Stirnos

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laima
Posts: 23
Joined: Sat Jan 29, 2011 9:56 pm
Contact:

Stirnos

Post by laima »

O aš neturiu labai kuo pasidžiaugti. Šiemet stipriai pasidarbavo stirnos. Ir zuikiai joms padėjo.
Nugraužė net jaunų alyvų ūgliukus. Skaniausi jiems buvo kaštonai.
Kitais metais reikės rimčiau saugoti. Gal ir tvorą tverti. Nors taip nesinorėtų to daryti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by saulius »

Man paprasčiau. Tvoros aptvert neįmanoma, zuikbaidis eilinį kartą nesuveikė, bet nugraužė ne viską. Didesnių medžių negraužia, o kuriuos apgraužia- perskiepiju ir laukiu kol užaugs, kol taps nevalgomi. Tiesiog kantrybės reikia. O kad apgraužia ūglius- smulkmena, tas nieko nekenkia.
Saulius Jasionis
gensa
Posts: 26
Joined: Thu Jan 06, 2011 10:23 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by gensa »

Buvo ir pas mene tie "kenkėjai", ''apgenėjo" savaiminukus vyšnaites ir obelaites, bet paliko nemažai "saldainukų" :) , kad net mintis kilo, jų prisirint išmaišyti vandenyje ir palaistyti mulčą, kad greičiau mikroorganismų įsiveitų, karvių lauge dar nėr ;) .
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by saulius »

Va kaip gražu, tuoj įrodysim, kad stirnos, grauždamos medžius, didelę naudą teikia sodui. Puiku!
Saulius Jasionis
kosmeja
Posts: 26
Joined: Sat Jan 19, 2013 5:20 pm
Location: Alytus
Contact:

Re: Stirnos

Post by kosmeja »

Mūsų kiemo šeimininkės, pasiruošusios nešt kudašių į laukus, kol mes pasivaikščiosim po kiemą. Praeitą rudenį sode buvo obuolių galybė, didžioji dalis taip ir liko po medžiais. Jei ne šios gražuolės, tai pavasarį turbūt teklų vaikščiot per obuolių puvėkus. O dabar tik koteliai su menkais besėkliais graužtukais belikę :) Na, dar ir nemažas kiekis aukščiau aprašytų "saldainukų" krūvelių.
Attachments
Šešios gražuolės
Šešios gražuolės
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Stirnos

Post by S1mas »

Obuolių puvėkai nera joks blogis. Kaip ir stirnos.
kosmeja
Posts: 26
Joined: Sat Jan 19, 2013 5:20 pm
Location: Alytus
Contact:

Re: Stirnos

Post by kosmeja »

Sutinku, S1mai. Tačiau man maloniau vaikščioti po žolę neįminant į puvėkus. Todėl ir džiaugiuosi stirnų veiklos rezultatais.
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”