Keramika

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Keramika

Post by nawjia »

Labai gražu ir šaunu būtų...bet visiems susiderinti atostogų planus savaitei?....nerealu. Mes čia į kursus susiorganizuot negalim....

Konkrečiai mano tikslas būtų:

1. Iš vis pamatyti/išgirsti apie tai;
2. Sužinot kaip paruošiama medžiaga;
3. Kokių įrankių reikia, kaip juos pasidaryti ar kur gauti;
4. Bent minimaliai išmokti kaip tai atrodo realybėje, pajausti savo rankomis.

Po to, kai ateis laikas, tuos įrankius įsigyti ir pradėti daryt kažką rimčiau. Tuomet prasidės tikrasis mokymasis.
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Keramika

Post by saulius »

Kalbėjai apie kažkokią superseną technologiją....gal žinai kaip vadinasi?
Gal apie virimui ant ugnies skirtus puodus? Nežinau kaip vadinasi, bet jie jau supras apie ką kalba. Visos technologijos esmė- molio masė, tiksliau medžiagų proporcijos joje. Tą galima ir be kursų sužinot. O ką su ta mase darysi: žiesi ar lipdysi- ne taip svarbu. Dar svarbu tinkamai išdegt, šitą irgi galima sužinot be kursų.
Kažkada teko dirbt laborantu ankstyvojo geležies amžiaus jotvingių gyvenvietės kasinėjimuose, ten buvo daug lipdytos keramikos. Visas "bajeris"- didelis kiekis (apie pusė) grūsto granito molio masėje. Buvo ten ir puodų, ir bliūdų, ir keptuvių. Tiesa, ne cielų, šukių, bet rekonstruodavom, sulipdydavom.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Keramika

Post by laisvas kaimietis »

Žilvinas Žurauskas
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Keramika

Post by Žibutė »

Čia - juodoji keramika. Ne apie ją kalba buvo, bet irgi labai labai gera nuoroda :D

O juodosios keramikos induose kepant, pvz. kugelį - jo skonis "kažkodėl" ypatingas gaunasi :)
Seniai svajoju apie stačiakambius juodosios keramikos kepimui krosnyje indus su dangčiu ir rankenėlėmis :D

O mes kalbėjome apie tai: http://www.pottery.lt/
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Keramika

Post by laisvas kaimietis »

Na juodoji keramika nuo paprastos skiriasi tik išdegimo subtilybėmis ir savo savybėmis po išdegimo (kiek aš suprantu) :)
Žilvinas Žurauskas
saulius.r

Keramika

Post by saulius.r »

Sveiki! Buvau užėjęs į klubo forumo keramikos skyrelį, bet iš ten, deja, nėra galimybės rašyti atsakymo. Todėl siūlau prie technologijų tęsti keramikos būrelio veiklą jeigu toks jau susikūrė. Ši sritis mane labai domina - natūriniame ūkyje yra tiesiog beribės jos galimybės. Taigi atsiliepkite kas jaučiat polinkį keramikai.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Keramika

Post by zoot »

Ar kalba keramikai? Lietuvoje gi tiktai žematemperatūris molis ,aukštatemperatūrį įveždavome . Taip kad geros žalaivos kaip ir neturime.
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Keramika

Post by saulius »

O man įdomu iš ko protėviai puodus lipdydavo? Negi įsiveždavo molį akmens amžiuj?
Saulius Jasionis
saulius.r

Re: Keramika

Post by saulius.r »

Lietuvoje pakanka gero molio degti bet kurios paskirties dirbiniams. Žinoma jį reikia išsivalyti (nesudėtinga) kitaip reikės pirkti. Aukštatemperatūrinis molis nėra labai būtinas, nebent norėtųsi degti kaip senovės kinams. Apskritai keramikos kampelis natūriniame ūkyje būtų tarsi naujas etapas, kai ūkio gyventojai atsiduria ant indų sienelių. Tai jau solidžios kultūros pradžia. Todėl degimo technologijų išmanymas, bei priemonių įsigijimas tikrai sveikintinas. Aš norėčiau, kad ir Lugne atsilieptų, nes jos artimas kaimynas yra aukščiausios kategorijos puodžius. Galėtume prašytis į seminarą. Esu buvęs pas jį su mokiniais porą kartų - labai malonus žmogus.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Keramika

Post by lugne »

O tai čia kas toks? Merkinėj, Pretkelis gal?
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Amatai”