prisistatymas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Jau ir aš "apsiožkavau" - parsivežiau Horos ožkas 2 ir 3 jų ožiukus (2 ožkytės ir ožiukas). Dabar pilni tvartai - mykia, bliauna, mekena, gagena ir visaip kaip kitaip triukšmauja. Kol kas chaosas tiek namie tiek tvartuose, visi pratinasi vieni prie kitų, prie elektrinio piemens ir naujos aplinkos. O mes vos spėjam suktis. Joris kai kada labai geranoriškai eina kartu su manim ir dirbam kartu, o kartais sako - žinai, aš dabar negaliu, esu užsiėmęs :D Ir ką tu jam, jo veikla tiek pat svarbi kaip ir mano :)
Kieme kol kas karaliauja mažieji ožiukai, kai jie išleisti - veršiukai stovi savo tvarte į kampą susimetę, net žąsinas, kurs šiaip jau visiem į kojas kabinasi kaip šuva, vakar kokį pusvalandį buvo užvytas ant mėšlo krūvos :lol:
Jurga Stoškutė
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: prisistatymas

Post by inga30 »

Tai kiek jau visko turi ? :)
Ozkos zinok palyginus daug eda , ziurek tuoj pacia sues ant galo :)
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Viena karvė, viena telyčiukė 3 mėn., du veršiukai, trys avys, 2 ėriukai, 2 ožkos, trys ožiukai. Nu ir trys žąsys kažkiek vištų ir vištėlių.
Vaikas sugalvojo telyčiukei vardą, taip ekspromtu - Elgebeta, vardas tiek durnas, kad visiems iš karto "prilipo", dabar taip ir vadinam :lol:
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Ne tai kad daug ėda, bet kaip viena "susiedka" sakė - ožka menka ponia, jai tik 15 patiekalų per dieną reikia, ir užtenka :D
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Sakau pasidalinsiu tokiu pastebėjimu :) Anksčiau vis daržams mulčo buvo mažai, tarsi nebuvo iš kur paimt. Bet kai atsirado gyvuliai - mulčo turiu daugiau negu reikia. Ir sakyčiau daugiausia jo "prigamina" ožkos ir avys, o vištos "praaeruoja" ir kažkiek susmulkina. Pas mane prie tvartų aptvertas toks gabaliukas ūkinio kiemo, kuriame visi gyvuliai leidžia dienas dabar, kai ganyklos pasibaigė. Šeriu tik lauke visus. Prikrato šieno nemažai, išsirankioja, kažkas lieka neėdamo. Vištos dar viską perkuičia su visais kakučiais kartu - tik spėk grėbt. Jei sausi orai - šluoju ir metu tvartuose kaip pakratus, jei sulijo - ne bėda - daržan. Va kokia beatliekinė "gamyba" gaunas. Šitas momentas man labai patinka. O dar geriau būtų, kad aptvaras su visais tvartais būtų kilnojamas. Tada daržams vieta jau būtų paruošta, gyvuliai keliautų kiton vieton, o per kitus metus "išsidirbtų" kitas plotas. :)
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: prisistatymas

Post by Mama Smilga »

O baškirai ir kilnoja tvartus. Mano draugai matė, tai sako: "ot laukiniai, nemoka tvarto išsimėžt, perkėlinėja" :lol:
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Oi, čia būtų geras variantas kur nors vienkiemy su tentiniu tvartu, deja pas mane neįgyvendinamas...
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: prisistatymas

Post by Mama Smilga »

Lugnyt, apie mainus skelk žodelį...
Post Reply

Return to “Lugnės ūkiniai bandymai”