Jungtinis ūkis

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by lugne »

Ačiū, stengsimės būtent ant jo ir laikytis, antraip kuo mes kitokie tarp tų, kurių kiek susikuria tiek ir išyra per metus ;)
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by saulius »

Išyra todėl, kad remiasi ekonominiais santykiais. T.y. prioritetas būna ne pats bendruomeniškumas kaip santykių forma, o ekonominė nauda. Deja, iš pirmo antras gali atsirast, o iš antro pirmas- niekada. Atvirkščiai: ekonominiai santykiai kaip prioritetas visada skatins konkurenciją.
Saulius Jasionis
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by lauztuvas »

"Išyra todėl, kad remiasi ekonominiais santykiais. T.y. prioritetas būna ne pats bendruomeniškumas kaip santykių forma, o ekonominė nauda. Deja, iš pirmo antras gali atsirast, o iš antro pirmas- niekada. Atvirkščiai: ekonominiai santykiai kaip prioritetas visada skatins konkurenciją."
Tai butinai itraukit i koperatyvo nuostatus.
Nerijus
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by lugne »

:idea:
Jurga Stoškutė
Tomas Barvydas
Posts: 21
Joined: Wed Feb 17, 2016 6:21 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by Tomas Barvydas »

Sveiki,
Tikriausiai visi gavome p.Petro susistemintus klausimus? Kai kuriuos galime atsakyti individualiai (1 ir 2 klausimai, gal?), bet yra tokių, kurie turi būti išdiskutuoti, pvz. kokybė jau pradėta diskutuoti. Ar forumo platforma visiems būtų priimtina (saugu, patogu, visiems ar kai kuriems klausimams ir pan.)? Nes jei visi susiųsime savo pageidavimus, o jie bus skirtingi, tai tokių pageidavimų sisteminimas ir vėl išsiuntinėjimas užims galybę laiko. Siūlau skelbti diskutuotinus klausimus bendrai matomoje platformoje ir ten išsakyti savo pamąstymus. Ar galima Gmail grupėje išskirti klausimus, kad nesusimaišytų visi? Pvz. auginimo/gamybos planas manau, kad jis gali būti matomas ir formo svečiams ir pan.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by saulius »

Aš tai nematau ten jokių klausimų, kuriuos reikėtų slėpt. Jeigu kažkam kyla problemų, galima sukurt uždarą skyrių forume. Ir jeigu jau bandom pradėt bendrą reikalą, visi klausimai turi būt diskutuojami. man taip atrodo...
Saulius Jasionis
Tomas Barvydas
Posts: 21
Joined: Wed Feb 17, 2016 6:21 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by Tomas Barvydas »

Aš taip taip pat nematau bėdos, tuos klausimus aptarti čia.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by saulius »

Reikėtų visų nuomonės, gal kas nors mato bėdą. O čia jos sulaukt praktiškai beviltiška, kaip ir feisbuke. Aš tai nematau problemos ir gyvai diskutot šeštadienį. Klausimai ten labai paprasti. Nors po teisybei, į kelis iš viso neturiu ką atsakyt, nes jie plaukia iš visiškai kitos koncepcijos, nei buvo sugalvota.
Saulius Jasionis
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by Lowrell »

Bėdos nematau, galima ir čia aptarinėt ir šeštadieni. Aš tai nusiunčiau jau. Kažkaip nepagalvojau, kad reiktų pasitart. Standartus surašiau tuos kur aptarėm.

Kas Sauliau išplaukia kitaip nei buvo sumanyta?
Andrius V.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Jungtinis ūkis

Post by saulius »

1. Teisinis statusas- kooperatyvas ar asociacija.
Mano nuomone pirmiausia- chebra, bandymas bendrai dirbt ir pasitikėjimas. Liaudiškai šnekant, kai nori ženytis, taigi nebėgi į santuokų rūmus pildyt dokumentų, o pirmiausia susipažįsti su mergina, tada užsiimi bendra veikla, o tik vėliau jau sprendi kaip įteisint santykius ir ar iš viso reikia juos įteisint, jeigu ir taip gerai gyvenasi. O jeigu gyvenasi negerai - įteisinimas nieko nepadės. Taip ir čia - teisinis statusas nesukurs santykių ir nepaskatins bendruomeniškumo. Kai jau žinosim kaip einasi, tada ir pagalvosim apie jį.
4. Kaip išlaikomas jungtinis ūkis. Lygiai taip pat, kaip dabar išsilaiko atskiri ūkeliai. Tik kartu lengviau. Mano galva, viena iš priemonių būtų potencialių klientų parama ar investicijos, nu ir savitarpio pagalba.
6. Atsakomybė ir administravimas. Kol kas nematau jam poreikio. Jeigu kas turi kažkokių gabumų ir nori pasireikšt, prašom. Aš, kaip jau sakiau, galiu prisiimt kokybės priežiūrą. Ir dėl to manęs išlaikyt niekaip nereikia. Kam prie širdies marketingas- užsiima marketingu. Ir t.t. Taigi bendras reikalas, kuo daugiau visi prisidėsim, tuo geriau bus visiems.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Gamtinės žemdirbystės išlikimo ir plėtros klausimai”