Kainos

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by Sigita »

Sutinku su šiais žodžiais pilnai.
Mano filosofijoje
yra ne tik ekologija, darnus gyvenimo būdas, švari produkcija ir tausojanti agrotechnika, bet ir "teisingas arba kitaip sąžiningas dalijimasis. Jeigu vadovaučiausi dabartinės ekonomikos dėsniais parduodamas produkciją tik brangiai, nes taip diktuoja pasiūlos ir paklausos santykis, būčiau ne kas kitas, kaip eilinis ekonomikos dalyvis, siekiantis tik ekonominės naudos sau.
Nes aš pvz niekada niekam nesakau kaip auginau ar ekologiškai ar kitaip.Atvažiuoja ir sako : oho ekologiškai verčiatės.Tad pradėti aiškinti nelengva.Tad trumpai apibūdinu ką Mantas parašė,man tai svarbiausia.Juk lietus visiems vienodas lyja.Šalia esančiam tradiciniam ūkininkui ar man.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Tai čia beveik ir yra mainai. Tik be jokio koeficiento ir esant dideliam asortimentui sunku atlikinėt tiesioginius mainus, nes pvz. tu turi ančių, kurių reikia Jonui, Jonas turi bulvių, bet tau jų visai nereikia. Tokiu atveju Jonas negali pas tave išsimainyt ančių, bet gali pigiai nusipirkt. O tu žinai, kad reikalui esant iš jo irgi visko gausi kelis kartus pigiau, nei reikėtų pirkt iš kažkur kitur.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kainos

Post by Laimis Žmuida »

Jei darysit kaip demetra, tai tik demetros lygį ir pasieksite. Gamtinė žemdirbystė gali ir turi eiti toliau. Visiems - brangiai, o saviems - išvis nemokamai. Beje, taip panašiai jau ir dabar daroma. Sertifikuoti produktai kainuoja daug, už pigiau parduoti neapsimoka, tai jau geriau atiduodi draugui, nei kad pigiai parduoti. Seminarai mokami, mokymai mokami, tačiau draugams gi visa tai suteikiama nemokamai. Nu ateinu aš pas Saulių ir ką? Pirkti man sodinuką už labai labai pigiai? :) Juokinga. Dalijamės gi.

GŽ ratas turėtų būti mažesnis nei demetros, bet glaudesnis ir kokybiškesnis. Todėl sau galėsim leisti dalintis nemokamai, o kitiems - pardavinėti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Sutinku, taip dar geriau.
Saulius Jasionis
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Kainos

Post by Egidijus »

Man šitas variantas Laimio arčiau širdies :)
Tik tas vadinams ratas, tai klubo nariai, ar visi forumo dalyviai?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Ne, turėtų būt nei klubo nariai, nei forumo dalyviai. Tiesiog tie, kuriems tokia tvarka priimtina, kurie realiai gamina kažkokią produkciją, yra naudingi "bendruomenei" arba realiai dalyvauja konkrečių ūkių veikloje . T.y. savi žmonės. Klubo nariai nebūtinai kažką augina, o jeigu savo neturi- reiškia viską gautų dykai. O tai- parazitavimas, mums netinka. Forumo dalyvių gi net vardų nežinom, nekalbant apie pasitikėjimą. Tai būtų lyg augintojų ar " GŽ ūkininkų asociacija", kuriai priklausytų nebūtinai klubo nariai ir nebūtinai forumiečiai. Man taip atrodo.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Bet gali atsirast kita problema. Gerai, jei tai bulvės ar morkos. O jeigu brangūs dalykai? Pvz. vienas žmogus gamina kažką labai vertingo, sugaišta daug laiko, o kitas bulbas augina sau pievoj. Bulves gali atiduot- nieko jos nekainavo, arba gali brangiai parduot- jos labai geros kokybės. O brangų daiktą atiduot irgi gali, jei tai vienetinis atvejis, bet jeigu tokių daiktų reikia daug kam? Jei būtų pigiai parduodama, žmogui bent laikas atsipirktų. Neuždirbtų nieko, bet ir nuostolio neturėtų.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kainos

Post by Laimis Žmuida »

Atiduoti neprivalai. Jei bus privaloma, tai aš gi iš draugo paimsiu visą produkciją nemokamai ir parduosiu plačiajai visuomenei už normalius pinigus. Ne. Visko atiduoti draugams neprivalai. Matai, kad draugui reikia ir gali jam duoti, tai duodi, jei negali, tai neduodi. Tas ir dabar vyksta. Vieniems draugams aš galiu atiduoti agrastų krūmelį, kitiems - neduosiu, nes tik vieną turiu, o noriu pasirūpinti geresniais draugais, nei prastesniais. Taip ilgainiui besidalinant kuriasi įvairaus lygio draugystės santykiai. Sukūriau geresnius santykius su Sauliumi, tai jis man jaučiasi galįs duoti dešimt vynuogių nemokamai. Sukūriau prastesnius su Ecka, tai ji man duos tik vieną.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kainos

Post by saulius »

Tai va, gal jokių taisyklių čia ir nereikia. Visas darbas- kurt santykius.
Saulius Jasionis
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Kainos

Post by MantasBarsys »

Tikriausiai, kad jokių ir nereikia, kiekvienas gi kuriasi santykius su aplinka, o aplinka ir gamta ir klientai ir bendraminčiai virstantys draugais ir pan :) Nuo kiekvieno sugebėjimo gyventi darnioje simbiozėje ir priklausys jo gerovė :)
Post Reply

Return to “Verslas”