Karvės

Moderators: saulius, dage

inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Karvės

Post by inga30 »

Tarybniu puodu buna spalvoto metalo lauzo supirktuvese nebrangiai :) bent kaune birzelio 23 sios gatvej daug maciau :)
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Noriu pasveikinti visus karvučių turėtojus ir mylėtojus Su Šventomis Kalėdomis. Laimės, džiaugsmo, sveikatos, meilės, malonumų, sotumo, jėgų, stiprybės, optimizmo, vilties, tikėjimo ir dvasinės ramybės visiems Jums ir Jūsų Karvutėms.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Nu, va, joktelėjo žiema visu gražumu. Su grožiu ir problemų: užšalo visur vandenys, malkos pradėjo eiti į pečių krūvom, kakot eini su baime, kad neprišaltum ir taip toliau. Bet, čia niekis. Visgi, pamačiau, kad žiemai pasiruošiau blogai. Bet pirma vasara ūkyje dar nešė daug sumaišties ir atrodė žiema dar taip toli. Na, kaip nors peržiemavosim. Aš ką norėjau paklaust : sušalo mano morkos kluone, nors ir užklojęs buvau, keletą morkų namie atšildžiau - tokios nieko, tik netraškios, tai aš jas sušėriau karvutei. Ar galima karvei duoti sušalusių, bet atšildytų morkų ?
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

tikrai nieko tokio, gali šert.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Joooo... Pas mane šalčiai pridarė ekstrymo, bet, galvoju, į naudą - pamačiau pasiruošimo žiemai klaidas, vandens tiekimo trukumus ir visą kitą. Pirmiausiai, tai su siaubu pamačiau šį rytą, kad pas mano karvutę ir veršytę tvarte minus 15 laipsnių ... Neapalpau, nes prisiminiau, kad Horos karvė prie minus 25 miške išgyveno. Na, ir nieko, gyvos : Morka tai net į galvą, atrodo, neima, o Mūkė stovi tokia pasišiaušus. Dažnai keičiu užšalusius kibirus su vandeniu, daugiau kreikiu, duodu geresnio šieno iki soties ir nešu skanėstų kas kartą. Hora, mano morkos, skirtos Mūkei, visiškai į akmenį sušalo, o atšildžius dabar, ne tai, kad netraškios, o visiškai tokios minkštos ir labai šlapios ( paspaudus, net teka vanduo). Aš paragavau - nu, skonis nieko, nei saldžios, nei karčios, morkom kvepia, tik tokios suskystėjusios. Ar galima ir tokias karvei šerti ? Gal nerizikuoti ? Bet, taip gaila tris maišus išmesti, bet gal geriau išmesti, nei karvutę susargdinti ? Dėl nieko taip nepergyvenu, kaip dėl savo karvyčių - bulvių keli maišai sušalo - nieko, pas vištas minus 3 - nieko, žąsys ant sniego miega - irgi nieko, nes turi pastogę, bet neina ten, O, va, karvyčių baisiai gaila. Tvartas didelis aukštas, kiek galėjau apkamšiau, langus dvigubus sudėjau, bet, matyt, viena karvė su veršiuku tokios patalpos neprišildo. Paguoskit mane ....
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Karvės

Post by Lowrell »

Aš tai dar pamačiau, kaip galima šieną sušert tą kuri palieka ėdžiose. Jau kalbėjom kažkada, kad labai išrankiot mėgsta gyvuliai. Tai išnešu jį į lauką padedu ant sniego pastovi biški, pašalą ir ėda, ėda ir nepašalusi kitą kart. Ėdžiose guli neėda, išnešu padedu ant sniego ėda :) Tiek avys tiek telyčiukė.
Manau, kad nepergyvenkite dėl šalčio. Aš savo laikau tvarte naktį, o dieną atidarau duris ir gali patys gyvuliai rinktis ar viduj būti ar eiti į lauką. Tai, kad ir kiek minuso eina į lauką.
Andrius V.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Na, tikiuosi mano karvutės nesušals. O, morkas, tai, turbūt reikės išmesti - kai atšyla visiškai minkštos ir šlapios pasidaro. Gaila.
Aš, dar čia, taip pagalvojau dėl sekančios žiemos. O, jeigu aš šieną ir šiaudus sukraučiau tvarte, kur karvė stovi. Sumažės patalpos tūris, karvei šilčiau bus, patogiau bus šerti. Tik, ar šienas neįgaus negero kvapo ir drėgmės ? Nes, nu neturiu, ką tvarte daugiau laikyti - žąsim jo nereikia, o vištos turi geresnę patalpą.
Hora, kur tu prapuolei, aš be tavo patarimų kaip aklas už vairo...
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Karvės

Post by Hora »

nepergyvenk dėl tų morkų- atšildytas tikrai gali sušert- šlapios būna dėl to kad ląsteles ledas suplėšė, bet nuo to niekas nesikeičia. Nepergyvenk, tikrai nesušals sočios tavo karvukės tvarte,
Jei šieną sudėsi tvarte, jis supelys nuo išskiriamos drėgmės. Šiaudai maistinių medžiagų pelėsiui beveik neturi, todėl nepelys. Daryk kaip nori. Mano tvartas medinis, gal 6X6, jame žiemoja tik pora karvių ir ~ 40 paukščių- vištų ir kalakutų, bet temperatūra ne daugiau nei 1 laipsnis šalčio ar nulis. Vanduo dar nelabai šąla. Poniai gyvena lauke ir, turėdami savo namelį, jame būna tik kol paėda. :D Ryte pastatau kibirą drungno vandens, atsigeria iki soties, kas lieka, po truputį užšąla perdien.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Na, tai ne, šieno tada nelaikysiu tvarte, žinoma. Gal tik šiaudus. Bet mažai čia ką naudos bus dėl to tvarto sumažėjimo. Tokį tvartą tik daugiau gyvulių apšildyt gali, čia ir vištos nepadės. Na, vienu žodžiu, gal karvutė atlaikys, tikiuosi nesusirgs. Bet bus užsigrūdinusi. Juokas juokais, bet mūsų didelėj troboj rytais irgi tik apie plius dešimt būna, nes namas senas, langų be proto daug ir dideli ir tik du pečiai. Bet nieko, neima perkūnas, nei aš nei vaikai nesergam ir nesloguojam. O, žmona gyvena kitam kambary, tai ten šilta, nes sienelė nuo plytos didelė, tai moteriškė ir sloguoja ir pakosti. Aš galvoju, kad žema aplinkos temperatūra kelia organizmo atsparumą. Ir iš vis - gyvenimą vertingu daro ne komfortas, o nepatogumai ... Mano vandens žarna nuo šulinio užšalo, tai kasdien prinešu namo 20 - 25 kibirus vandens. Ir džiaugiuosi tuo ... Ačiū tau, Hora, už morkas.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Karvės

Post by Augelis »

Nu, mano Morka ir išsiurbia pieno - kokį 10 litrų per dieną. o, dar du mėnesiai tik amžiaus, va, už 4-ių dienų. Mums lieka 1-2 ltr dienoj. Bet užtai jau kokia didelė, kaip pusė karvės ir rubuilė tokia. Ragiukai jau auga ir badytis baisiai mėgsta - dabar tai juokinga, bet su laiku bus problema, jaučiu, reikės rykštukę imti.
Šieną jau pilnu tempu šlamščia ir guli atrajoja, kaip didelė. Vienu žodžiu ...
Dabar paklausiu : o, kiek laiko, aplamai, veršiukui pieno, kaip maisto, reikia duoti, nuo kada - žolė ir vanduo ?
Post Reply

Return to “Pieniniai galvijai”