prisistatymas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Kad ilgiau gyvens tai tikiuosi, nes jau baisu skaityt - 3 laktacijos ir karvė brokuojama. Automatai kažkokie, robotai melžia, prižiūri, lauko nemato per gyvenimą, strokas
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: prisistatymas

Post by Hora »

aha, aš dar puikiai prisimenu laikus, kai 6-7 veršiukų karvė buvo normali. Skaičiau- selekcininkai mėgina išvesti kanopų problemoms atsparesnes karves, tačiau kanopų problemas (laminitą) turi tik koncentruotu pašaru šeriamos karvės.
Čia kitam forume perskaičiau, manau, protingą išvadą:
Mokslininkai yra nustate , kad bet kokios veisles karves pieno isskyrimo biologines galimybes riba yra kazkur 6300 l pieno per laktacija o visa kas virs tos ribos zmogaus ismone, pasinaudojant veisles genetika papildomomis cheminemis priemonemis ir koncentratais susintetinti kuo daugiau pieno ir gauti kuo daugiau pelno , bet tuo paciu greiciau ir sudroziant karve .Taigi jei is karves paildomomis priemonemis(chemija , medikamentais , vitaminais , koncentruotais baltymais ir angliavandeniais ir kitais brangiais primilzi skatinanciais priedais) ispaudziame daugiau virs tos ribos, karves amzius trumpeja , jei maziau- karves amzius ilgeja arba toks koks ir turi buti .pvz Izraelyje kur pasaulyje didziausius primilzio rekordus gauna, karves amzius tera tik 1-2 laktacijos.Taigi mano nuomone karves amzius priklauso kaip mes ja intensyviai eksplotuosim .Kadangi pas mus pieno kainos pagal pieno kieki parduodamo is ukio ryskiai skiriasi, tai perzengt 6300 riba papildomais brangiais priedais ir intensyviai auginant telycias pakeitimui, apsimoka tik stambiems pieno ukiams o vidutiniams kurie gauna daug mazesne pieno kaina visa tai neatsiperka ir veda i bankrota .Vidutiniams ukiams, tokiems kaip mano, del mazesnes superkamo pieno kainos belieka ruosti tik kuo labiau kokybiskus pigius zolinius ir grudinius pasarus savo ukyje , kad naturaliais pigiais pasarais ir butinais mineraliniais priedais laikytis ant 6300 primilzio ribos , islaikant karviu amziu bent 4-5 laktacijas, nes kitaip nei telyciu isauginimo kastai(nors siuo metu kai mesos supirkimo kainos kyla tai padetis biski gereja) nei pienas nepadengs man islaidu ir negausiu pelno.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Ar tavo ožkos ir mano beržyną pribaigs, ar tik sodą? Gal sakau jos beržų jau suaugusių nerušys?
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Teko atsisveikint su Debesėliu.... Kažkaip vieną dieną kažkoks racionalumo kirminas ateina ir paima viršų....
Veršiukus atskyriau, Sniegę išvedžiau į ganyklą ir namo neparvedu. Kol kas tenka rišt, nes viena būt nepratus, lekia per visus mano piemenis. Praėjo dvi dienos, graudūs verksmai prie namų po truputį rimsta (veršiukų :) ). Melžiu dabar po 16 l per dieną, dalinamės. Didžiajam jau tuoj trys mėnesiai, mazgiui pusantro, bet keista, pieną ne visada visą išgeria, nors kol kas "nešmugeliavoju", pilu tiesiai ką tik pamelžtą.
Tuoj parsivesiu telyčiukę savo bernams į kompaniją, irgi beveik 3 mėn., teks vėl pienuko pirkti...
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Tiesa, dar žąsis peri, antra savaitė jau sėdi, nors dažnai išeina pasivaikščiot ir pūkų gūžtoj nėra, bet kiaušiniai šiaudais užmesti ir sėdi, šnypščia.
Kažkoks nedidelis tas mano ūkelis, bet nusilakioju per dieną, nuovargis vakare jaučias ir dažnai vaikus bemigdydama ir pati dieną baigiu...
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: prisistatymas

Post by Hora »

Aš savo jaučiui kartais pieną jau dalinai nugriebtą pašildau, šiandien išrūgų šviežių šiltų pakišau pietums- išmaukė ne nemirktelėjęs, įpyliau ožiukams- irgi išmaukė. Valio, pagaliau bus kur jas dėti. Šviežio pieno veršio dalies neatimsiu, pakol kas, tik pridėsiu išrūgas papildomai. Pieno melžiu ~`14 litrų, žolė nepridėjo nieko.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: prisistatymas

Post by Hora »

antra savaitė jau sėdi

pačiupinėk ar gerai šilti kiaušiniai, peršviesk vakare, ar yra naudos iš to jos sėdėjimo.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Maniškiai išrūgų nepripažįsta, nei šiltų nei šaltų, jokių. Reiks po truputį pilti į pieną, bet kad ir tą pieną ne visad noriai išgeria, nu gal stresas praeis po visų pasikeitimų, tada bandysiu...
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: prisistatymas

Post by Hora »

Reikia labai nerūgštų išrūgų pradžiai, o jau paskui, kai įpras, mauks bet kokias.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: prisistatymas

Post by lugne »

Aišku ;)
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Lugnės ūkiniai bandymai”