Topinambų receptai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

keleivis
Posts: 5
Joined: Mon Feb 13, 2012 10:20 pm
Location: Vilnius, Salininkai- Zverynas
Contact:

Topinambų receptai

Post by keleivis »

Tai koks gi tas raugintu topinambu receptas?
rasab
Posts: 8
Joined: Tue Feb 14, 2012 12:18 pm
Contact:

Re: Topinambai

Post by rasab »

Aš ta šeimininkė, kur sėklų mainuose raugintais topinambais vaišinau.... :) Visų atsiprašau, kad laiku neparašiau, nes labai jau man paprasta pasirodė... Bandysiu kaltę išpirkti kitais receptais ir patarimais.
1.Nebelupu, tik plaunu.
2.Apatinėje šaldytuvo lentynoje jie laikomi nesuvysta.
3.Rauginimui atrenku mažus - vieno kąsnio.taip pat nuo išsišakojusių nupjaustau ,,vaikelius'' , kurie visus paprastai nervuoja lupant. Apvalūs ir gražu, ir patogu, ir nejuoduoja (nes juoduoja net perpjauti parauginti). Manau galima nuo tik vanduo... iki pilnos rauginamų agurkų prieskonių receptūros. Česnako daug: ir česnakai aštrumą praranda, ir topinambai paskanėja. Krienai... dėjau plonytes šaknytes, kurių papastai bandoma atsikratyti, taip pat neskutau tik ploviau - taip jos taip pat valgomomis patampa. Taip pat dariau dar mišinį su pastarnokais: topinambai, pastarnokai, česnakai, krienai..
Jei rauginami su druska, praranda skysčių (traukiasi), tad jei tai darote stiklainiuose, juos reikia perkrauti kad būtų užpildyti iki viršaus.
Skonis nuo laikymo keičiasi. Degustacijų rezultatus aprašysiu vėliau (vyksta procesas).
4. Salotos. Mėgstamiausios: įvairios pavasarinės žolės (tarkuoti topinambai+tik pradėję lįsti svogūnai, žliūgė, raktažolių, saulučių lapai + kiaušinis+majonezas (galima ir aliejų su citrina, tačiau blogi įpročiai čia mus dar nugali...). nepamainomas ir visų mėgstamas patiekalas šv. Velykoms...
5. Blyneliai (ruošiame kaip bulvių, tik tarkuojame burokine tarka)...
6. Pertrinta sriuba. Kokiame sultinyje, su grietine ar ne bei kokie prieskoniai - skonio reikalas. Šeima čia ,,apsitarnauja pati".
7. Džiovinti. Plaustote griežinėliais ir ant radiatoriaus į indelius... nežinau kodėl, bet jie ..nepajuoduoja...
8. Garnyrai. Apvoliojame miltais, druska, pipirais ir pakepiname aliejuje. Mėgstame su tokiu pat būdu pakepinta vištiena (vištiena, morkos, topinambai). Vaikai kartais ir neatskiria kur kas...
9. Kiaušinienė....
Pradžiai tiek minčių...nes tikriausiai knyga iš tų eksperimentų gautųsi.
Beje, jau teka klevų sula.... Ir visokie pumpurėliai ruošiasi sprogti...O čia vėl receptų receptėlių...
Jovita
Posts: 14
Joined: Sat Jan 07, 2012 8:58 pm
Location: Šilutės raj.
Contact:

Re: Topinambai

Post by Jovita »

rasab, pabandžiau džiovinti topinambus, kaip tu buvai aprašius. Tikrai nepajuodo, sužiūvo greit ir skonis geras. Gal sutrinsiu su grūstuve, bus kuo sriubas paskaninti, kaip prieskonis.
Galina
Posts: 37
Joined: Sat Nov 20, 2010 8:06 am
Contact:

Re: Topinambai

Post by Galina »

Žadėtasis topinambų giros receptukas ir gėrimo anonsas.
5 kg bulvių tarkių užpilti 3 l vandens ir penkias minutes pavirti, kai pravės įberti 10 g mielių.Po trijų parų gėrimą nukošti.
Gira :D gaunasi alkoholizuota, laipsnių nematavau, neturiu kuo :roll:.Gaivi, rūgštelėjusi.Man patiko.Procesą galima ištobulinti iki ... Jei suprantate apie ką aš.
Pavasariniai topinambai saldesni nei rudeniniai.Skanaus.
Galina Ševiakova
Panevėžio miestas ir rajonas.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Topinambai

Post by Eimutė »

Savaitgalį naujai atradau topinambus. Rūpiai sutarkuotų blynai labai skanūs, o didesni gumbai supjaustyti riekelėmis, apvolioti miltuose ir pakepti. Labai skanu ir netgi sotu. Žodžiu, tikrai šios kultūros verta auginti daug. Auga be jokios priežiūros, o rudenį ir ypač pavasarį, tai jie gali būt ir kasdieninis maistas. Ir skanus maistas.
Širvintos
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Topinambai

Post by Ecka »

Naujas topinambo panaudojimas-blynai. Išspaudžiau su lėtapėde sulčiaspaude obuolių ir topinambų sulčių , išgėriau. Į dar gana drėgną masė porą kiaušinių, porą šaukštų miltų, cinamono, nedaug cukraus ir kepiau blynus. Skonis - gal ir nieko, gurgžda tarp dantų, lyg būtų iš stambiai maltų riešutų. Man net šalti skanesni.
neturi krakmolo, tai be kiaušinių nelips.
Post Reply

Return to “Maisto gamyba ir konservavimas”