Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Kas naujo pasaulyje, Lietuvoje ir mūsų kaime

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by saulius »

Tema iškelta įvardijant problemą. Ir čia atsiranda du variantai: pradėt verkt, kad tai didelė bėda (bet kas iš to?) arba ieškot problemos priežasties. O kaip kitaip ją įveiksi? Gal neturim iliuzijų, kad perrinksim seimą ar prezidentą ir žemės padaugės tiek, kad užteks visiems ir kiekvienas norintis galės be jokių apribojimų jos įsigyt norimoje vietoje ir už norimą kainą? Taigi, tema vystosi normaliai, žmonės bando įvardint priežastis ir surast sprendimo būdus.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by nawjia »

Jo, tokia biurokratija vemt verčia. Bet reikalas yra ne biurokratijoje, o kontrolėje. Noriu tos žemės gabaliuko - pasiūlau 1 Lt daugiau, juk visos sąlygos man kaip ant delno, privalomai pateiktos. Apie kažkokius laisvos rinkos žaidėjus kalba nebeina, žemei faktiškai yra uždedama visiška kontrolė.

Bet iš tikrųjų, nieko kito ir nereiktų tikėtis. Žemė yra didelis turtas ;)
Reik pirkt kol yra.
`šėršė lia fam`
Laurynas K.
Posts: 55
Joined: Sat Mar 09, 2013 7:32 pm
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by Laurynas K. »

Nu ir ką daryt su ja nusipirkus ? kas iš to? Kur čia sprendimas? Geriau jausitės, kai jūs turėsit, o kitas ne?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by saulius »

Čia galima pasikartot: ko nevaldai tu, tas valdo tave. Jeigu tu nekontroliuoji savo teritorijos, ją kontroliuoja kažkas kitas. Nebūtina nusipirkt, bet kontroliuot, norint išsaugot kažkokias savo vertybes, yra būtina.
Saulius Jasionis
Laurynas K.
Posts: 55
Joined: Sat Mar 09, 2013 7:32 pm
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by Laurynas K. »

tai tada reikėtų nuo šaknų pradėt - savęs... :) Va kai nėra savikontrolės, tai noras kontroliuot kažką atsiranda... ką gerai matome aplink.
Viską ką parašėt, Sauliau, sulyginau su protu/sąmone. Čia, matyt, bet kuriam mąsteliui tinka posakis :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by saulius »

Taip, tinka bet kuriam mąsteliui :).
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by saulius »

Terotorijos kontrolė- tai ta pati savęs kontrolė. Senosios kultūros neskiria savęs kaip asmenų nuo savo teritorijos ir jos resursų. Kokie zulusai iš viso neišskiria savo kūno nuo augalų ir gyvūnų kūnų, įsivaizduoja, kad jie su visais kitais- tas pats kūnas. Ir čia gimsta teisinga pasaulėžiūra, neleidžianti kenkt patiems sau. O savikontrolė- tai visos savo kūno kontrolė, į kurį įeina ir aplinka, kurioj tu būni, ir vanduo, kurį geri, ir maistas, kuris gyvena toj aplinkoj, ir oras, kuriuo kvėpuoji.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by nawjia »

Nu tai čia žiūrint taip archaiškai.
Žiūrint šiuolaikiškai, teritorijos kontrolė reiškia savęs kontrolę per laisvės išraišką. Neturi žemės - esi priklausomas nuo žemės savininkų ir kitų žmonių.
Negali sakyti: eikit jūs visi, man nepatinka jūsų sąlygos. Tu tiesiog neturi kur dėtis.

Kai turi žemės, pasakai: eikit jūs visi kur nors toli, aš pasisodinau bulvių ir burokų, pasikūrenau savo berželiais, pasilesinau vištas žemės kirminais ir gyvenu taip kaip man patinka.
`šėršė lia fam`
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by Laimis Žmuida »

Aš vakar žemės gynėjų suvažiavime nemačiau nei vieno.
Buvom ir mes, ir zootas, ir Sigita su vyru, ir Svirskis buvo ir gal dar kas ko nepastebėjau, nes va tavęs tai nemačiau. :)
smilga
Posts: 202
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:11 am
Location: Kėdainiai
Contact:

Re: Juridinės naujienos siekiantiems įsigyti žemės

Post by smilga »

Laimi, aš tavęs nemačiau irgi. :) Gal ir buvai atvažiavęs. Tik man važiuoti net nereikėjo niekur, suvažiavimas buvo mano mieste.
Post Reply

Return to “Naujienos”