Šienas

Kam netelpa į specializuotus forumus

Moderators: saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Šienas

Post by saulius »

Rimtai?
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Šienas

Post by lugne »

Rimtai, ji pradėjo pas mane kieme eglę skabyti, ir po ja miegodavo dažnai.
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Šienas

Post by saulius »

Dar dėl rulonų kokią problemą pastebėjau. Jeigu supresuojamas pilnai išdžiūvęs šienas, nubyra daug smulkių lapelių - vertingiausia šieno dalis. Pvz. jeigu žolyne daug dobilų, jį išdžiovinant iki traškėjimo ne tik presuot, bet iš viso judint negalima, nes šieno vertė iš karto mažėja. Todėl seniau, kai palaidas šienas buvo vežamas į kluonus, dobilingas šienas šiena buvo vežamas tik ryte arba vakare, arba apsiniaukusią dieną, kai atsileidžia ir nebyra lapeliai. O jeigu į rulonus sukt atleistą, jis suplėksta, sušunta. Rulonuose gerai išsilaiko tik visokios viksvos ir smilgos.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Šienas

Post by lugne »

Todėl iš ankštinių ir daro šienainį.
Šią vasarą buvau sugalvojus, kad pririšiu karvėms dilgėlių šluotų, labai gerai ėda džiovintas. Ale man kantrybės užteko tik 100 šluotų, tai jau baigėm, dar smulkių dilgėlių palikau 2 maišus triušiams ir vištoms. Gal nereikia užsiimt šluotų rišimu, bet pašienaut ir išdžiovint, o po to po truputį dėt prie šieno. Bet vėlgi labai pajuoduoja jei kieme džiūsta, šluotas tai džiovinau pastogėj sukabintas.
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Šienas

Post by Mama Smilga »

Mes dilgėlių šluotas rišdavom ožkoms ir vištoms. Irgi 100. Bet kai baigdavos kantrybė, sumaniau taip: patiesiau palėpėje senas paklodes, ant jų ir paskleisdavom. Paskui patogu pakelt už kampų, sukrėst į vidurį ir tada perbert į erdvų maišą. Ypač tinka, kai jaunesnieji vaikai tik trumpai priskina - tokias ir rišt beprasmiška.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Šienas

Post by Hora »

Įdomu, kiek tada, Hora, galvų žiemai paliekate?

karvių jau trys galvos, melžiama 4metų karvė, jos antrametė veršinga duktė ir šįmetukė 6 mėn. Jei taip toliau-vien telyčios- nežinau iki kokios bandos priaugsių :D . Ir pusketvirtos ožkos, bei veislinis ožys. Anksčiau dar pora poniukų šert reikėdavo, bet šįmet išvežėm žiemot į kitą ūkį, į didelę jų bandą. Lai pasidžiaugia laisve.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Šienas

Post by lugne »

Ar yra koks prietaisas, kuris nupjautų žolę kaip dalgis. Na, kažkas panašaus į trimerį, bet kad nesumaltų smulkiai žolės. Su dalgiu šienaut nemoku, o ir sunku daugiau kai reikia papjaut, pjaunu su pjautuvu, bet gi užsiknisimas...
Jurga Stoškutė
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Šienas

Post by dage »

Su dalgiu tikrai nėra sunku, tik reikia pramokti. Mano vyras sako, kad dalgiu greičiau ir lengviau nei trimeriu. Aš irgi pamojuoju, kur man reikia, tik nemoku taisyklingai, tai daugiau pastangų reikia.
Dalia
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Šienas

Post by Hora »

jei dalgis normaliai pagaląstas ir gerai įtvertas- nieko sunkaus.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Šienas

Post by lugne »

Tai pas kurią čia dabar "an kursų" važiuot? Gal ir išplakt dalgį mokat? :D
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Bendros gyvulininkystės temos”