Kiti pajamų šaltiniai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Ingaostr
Posts: 4
Joined: Thu Jul 31, 2014 11:31 pm
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by Ingaostr »

dalinuosi savo svajonėmis:
1.išmokti amatų ir pardavinėti gaminius bei juos naudoti savo ūkyje: 1. pynimas (mano šlapiose vietose karklynui rojus, todėl nemokamos medžiagos niekada nepritruks) - ūkio rakandų, baldų. 2. avių vilna ir jos gaminiai (daugiausia vėlimas) - ūkyje panaudojami (veltiniai, kilimėliai) ir kaip užsiėmimams medžiaga (šitai dar reikia patikrinti, nes dabar laikomos avys pavasary neatrodo gerai - išsipešiojusi vilna, jei tai dėl netinkamų sąlygų, teks šios kryptis atsisakyti). 3. karvės pieno produktų gaminimas - pačiam valgyt, svečius vaišinti ir parduoti. 4. medžio drožyba/drožinėjimas - namų ir aplinkos puošybos elementų. 5. puodų žiedimas (ypač jei tiks vietinis molis).
2.sukurti pasibūvimo darnoje su gamta aplinką, kurioje galima tiesiog būti, organizuoti seminarus, stovyklas, įvairius teminius bendraminčių suėjimus, grupines supervizijas.

mano svajonėse ūkis - pagrindas kitoms veikloms, kuris turi būti efektyviai suorganizuotas ir traukti darniu santykiu.
Svajonės, nes dabar stoviu pradiniame taške: patyrimo ūkininkauti neturiu, ūkis dar nesuorganizuotas, amatų dar nemoku:) jei sakysit, kad per daug noriu (dėl to garsiai dar niekam nesakiau), kalta nuleisiu galvą, bet vis tiek patyliukais sieksiu ;)
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by Renata »

Svajonės ir norai - tai savotiškas "biznio planas". Turėti judėjimo kryptį. Kita vertus, nei vienas biznio planas neišsipildė pats :)
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by lugne »

Inga, tikrai niekas nepasakys kaip ten bus, kai pradėsi realiai dirbti. Viskas atsisijos savaime, pamatysi, kiek pajėgi, kur širdis labiausiai linksta, o gal ir viską "apžiosi", o gal atsiras bendraminčių šalia gyvenančių. Svarbu yra svajonės yra ir "varikliukas sukasi" ;) Pritariu Renatai
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by lugne »

Mano supratimu labai svarbu yra kad ūkis būtų atviras lankytojams, iš čia ir pasitikėjimas ir ekonomika šiokia tokia vietoj.
Jurga Stoškutė
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by Renata »

Atvirumas ūkio yra labai svarbus pasitikėjimui tarp ūkininko ir jo pirkėjų. Bet nereikai tuo atvirumu labai jau remtis, planuojant darbus. Rinkti uogas įdomiau, negu pavasarį šienaut žolę ir tas pačias braškes mulčiuot. :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by saulius »

Atvirumas ne dėl darbų (nors čia irgi variantas), bet klientas, perkantis kažkokį produktą, turi turėt galimybę pamatyt kaip tas produktas atsiranda. Čia jau būtina.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by lugne »

Nevisai apie tai. Aišku būtų labai gerai, jei atsirastų ir tokių savanorių padirbėt, bet gal nebūkim naivūs :) , šiokia tokia patirtis šiuo klausimu jau yra ir ji nėra džiuginanti.
Kalbu apie visokius smalsuolius, kurie tiesiog šiaip nori ateiti pažiūrėti. Gal čia labiau galioja tiems, kas turi kokių nors gyvuliukų.
Bent jau mano asmeninė patirtis yra tokia - ateina tiesiog pažiūrėt gyvuliukų, vaikai nori paglostyt ir pan. Šitoj vietoj galima elgtis įvairiai - 1.aukų dėžutė arba bilietas (mačiau neseniai tai Dubingių žirgyne - tai kas pavadinta ekskursija už 3 eurus, pas mane vasarą vyksta kas antrą dieną:)) 2. užsidaryt vartus, nes gi trukdo 3. draugiškai priimt visus smalsuolius.
Aš už trečią variantą, nes žiūrėk toks smalsuolis ir sūrio paprašo, ir šiaip draugiškas santykis užsimezga, gal dar draugui papasakoja. Man lengviau šituo klausimu, nes gyvenu tokioj vietoj, kur žmonės atvažiuoja ne dėl manęs (nacionalinio parko lankytojų centras šalia). O kad jie man ką naudingo be pirkimų atliks, tai aš tikrai nesitikiu:)
Dar viena mano sena ir vis dar neįgyvendinta svajonė - ekskursija nedidelei grupelei - "ganymas". Tiesiog kokias nors kelias avis ar ožkas nugenam į ganyklą per miškus kokius 3 km, ten vietoj galima išsikept kokios kiaušinienės kaip darydavo piemenys. Nu kažkas panašaus. :)
Jurga Stoškutė
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by Lowrell »

Jeigu tokia ekskursija būtų dzūkijos nacionalinio parko tinklapyje manau norinčių atsirastų pakankamai. Ožkos ir avys būtų sportiškos :)
Andrius V.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by lugne »

Ar taip ar taip jas ganyt reikia :)
Jurga Stoškutė
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Kiti pajamų šaltiniai

Post by Lowrell »

šitai dar reikia patikrinti, nes dabar laikomos avys pavasary neatrodo gerai - išsipešiojusi vilna, jei tai dėl netinkamų sąlygų, teks šios kryptis atsisakyti).
Pas mus pernai viena avis buvo visą vilną numetus. Kirpt nereikėjo. Šiemet daviau mineralų tai viskas gerai.
Andrius V.
Post Reply

Return to “Gamtinės žemdirbystės išlikimo ir plėtros klausimai”