Daigai samanose

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Daigai samanose

Post by Renata »

Sauliau, kursų metu ne kartą užsiminei, kad daigus, ypač pomidorų, augini samanose. Gal galima būtų konkrečiau? Kokiems augalams šis metodas tinkamiausias ir kaip maždaug daryti reikia? Ar papildomai dar ko nors įmaišoma? Pavasario saulė primena, kad laikas palangine daigdirbyste užsiimti...o ir miške jau galima rasti nutirpusių paklotės plotelių...Beje, samanos turi būti šviežios, t.y. žalios, ar išdžiovintos?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Daigai samanose

Post by saulius »

Galima konkrečiau, bet ne čia ;) Samanų ir kitos miško medžiagos naudojimas nėra sveikintinas dalykas, todėl viešai tokias technologijas skleist nėra gerai. Gal klube kur nors ar asmeninėmis žinutėmis apie tai pakalbėkim...
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Daigai samanose

Post by inga30 »

Na pas mane kieme vienoj vietoj samanos auga,nereik į miška eiti. Tad nevisiems reik iš misko viska imt. Jai cia nedidele paslaptis, gal galėtu Saulius nors maždaug parašyt, arba į až. Dekui.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Daigai samanose

Post by Renata »

Kaip nebūtų keista visai nemažai atsakymų į savo klausimus radau skaitinėdama forumą.
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Daigai samanose

Post by angela »

Turėjau aš truputį šaldytų kiminų ir atšildžius, įdėjau juos į plastikinę dėžutę..... pasėjau valgomuosius hibiskus. Jau daigų gražumas... tai atsidžiaugt negalėjau, tokie tvirti mėsingi ir tikrai į viršų nestypo. Po kiek laiko pastebėjau, kad vienas toks leisgyvis, o drėgmės tikrai pakako. Na galvoju... kiminuose tau nepatinka, gal žemėse geriau jausies ir ištraukiau. O gi žiūriu, kad šaknys apėstos ( nenupuvusios). Jei jau paruošiau žemę tai galvoju vis tiek vieną įkišiu. Ištraukiu kitą, o ir to šaknys apėstos ir kas keisčiausia tai iš viršaus žiūrint jokių požymių, kad daigas be šaknų.
Šiandien ištraukiau paskutinį daigą ir ant apgriaužtos šaknies pamačiau tokią mažą baltą kirmėlytę ( kur sukirmijusiuose baravykuose pilna). Dar gerai, kad ne visas sėklas sukišau. Ką aš čia ne taip dariau?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Daigai samanose

Post by saulius »

Inga, paslapties čia jokios nėra. Tiesiog sodinkit į samanas ir pamatysit kas ir kaip. Bandykit vienaip ir kitaip- matysit skirtumą.
Angela, viską darėt teisingai, tiesiog kiminuose buvo kažkokio vabzdžio kiaušinėlių, iš kurių išsiritę lervutės nerado kito maisto, tik jūsų daigus. Jei kiminai būtų nešaldyti, o džiovinti (šito jie nebijo)- būtų geriau. Bet tai tiesiog loterija... Kiminai (gryni) nuo miško paklotės (kad ir tų pačių kiminų su negyva inertiška organika) skiriasi tuo, kad kiminai labai serilūs, o miško paklotė labai aktyvi. Ir kuo daugiau joje celiuliozės- tuo aktyvesnė. Jei jau auginat sterilioj terpėj- ne griekas palaistyt kalio permanganato silpnu tirpalu. Augalą suaktyvins, gyvūnėlius pribaigs. Kiek toks metodas gamtiškas- patys suprantat, bet išeitis šiokia tokia vistiek esant bėdai. Man paklotės substrate niekada nieko nesuėdė. Bent kol kas... Gal dėl to, kad aktyviam substrate patys augalai stipresni būna, toksino daugiau gamina.
Saulius Jasionis
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Daigai samanose

Post by Renata »

Pamėginau ir aš paklotėje sėti. Pas mane hibiskai sudygo visi (galingi kokie :!: ) per 6 dienas. Ir stevijos, bet šitų kolkas tik 3 iš 10...matyt, sėkla ne iš daigiųjų :(
Štai namie, kol kas , nei margeniai, nei artišokai su smidrais gyvybės nerodo. Gal sėklos stambesnės, kitokios struktūros, ne taip greitai prasikala, o gal šilumos mažiau - indelius su sodmenimis ant radiatoriaus inkubuoju bent jau per naktį. Namų bendrovė taupo lėšas šildymui, gi darbovietė - ne labai, dar ir Vilniaus orui užtenka...
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Daigai samanose

Post by angela »

Po nesekmės su hibiskais į tą pačią dėžutę įkišau keletą pomidorų sėklų. Paklotės jokiais tirpalais nelaisčiau tik vandeniu. Man tiesiog įdomu pasidarė ar tie kirminai jau taip hibiskus mėgsta, ar patiks ir pomidorų daigai ..... juk jie turi solanino :mrgreen:
Ir pasirodo pomidorai nepatinka. Gal ir ankstoka, bet šiandien vieną persodinau atskirai..... šaknys sveikut sveikutėlės
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Daigai samanose

Post by Renata »

Sėkmingai sudygo hibiskai, 3 stevijos iš 10 (nieks nežadėjo gero daigumo, sėklas pirkausi nupigintas), taip pat sudygo artišokai ir margainiai, smidrai per dvi savaites nuo sėjos gyvybės ženklų neparodė - turbūt nebeverta ir tikėtis. Arba bandysiu sėt kitu būdu, arba ieškosiu kito platintojo sėklų. Smidrų vistiek noriu! Viskas puikiai auga, laistau ir laikau kur Saulutės spindulių daugiau - kai pasirodys pora tikrųjų lapelių - ieškosiu, kaip sodinukams pagerinti "gyvenimo sąlygas". Manau, daugiau nieko niekada nebesėsiu į pirktinius substratus - gana pernykštės patirties su pelėsiais :cry:
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Daigai samanose

Post by Renata »

Nežinau, kaip reikia, pasakysiu, kaip dariau - parsinešiau tokių dar dalinai suledėjusių sąmanų, leidau joms atitirpti, tada sukarpiau maždaug 1 cm ilgio gabaliukais. Drėgnos buvo, tai nelaisčiau nieko, sudėjau sėklas, uždengiau iš viršaus samanom dar kokiu pusės centimetro sluoksniu, sukišau dėžutes į polietileno maišiukus ir ant radiatoriaus šildytis. Kai pradėjo dygti - nukėliau, nuėmiau maišelius ir laikiau ant palangės, jei atrodydavo, kad samanos per sausos - kartais palaistydavau. Dabar jau pats laikas daigus pikuot - tuo pačiu pamatysiu, kaip šaknys šiame substrate atrodo.
Persodinimui vėlgi prisinešiau samanų ir kelis gerokai sutręšusius kelmus "apskabiau", vos parsitempiau "grobį". Va, kaip gobšam žmogui būna :) Pažiūrėsiu, kaip man seksis aplinkinius gąsdinti tokia "daržininkyste" be žemių :D
Post Reply

Return to “Technologijos”