Sėklų ir sodinukų mainai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

vava
Posts: 14
Joined: Mon May 09, 2011 11:06 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by vava »

Na, didžioji šizandra labai stipriai žydėjo ir nemažai uogyčių turi. Bet mažiukai tai tik šįmet išsistiebė, tai vyr ar mot, gal priklauso nuo "mamos"?
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Renata »

O tai jei ji viena, bet turi uogų, kur artimiausias tėtis???
Labai noriu kininio citrinvyčio...Turiu vieną mažiuką mažiuką, jis pas mane keli metai, bet netinkamoj vietoj ir netinkamai (iki šiol) prižiūrėtas, nesugebėjo didesnis užaugt. Neseniai sužinojau, kad anas "dvilytis" tai aplamai nuliūdau, nes nežinia, katros lyties padaras mano sode auga. Jei kelis pasodinus gal ir berniukas tarp jų statistiškai sugebėtų patekt? :)
Tai aš eilėj prie sodinukų :!:
Mainais...na gal rasčiau ką nors ir mainams :)
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

Kartais būna, kad dera ir vienas citrinvyčio krūmas - abiejų lyčių žiedai ant vieno krūmo. Greičiausiai taip šį kartą ir yra. Tokiu atveju sodinukų labai labai reikia. :) Mainom.
vava
Posts: 14
Joined: Mon May 09, 2011 11:06 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by vava »

Sveiki, suskaičiavau - 9 ūgliukai, kuriuos tikrai iškasiu. Dabar gerai apžiūrėjau didžiąją šizandrą - nelabai jau ir daug tų uogyčių, nors žydėjo labai. Gal galėjo iššalt? Tik žalumos labai daug užaugo. Na, bet uogos geriau pasimato, kai paraudonuoja, tai link rudens jau matysiu, ar geras derlius. ;) ;)
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Putinai

Post by Ecka »

turiu laukinį putiną(kartesnis) ir sodinį(švelnesnis skonis). Mačiau kaip jį man padaugino-ant nupjautos šakos pavasarį užmovė plastikinį butelį su pjuvenomis,kad net šakos galas išlindo,tai pjuvenose įsišaknijo per pavasarį. Esu kaune, sakykit iš anksto,pabandysiu.
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Ecka »

-Šį pavasarį iš marijampolės gavau keletą krūmų kažkokių įdomesnių braškių. Atvežė ir pačių braškių. Jos kiek mažesnės, saldesnės, žiedynai ir uogos virš lapų (kaip laukinės). Sakė, kad jos auga pievoje tarp žolių , paskui nušienauja su dalgiu ir viskas. Per vasarą gana gausiai prisiveisė, drliaus nespėjau persivalgyti iš kelių krūmų. Auga tikrai kaip nekultūrinės. Gal kas žino daugiau apie jas. Galėsiu kam duoti daigų šį rudenį, nes labai eina į šonus, greitai teks rauti. Esu Kaune.
-Dar turiu sodinį ir laukinį putiną (tikrai vertinga uoga). Užsakymai dauginti tik pavasariui .
Turiu topinambų.
- Turiu kelių rūšių plonų svogūniukų .Nereikia kasmet sodinti, visada yra po ranka. gali augti ir gėlių darželyje. Kadangi pati ilgai ieškojau, gal ir kam reikia. Dar neradau laaaaabai smulkiais kaip smilgos lapeliais (tokius močiutė augino) .
-Turiu kelių rūšių mėtų.
-Gavau iš lazdijų cibulių (man žinomi kaimiečiai juos augina daug metų)- daug galvų vienoje vietoje. nedideli, į melsvumą. Bet jau macnumas, nebuvo nei vieno karto , kad neapsiverkčiau. Mišrainėms su jais daug darbo, bet prie lašinuko - gerai. Tikiuosi, kad tai jau "tikra" veislė. Šiemet auginau, kad neprarasti veislės. Gali gal 0,5 kg išdalinti. Per metus kitus prisiveisiama.
- Dar nokinu labai įdomios nematytos spalvos bazilikus- žalsvai violetiškai mėlyni, gauti šiemet iš žiežmarių šiltnamių. Geras kvapas. Bet ko gero išvestiniai.
-Dar yra labai senas apie 100 metų sodas lazdijų rajone, ten didelis sodas su tų metų obelimis- tikrų veislių nežinau, vadino sierinkiais, zuikių galvos, antaniniai ir pan. Bet šiemet dar ten nebuvau, sodas lyg pramečiuoja, jei kažkam labai reikia užgrūdintų sėklų galima susiderinti dėl apžiūros kol dar yra obuolių. Apie 70 metų antaninių obelų yra ir kauno rajone. Pačiame Kaune turiu 3 apie 60 metų senumo obelis, visos labai skanios- rudeninės, bet kai kurie stovi iki naujų. bet sparčiai nyksta, gaila prarasti veisles.

Ieškau storais kotais rabarbaro (vieną turiu, bet blogai augair nesiveisia), šermukšnio, dideliais vaisiais svarainių (pirkau pavasarį pas bobutę fliancų, nušienavo netyčia).
anatolijus
Posts: 50
Joined: Thu Apr 28, 2011 10:05 am
Location: Kaunas
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by anatolijus »

Niekas nesiulė taukės, kiek girdėjau tai geras augalas sportininkams (tepalams gaminti), o ir kiaulytės jas jas turėtų mėgti (šaknis). Sode ji pas mane keliauja laisvai, tik nepamenu kokiu budu jos atsirado ar iš sėklų ar iš šaknų.
zenzenas
Posts: 24
Joined: Mon Aug 30, 2010 5:28 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by zenzenas »

Laba diena,
pavasarį turėsiu jau savo išaugintų ir patikrintų moliūgų veislių sėklų, tad norintys galės kreiptis.
Beje, gal kas skubiai turite atliekamų pastarnokų sėklų, nes norėčiau pabandyti jas pasėti iš rudens.
Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by Ajida »

Lietuviškos rūgščiosios vyšnios kauliukų galėsiu parinkti vasarą. Jei norit šiems metams, turiu daug šakninių atžalėlių, nes pernai žuvo vyšnia, tai toje vietoje užaugo krūmas.
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Sėklų-sodinukų mainai ir sėklų pamoka Vilniuje

Post by Julė »

Gal kas turit atidavimui ar pardavimui garsiųjų Oranžinių pomidorų daigų?
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”