Kur dėti organines atliekas žiemą?

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Zdraica
Posts: 16
Joined: Fri Oct 15, 2010 1:37 pm
Contact:

Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by Zdraica »

Sveiki, turiu labai konkretų klausimą: Kur dedat organines virtuvės atliekas žiemą?
Mes dabar nešam į duobę lauke, bet akivaizdu, kad tai gana kvailas sprendimas. Duobę iš įpratimo vadinam "komposto duobe", bet akivaizdu, kad joks kompostavimasis ten nevyksta nei žiemą nei vasarą. Kai pliusinė temperatūra - vyksta elementarus smirdintis puvimas, o žiemą viskas užšąla. Tėvukas kažkada tą duobę išmūrijo ir nuo to laiko ten verčia viską kas pūva, nepaisydamas mano prieštaravimų ir įkalbinėjimų. :?
Gal vertėtų pasidaryt kokią kompostavimo dėžę patalpose, pvz, rusy?
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by Laimis Žmuida »

Aš tai dėčiau ant lysvių. Žiemą atliekos sušals ir nesifermentuos. Taigi nieko neprarasim. O pavasarį jau turėsim maisto iš karto prie augalų. Gamtinėje žemdirbystėje komposto nedarome. Neefektyvus procesas, o dar kartais ir kenksmingas.
Zdraica
Posts: 16
Joined: Fri Oct 15, 2010 1:37 pm
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by Zdraica »

Aš irgi apie tai galvoju, bet vaizdelis turėtų būt labai savotiškas. Ypač kai nesninga ar atlydys.
Man vieną žiemą buvo toks fokusas - iškračiau darže lupenų kibirą. Tuo metu snigo, galvojau dabar užsnigs, pavasarį supus ir viskas bus tvarkoj. Bet tarp tų šiukšlių buvo burokų lupenų. Kai užlijo visas daržas ir kiemas nusidažė taip rūžavai rūžavai, vaizdelis šiaip sau... Ir kaip tyčia orai buvo bjaurūs lietingi tai gal kokį mėnesį buvo viskas spalvota.
Ir dar įdomu, ar nesubėgtų viso kvartalo valkataujantys gyvuliukai tų gėrybių kapstyt? Nes į duobę tai lenda, jei užuodžia ką nors virta ir valgoma. Tos mūsų duobės ko gero vienintelis pliusas ir yra, kad ten nieko nesimato ir jei kas kapstosi, tai bent neišdrabsto.
Gal aš ir per daug smulkmeniškai į viską žiūriu, bet gi norisi jaukios aplinkos prie namų.
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by Vėjai »

Tai užmeskit kokio šieno ar šiaudų ant tų virtuvės atliekų.
Man tai gražiai tapybiškai atrodo tos virtuvės atliekos ant daržo.
Pas mane irgi katinai užklysta, bet neknisa, gal kad visos atliekos vegetariškos.
Pelių pasigauna, gal skaniau.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by saulius »

Ant daržo ar po medžiais-krūmais geriausias variantas. Tik nedėkit mėsos atliekų.
Saulius Jasionis
Zdraica
Posts: 16
Joined: Fri Oct 15, 2010 1:37 pm
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by Zdraica »

Įdomu ar tos visos atliekos spės supūt pavasarį iki sėjos? Kad nereiktų paskui pačiai kapstyt puvėkų. :D O tai daržas nedidelis, o atliekų nuo 6 žmonių šeimynos plius dar 2 migruojantys gyventojai... Susidaro nemažai. :roll:
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Debesis

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by Debesis »

Laba diena,esu visiska naujoke,tad noriu pasilabinti,nes labai uzsidegusi jau laukiu pavasario,kad pradeciau bandymus. Tik kursu aplink Klaipeda noreciau :) Svarbiausia,tevams tai perteikti.O kur deti atliekas per ziema kai sodas uz 27 km nuo namu?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by saulius »

Sunku pasakyt, jei sodas toli... Mes žiemą tiesiog metam į krūvą, viskas įšąla, o pavasarį kuo anksčiau sumetam po krūmais ar kitur- kur reikia. Kaupt į kažkokias talpas, kad po to ižvežt- nepatogu, nemažai susidaro.
Kursus Klaipėdoj padaryt bus galimybė, jei atsiras pakankamai norinčių ir gera vietelė ;)
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by Laimis Žmuida »

Mes tai turėjom didelį puodą su dangčiu ir viską mesdavom į jį. Galima turėti kažkokią talpą, pastatyti ją balkone ar kitoje šaltoje vietoje. Nuskutus bulves ar kitų atliekų susidarius namuose išnešti ir išpilti į tą talpą. Vis tiek juk važiuojate su savo automobiliu į sodą nors kartą į mėnesį. Tai va tą talpą ir išvežat, išpilat ant lysvių, o kadangi šalta, tai joms nieko blogo neatsitiks.
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by Dovile »

Labai geras Laimio variantas, žiemą iš tiesų paprasta kai gali išnešti į balkoną organiką, kur ji tiesiog užšąla. Vasara jau sudėtingiau, bet žmonės irgi kaupia kompostą per savaitę, o savaitgalį veža į sodus. Jei vasarą komposto kibiriuke kokios vaisinės musikės išsirita, labai gerai veikia pjuvenos ant viršaus, tik jas, aišklu geriausia, naudoti prieš, o ne po fakto ;)
Post Reply

Return to “Buitis”