Arbūzai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Arbūzai

Post by Hora »

ir kuom tas arbūzas toks vertingas, kad dėl jo taip vertėtų stengtis.
Pasižiūrim sudėtį http://www.dieta.lt/maistoforas/produkt ... /arbuuzai/
Vandens 92.90 g
Sausųjų medžiagų 7.10 g
Angliavandenių - iš viso 6.00 g
Krakmolo 0.00 g
cukrų (mono- ir disacharidų) 4.90 g

vanduo ir keli gramai cukraus- visa vertė? :shock: :D
Nepykit, aš labai pragmatiškai pradėjau žiūrėti į maistą. ;)
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Arbūzai

Post by saulius »

Įsivaizduoju, kad V.Azijoj arbūzai su melionais ir atlieka tą vandens funkciją, tiesiog valgomi vietoj atsigėrimo. Pas mus tokia funkcija visiškai nereikalinga...
Saulius Jasionis
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Arbūzai

Post by MaryteN »

Per parą žmogui vis tiek reikia maždaug šaukšto cukraus. Didžiausia bėda, kad šiuolaikinis žmogus visokiais pavidalais per parą sunaudoja apie pusę litro cukraus. Nuo šitokio pertekliaus diabetai, vėžiai...
Arbūzų dar nebandžiau auginti, todėl domiuosi. Atsigėrimui, nes turiu tokią nenumatytą bėdą, kad liepos mėnesį mano 15 metrų gylio šulinys išdžiūna. Vežioti kuprinėje ir dar iš krano vandenį ne pats lengviausias ir skaniausias būdas. Rudeniop vietoj vandens atsigėrimui valgydavau daug visokių uogų, vaisių, agurkų.
Prisiskaičiau visokių sėkmių ir nesėkmių arbūzų auginime, tai norisi išmėginti. Vieniems užauga vos degtukų dėžutės dydžio arbūzai, kitiems 12 kg svorio. Norisi savo akimis pamatyti, kas per sutvėrimai tie arbūzai, kokios sąlygos jiems tinkamos, o kokios - ne. Sava patirtis - vertingiausia. Mano smalsumas- begalinis. Nesustabdys manęs Horos skepticizmas.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Arbūzai

Post by dage »

Turiu arbūzų sėklų, iš Lietuvoje lauke užaugintų arbūzų. Veislės nežinau, nėra labai saldūs, nedideli, gal kokio 1-1,5 kg. Augina toks žmogelis, sakė, jau apie 6-7 metus, kasmet užauga. Pasilikau sėklų, bet greičiausiai neauginsiu, jei kam reikia, bandysite, galiu duoti. Aš-Kaune.
Dalia
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Arbūzai

Post by nawjia »

Vėjai davė man melionų sėklų (tokių auksinių, sakė iš Japonijos), sėkmingai sudygo, vaikelius augina. Tik nežinau kaip suprasti, kad melionas užaugo ir sunoko?
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Arbūzai

Post by saulius »

Kai nudžiūsta kotas, kaip ir arbūzų.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Arbūzai

Post by nawjia »

Aš matyt per vėlai pasėjau/pasodinau. Mažiukai jie, vieną prapjovėm - sėklos nesubrandusios. Skonis kaip agurko, o turėjo melionas gautis :evil: :lol:

Niekis, kitais metais gal nebus katastrofų ir daržo palikimų savaitėmis.
`šėršė lia fam`
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Sėklų daigumas, kaip pagerinti sėklų dygimą?

Post by lauztuvas »

Ne prie ko bet apie arbuzu derliu- ar kam pavyksta uzauginti normalius isnokusiusiu ir didelius arbuzu vaisius?
Nerijus
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų daigumas, kaip pagerinti sėklų dygimą?

Post by saulius »

Kas augina, tiems pavyksta. Atsilieps gal patys.
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Arbūzai

Post by Mama Smilga »

Peržvelkit šią, Jūsų klausimui tinkamą temą. Taip pat naujai kuriamą veislių katalogą, gal dar nematėt? viewforum.php?f=149
Iš mūsiškių - tikrai žinau, kad išaugino Urtica ir Julė - nes per mainus jau turėjo savų sėklų.
Post Reply

Return to “Daržininkystė”