Šikšnosparniai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Šikšnosparniai

Post by giedrioks26 »

o siksnosparniu galima ir prisivilioti. Jiems daromi ivairus inkiliukai. Taigi jei kam idomu prisegu kelis brezinukus ir pavyzdzius.
Attachments
inkilai_siksnosparniams.JPG
(151.27 KiB) Downloaded 1019 times
inkilas_siksnosparniams.JPG
(89.64 KiB) Downloaded 1016 times
inkilas_siksnosparniams_2.JPG
(175.57 KiB) Downloaded 1015 times
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: karkvabaliai

Post by giedrioks26 »

Kitose salyse zmones apie siksnosparnius galvoja jau pries statydami nama ir projektuos jau numato jiems sienose ar pastogese sleptuves. Matomai suvokia ju svarba. Mat siksnosparniai sumazina misko "kenkeju" zymiai daugiau nei pauksciai.
Attachments
sleptuves_EN.jpg
(221.65 KiB) Downloaded 1008 times
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Šikšnosparniai

Post by nawjia »

Nesugalvojau kur įdėti, tai gal čia tiks. Apie šikšnosparnius ir uodus :)
Mes šikšnosparnių naudą galėtume skaičiuoti praretintais uodų ir kitų kraujasiurbių vabzdžių būriais sodybvietėje. Vienas mažiausių Lietuvoje gyvenančių šikšnosparnių ­- šikšniukas nykštukas per naktį sumedžioja apie 3000 - 5000 uodų ir kitų smulkių vabzdžių. O iškėlę daugiakamerinį inkilą šikšnosparniams savo kieme apgyvendintumėte apie 30 - 100 tokių uodų medžiotojų.

(http://ekologija.blogas.lt/mitai-apie-s ... 21374.html)
`šėršė lia fam`
Silva
Posts: 3
Joined: Wed May 04, 2011 3:23 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by Silva »

Kad uodų mažiau, kur gyvena šikšnosparniai, tai faktas kaip blynas. Šiemet pas mane kaimynystėje padaugėjo šikšnosparnių, tai dėl uodų galvos nebetenka sukti. Prieš vidurnaktį vis einam iki ežeriuko pasivaikščioti. Tai šitų greitų tylenių skraido tuntais. Įtariu, kad ir savo namo palėpėj turiu priglaudusi sugyventinių, nes kartais vakarais ir pirmame aukšte paskraido. Namas medinis, skylių nekaišau, tai gal tikrai kur apsigyveno:) O dar turiu krūvą rupūžių aplink namą. Fantastika, kaip jos medžioja vakarais priešais lempas.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by laisvas kaimietis »

Vien inkilų neužtenka, turi būti ir maisto pakankamai, kitaip jie negyvens tuose inkiluose. Reiškia, kad būtų daugiau šikšnosparnių, reikia daugiau uodų ;) Kažkodėl įsivaizduojam, kad gamtoj galima kažką pakeisti ir kitas dalykas pasikeis taip, kaip mums reikia. Realiai keičiasi visa grandinė. Jei padaugės šikšnosparnių, reiškia sumažės paukščių, mintančių tais pačiais (ir kitais) vabzdžiais. Išsibalansuos ekosistema, nukentės daržai, sodai. Aišku čia tik iš piršto laužtas pavyzdys, bet gamtoj viskas susiję ir gyvybės yra tiek, kiek maisto. Tik žmogus pats kontroliuoja savo maisto išteklius ir todėl veisiasi be saiko :?
Žilvinas Žurauskas
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by nawjia »

Be abejo, bet gi dažnai pasisatę sodybą žmonės dar ir išsipurškia viską nuo uodų ir kitų nepageidaujamų dalykų.
O tokios masės uodų kai negali praeiti - turbūt irgi nėra labai normalus dalykas, reiškiantis, kad jų valgytojų nepakanka dėl sumažėjusių buveinių. Todėl padaryti inkilą - puikus būdas šalia savo namų apmažinti kraujasiurbių.

Geras klausimas ar žmogus turi visiškai nejudėti ir leisti jį blaškyti gamtai kaip panorėjus, ar ieškoti kaip čia "išsisukus iš padėties". Suprantu, kad "sukimasis iš padėties" atvedė mus iki to, kur dabar esame. Bet tai tik viena medalio pusė. Laikyti ją visiškai klaidinga būtų abejoti gamtos žinojimu. Nes intelektas yra toks pat gamtos kūrinys kaip ir mūsų ausys. Tai, kad mes tuo intelektu naudojamės kažkaip labai primityviai galbūt yra tik kelio atkarpa į ten, kur tas intelektas ras savo vietą darnoje.
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”