Drožinėjimas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Drožinėjimas

Post by Egidijus »

Nuo vaikystės man patiko medis, darbas su juo. Vaikas būdamas dažniau žaisdavau su mediniais žaislais, nei su plastmasiniais (ir čia ne anekdotas :D ). Šiuo metu bežaidžiant kartu su vaiko mediniais žaisliukais pagalvojau jog jei jau norime būti savarankiškais, tai kodėl nepasidarius namų apyvokos reikmenų, žaislų vaikams ir kitų daiktų patiems. Juk tai nėra taip sunku ir nereikalauja daug fizinio darbo.
Tęsiant tema apie amatus, rašau su klausimu ar kas nors dirbate su medžiu ir galėtumėte papasakoti ir praktiškai parodyti apie smulkių daiktų drožyba (šiuo atvėju aktualiausia žaislai). Nenaujiena jog žiemą ūkininkas tikrai turi daugiau laisvo laiko ir apmaudu jog turėdamas kelias pliauskas nepasigamina sau mentelės blynams vartyti, o laikydamas avis nenusivelia veltinių. Norėtūsi jog žmonės turintis šiuos sugebėjimus atsilieptų ir pasidalintu savo patirtimi.
Papasakosiu apmaudžia situaciją. Nupirkau vaikui pasakiškus medinius žaisliukus, su neitikėtinomis judančiomis detalėmis, kurias darė 70etis senolis. Kaip išsiaiškinau tai jis buvęs konstruktorius ir šiuo metu pensijoje jis savo malonumui dirba su medžiu ir karts nuo karto parduoda vieną kitą žaisliuką. Kaip sakėsi jog jis niekada nedaro to paties darbelio, įstabu. Kadangi žaislus jis netiesiogiai parduoda tai atneša vienai moteriai. Kai paprašiau jog supažindintu mane su juos ta intencija kad gal pamokysiąs mane ir pasidalins patirtimi.. Jis atsakė jog nereikia man mokynių ir nieko aš nerodysiu. Labai nusivyliau ir susikrimtau jog tokie nagingi Lietuvos žmonės savo patirtį ir žinias išsineša su savimi.
Žinoma galime būti savamoksliai ir visko mokintis patys, tačiau kiek tai užtruks laiko..?!
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Drožinėjimas

Post by laisvas kaimietis »

Yra tų mokytojų, Egidijau, nepergyvenk ;) Aš turėjau labai gerą mokytoją, elitinį. Jei yra noras, manau būtų galima susitarti, kad pamokytų drožybos.
Žilvinas Žurauskas
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Drožinėjimas

Post by Jovke »

Gal žinote, kur galima įsigyti medinių žaislų, įrankių? ;) Ieškojau google, bet nieko gero neradau. :roll:
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Drožinėjimas

Post by Žibutė »

Kaziuke tikrai rastum
Post Reply

Return to “Amatai”