Sprakšiai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Šiaušė

Sprakšiai

Post by Šiaušė »

Temos apie tikrus kenkėjus nėra, tai klausiu čia. Sodinom moliūginius pievoje - iškasam duobutę, susmulkinam žemę, pasodinam augalėlį, palaistom, užmulčiuojam. Sodinom retai, gal kas metrą po augaliuką. Visame moliūginių kalnelyje (tas kalnelis pilnoj užuovėjoj), gal aro dydžio, bekasiodami duobeles iškasėm kokias 6 baltas lervas. Pykit nepykit - gyvų nepalikom, turėjom įtarimą, kad nieko gero iš jų nesulauksim. Dabar sužinojau, kad jos sprakšio. Vadinasi nuės visas mano moliūginių šaknis ir liksim alkani po tokio didelio darbo. Net nusibodo juos sodint saulei plieskiant tokioj užuovėjoj. Klausimas - gal galima kažkaip jas iš ten išgyvendinti ar neutralizuoti nelaukiant rudens? Tradicinėje žemdirbystėje su jomis kovojama giliai suariant, tada paukščiai išrankioja. Natūralių priešų po žeme jos neturi, net kurmiai jų neėda. Tai kaip su jomis gyvent, ką daryt, jei mūsų derlių doros?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by saulius »

Sprakšių lervos graužia ne tik moliūgus. Po pievos jų "antpuolis" labai jaučiasi todėl, kad nelieka joms kito pasirinkimo- maistas tai sunaikintas. Todėl darže reikia elgtis atsargiai ;), nesistengt visko "sterilizuot", nes ne tik sprakšių, bet ir sraigių, šliužų, amarų ir visų kitų neatsiginsit.
Saulius Jasionis
Šiaušė

Re: "Kenkėjai"

Post by Šiaušė »

ar teisingai suprantu, kad palik viską kaip yra ir tikėtis, kad jos turės ilgesnių šaknų maistui, nei mano moliūgų? Juk visose neliestose pievose jų būna.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by saulius »

Taip.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by lugne »

Spragšių lervos geltonos, kietos tokios. Baltos gali būti grambuolių, jei didelės ir susirietę. Bet esmės tai nekeičia.


Last bumped by Anonymous on Sun Sep 28, 2014 3:29 pm.
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”