Kopūstai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: Kopūstai

Post by giedrioks26 »

Mano kaimyne (pgyvenusi moteriske) jau nuo seno velyvus kopustus seja tiesiai i lauka (vakar jau pasejo) ir uzauga dideli ir gerai per ziema laikosi, sake ir jos mama ir mociute taip dare ir nereikia jokiu siltnamiu ar dar kitaip cacki pacacki :)
Vaidužė

Re: Kopūstai

Post by Vaidužė »

aisku. Man patinka. Paseja ir niekuom neuzdengia? jiems ne per salta dar? :)
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: Kopūstai

Post by giedrioks26 »

manau nesalta. As tik galvoju... kaip lietuviai 9 amziui augino kopustus , be jokiu siltnamiu ir nedaigino trobose, nes nebuvo salygu. O kopustai ogogo kokie buvo. Speju sejo juos siltose lysvese (meslo kruvose) ir mulciuodavo siaudais :) Velyvus visada i lauka seja. nebijo jie salcio. Pasirodo kai kurie saltiniai teigia kad kopustai Lietuvoje auginamai dar nuo seniau nei ropes.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Kopūstai

Post by saulius »

Gerai, parašyk, pažiūrėsiu vasario pradžioj. Ir kiti gali parašyt ko reikia.
Kartą, pavasarį ardamas lauką, radau palaukėj kopūsto galvą- matyt rudenį iškrito iš vežimo ir žolėj nepastebėjom. Buvo šviežutėlė! Veislės nepamenu, kažkokie olandiški, vėlyvi.
Saulius Jasionis
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Dovile »

Įdomus pastebėjimas dėl kopūstų, pas mane darže dar liko kopūstų (ir žiedinių, ir briuselio) - eisiu šiandien patikrinti - mažu dar valgomi bus? ;)
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Kopūstai

Post by inga30 »

Mano kopūstai pievoj kažkaip labai jau lėtai auga, idomu kaip kitiems.
Gal neverta jų pievon sodint,nes nuo kaimynės tradiciniu labai skiriasi,o moliūgai gerai auga.
Kvaki

Re: Kopūstai

Post by Kvaki »

Auginu siemet pirma kart kopustus sodinau . Neseniai atradau gz, Tai dabar jau mulciuoti visi. Bet ant nemazai kopustu viduriuku yra tokiu ale seiliu. Anyta porina kad cia Jau kenkejai suka lidus ir Jau man silo barstyt kolustus pelenais ir actors ar primos tabaku. Naikinimas vabzdziu lyg ir priestarauja Gz. bet ir kopustu noris turet . Kaip cia padarius,kad ir vilkas but sotus ir avis sveikata. Kad ir ekosistemos neardyt nenaikint o daugint rusis pievoj ir kad neskraidytu vienas baltukai aplink kopustus
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kopūstai

Post by laisvas kaimietis »

Tai taip ir daryt - žiūrėti, kad kopūstai būtų sotūs ir laimingi ir... laukti ;) Ekosistema per tris dienas nesikuria, tam reikia laiko, o augintojui kantrybės :)
Žilvinas Žurauskas
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Kopūstai

Post by inga30 »

Mano taipat kažkas jau ne vieno lapus nugraužė,gerai kad daigu daug buvo tai atsodint buvo iš ko.
Pas mane aplink miškas tad ekosistema jau yra,o sraigių begalė nors ežys pavakariais ir vaikšto apie kopūstus.
balta
Posts: 10
Joined: Thu Mar 24, 2011 6:23 pm
Contact:

Re: Kopūstai

Post by balta »

Jo su kopustais kazkaip ir man idomiai. Pernai auginau tradiciskai kelias galvas tai augo gan prastai. Siais metais uzmulciavau. Tai auga leciau nei kaimynu ir tie kur normalioj lysveje ir duobutese pievoje . Pora daigu palikau siltnamy su pomidorais tai tie jauciasi puikiai.
Post Reply

Return to “Daržininkystė”