Gal ne kooperacija, o korporacija?

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Gal ne kooperacija, o korporacija?

Post by lugne »

O ar niekas nenorėtų apjungi savo dabar turimus mažus ūkius į vieną bendrą, nors teritoriškai išsimėčiusį po Lietuvą?. T.y. būtų vienas ūkis, kaip koks kooperatyvas, tik su daug "padalinių" skirtinguose regionuose. Reikėtų tik kažkaip nesudėtingai išspręsti logistiką.
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by saulius »

Įdomus ir galbūt įmanomas variantas. Pereinamajam laikotarpiui. Vertas svarstymo. Logistika tai čia lengviausias reikalas.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by lugne »

Aš stočiau į tokį darinį. Kas dar?
Jurga Stoškutė
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by Lowrell »

Norėčiau, bet neturiu dar ko parduot.
Andrius V.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by saulius »

Aš. Tik mes dar neišsiaiškinom kas tai per darinys ir kokios dalyvavimo jame sąlygos, kokios pareigos ir teisės. Nupasakok kaip tu visa tai matai.
Lowrelll, čia gi ne kooperatyvas pardavimams, o bendras ūkis būtų, kaip vieno dvaro atskiri palivarkai. Pardavimais rūpintųsi tas, kas geriausiai juos supranta, o auginimu ir strategijomis ir taip pat.
Saulius Jasionis
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by Lowrell »

Būtų tinklapis sakykim "Gamtiški ūkiai". Su ūkių žemėlapiu ir jų produkcija. Aprašymai ką kiekvienas gamina ar augina. Reikalingi ir kriterijai kodėl čia gamtiški produktai, o ne tik kaimiški. O dėl valdymo neturiu ką pridurt, kaip ir sakėt vieni moka dirbt kiti planuoti.
Andrius V.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by lugne »

Na tiesiog sprendimai ką ir kaip auginti, ką ir kur/kam parduoti būtų priimami visų dalyvaujančių "dvare". Kaip vienas vienetas, tik dirbam visi atskirai, bet dėl bendro reikalo. Aišku bendradarbiavimo sąlygos - diskutuotinas dalykas, tikrai neturiu išankstinių sprendimų.
Tik kaip pavyzdys. Pas mane nėra sąlygų auginti vandens paukščių, bet pas X jos yra puikios. Sumetus viską į krūvą, t.y. resursus, bendram katile geriau matosi ko reikia, kur galbūt konkuruojam, ko trūksta ir pas ką yra geriausios sąlygos tam trūkumui užauginti. Na ir šiaip visokeriopa įmanoma pagalba vieni kitiems taip kaip sau.
Lowrell - mano matyme net ir prisistatant reiktų vadintis vienu ūkiu.
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by lugne »

Suprantu, kad dabar su savo viena karve atrodo juokingai tokie mano rašymai, bet dėl jei būtų bendras reikalas, auginčiau kad ir 10. Žiūrėkit, 5 ūkininkai po 20 ha, jau visas 100 išeina:) Nu arba 10x10
O gal bus nuspręsta, kad man visai ne karves reik auginti..
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by saulius »

Čia labai aptakiai, bet daugmaž aišku. Grubiai tai tas pats bendruomeninis ūkis, tik plotai išsimėtę atskirais gabalais, žmonės irgi. Savaime prašosi atskirų ūkelių (palivarkų) specializacijos, kaip ir minėjai. Taip pat bendros strategijos. O darbo jėgos judėjimas gali būt pagal poreikius, visi darbai tampa bendru reikalu. Nu įdomus planas, labai. Kaip korporacija.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Svarbūs klausymai tikram GŽ ūkiui.

Post by lugne »

Būtent, o kad aptakiai, tai gi čia tik "trijų minučių projektas" kol kas. Niekas neapgalvota
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Gamtinės žemdirbystės išlikimo ir plėtros klausimai”