, kad pagaliau gavome nemažą kiekį labai kokybiškų ruginių šiaudų. Pasėti ir išauginti lauke, kuris daug, daug metų buvo nedirbamas. Auginti be jokių chemikalų.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Bulvės

Post by dage »

Jeigu nėra tikslo įdirbti pievą ar panašiai,ir turite švarų nuo chemijos įdirbtą lauką, tai aišku kad sodinkite tame lauke.
Dalia
audriusv
Posts: 35
Joined: Mon Jul 14, 2014 8:12 pm
Location: Varėnos raj. arba Vilnius
Contact:

Re: Bulvės

Post by audriusv »

Supratau. Turiu laukų tokių tikrai. Chemijos stengiamės nenaudoti visiškai...

Pievą, ko gero, verta pasilikti kokybiško mulčio gavimui... Na, ir kitiems projektams... :)
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Bulvės

Post by Lowrell »

Taip, pieva tai suarti ar užmulčiuoti greit galima, bet kol ji atsistatys ir taps vėl tikra pieva reikės ilgai laukti :)
Andrius V.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Bulvės

Post by dage »

Pilnai sutinku, pievą pasaugokite, sena pieva su visa jos gyvybe-vertybė.
Pas mane šiemet kaip niekada geros ir daug bulvių užaugo. Manau, susiklostė palakios aplinkybės, nes sodinau smėlyje, po storu šieno sluoksniu, tai daug lietaus buvo į naudą. Tokio dydžio dar niekada nebuvo. Ir labai skanios, visi giria.
Dalia
milashius
Posts: 2
Joined: Tue Oct 25, 2016 12:29 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by milashius »

Sveiki,
Rašau pirmą postą.
Jei forume reikia kažkur prisistatyti - pakreipkit mene link ten. Ačiū.
Bulvės.
Parašysiu kokie mano pirmieji metai buvo (tai čia pernai)
Pavasarį atėjau į paprastą pievą, pakėliau su kastuvu velėną ir pasodinau į duobutes bulves. lengvai užbėriau žemėmis.
Ir užklojau pernykščiu šienu. Šiaudų neturiu.
Bulvės lenda iš po šiaudų gana plačiai, todėl gana keblu buvo tarp jų praeiti, o gal per tankiai pasodinau, nors atsižvelgiau į anksčiau rašytą info GŽ ir tarpus dariau maks didelius.
Kolorado buvo, nu bet čia nieko tokio. Tai rezultatas rudenyje džiugino.
Aišku nedaug pasodinau nedaug prikasiau, bet esmė ta kad auga bulvės.
Sodindamas mačiau kad žemėje yra grizų, nu tai bulvės kažkiek grizuotos.
Pati žemė - durpinga juodžemis.

Dabar kaip sekėsi šiemet.
Iš rudens nieko neliečiau, nei kasiau žemės nei ką. Pavasarį taip pat atkėliau pernykštį šieno likutį ir lengvai užbėriau bulves žemėmis. Užklojau daug šieno.
Laukiau pakol pradės lysti bulvienojai. O jie (nenaudėliai) lindo lindo laukan, ir taip neišlindę nupūdavo. Teko kažkiek atkelti šieno, nes supratau, kad taip gali ir neišlįsti laukan be pagalbos. Va visas bulvių daiginimo rezultatas nuėjo per niek. Rudenį bulvės sakykim 50/50 kai kurie labai dideli kelmai po 16 -14 bulvių, bet kai kur tik po 1-2. Dargi pastebėjau kad po šienu vien urvai, ar pelyčių ar kokių kitų graužikų. Todėl nukasus bulves prieš žiemą paėmiau ir apkasiau visą lauką. taip sakant suariau su kastuvu.
Dabar gi negaliu, kaip laukiu pavasario. taip norisi greičiau pradėti dirbti.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Bulvės

Post by Mama Smilga »

Sveikinam prisijungus. Prisistatyti nebūtina.

Ačiū už pasidalinimą patirtimi. Norėčiau paklausti - kas tie grizai?
Post Reply

Return to “Daržininkystė”