Triušiai

Moderators: saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

O tavo tėvo triušiai irgi tvarte gyveno, ar kasė urvus bet kur? Ar šerdavo bent kiek?
Saulius Jasionis
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Triušiai

Post by MantasBarsys »

Gyveno daržinėje kiaurus metus. Kasė urvus dažniausiai irgi daržinėje. Daržinė atidara buvo kiaurus metus, todėl straksinėdavo kur tik panorėję. Papildomai visuomet šerdavo, bet ne dėl būtinybės o dėl to, kad pabendrauti galėtų. Žodžiu pratindavo prie savęs kaip šuniukus.
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Triušiai

Post by Egidijus »

O daržinėje laikė šieną ar pan? šiuo metu susiduriu su tokia problemėle, jog jie mano kitkas "kapoja" išsišiepę. Kad valgo tai ne blogybė, bet rupžkis atsisėdę ant kitkų tuštinasi ir šlapinasi, va čia tai jau negerai, kaip padaryti jog jie ant kitkų lepitų krūvos? manau nelabai įmanoma..?
Mantai o kokias veisles laikai? gal pastebėjai kurios labiausiai tinka tokiam laikimui? pas mane kalifornijos, zekandijos, ir Flandrai. Geriausiai kiek matau laikosi Flandrai, manau įtakoja rudas kailis, geresnė adaptacija prie aplinkos (tik ne žiemą). O gal patelių turi perteklių? Nes pas mane vien bachurkės.
Pasm mane keista, bet triušiai nepradėjo urvu kastis.
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Triušiai

Post by Žibutė »

Tada gal vistik verta pakelti tas šieno kitkas aukščiau ant kokių laikyklių, padaryk ėdžias, duok dozuotai maisto, o kitas apsaugoti, kad neprieitų užsilipti.

Aptverk kad ir plastikiniu tinklu iš senukų - pigiau bus tinklą įsigyti nei nuostolius skaičiuoti dėl sugadinto šienelio. Triušis - ne ožka, jis per tvoreles neperlips.

O taviškiai triušiai laisvai landžioja į kitkų tarpus? Jei taip, tada jiems net urvus kastis vargintis nereikia
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Triušiai

Post by MantasBarsys »

Šieną laikydavo, bet jie ant jo neužlipdavo. Kitkas tai tikrai reiktų apdengti, ir tikriausiai urveliai tuose kitkuose ir gali būti :) Nes nakčiai manieji eina pas ožkas ir jų šiene įsitaiso, apačioje :)
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Triušiai

Post by MantasBarsys »

Egidijau veislės iš tikro nežinau, lyg panašūs į Flandrus, bet nesu garantuotas. Kol kas pertekliaus neturiu, bet jeigu atsiras galėsiu pasidalinti.
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by ukininkas »

Pamėginau ir aš triušius auginti palaidai. Žiemą gyveno šiltnamyje, prieš mėnesį paleidau tiesiog į laisvę 5 triušius. 4 tai tikrai dar pasirodo, bet panašu kad vieno nebėr. Dieną mažai jie rodosi, gal ir šuns prisibijo, nes pavaiko juos truputi. Kai sutemsta labai suaktyvėja, dūksta kaip pasiutę. Matau kaip vis plečia savo teritoriją, vis toliau ir toliau nupėdina. Baisu kad vasarą nenueitų į rugius, nes neras kelio atgal ar šiaip kur žolėj pasiklys. Kas pamato tai sako kad pabėgo man triušiai, niekas nesuvokia kad jie gali aplink namus kaip katinai ar vištos slampinėt :D Ir nebaikštūs, dar ir po kojom painiojasi, kol šiltnamyje gyveno tai kai kurie iš rankų valgė.Atrodo smagiai kai vidury kiemo išsitiesęs ant saulutės šildosi žvairys. Du triušiai tai visiški draugeliai, susiradę bliūdą kuriame padaryta gūžta vištom, privatizavo ir kartu guli jame :D o iki ten užlipt nėr taip paprasta neskraidančiam, reik per malkas ir visokius rakandus karstytis.

Image

nuotraukoj truputi matosi ir mano darželis su rulonais laukiančiais kol bus paskleisti. Daržui bus antri metukai kai gausiai mulčiuojama ir pirmi kai nematys plūgo su kultivatoriumi :)
poviloukis.lt
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Triušiai

Post by Egidijus »

Labai šaunu jog paleidai. Mano projektėlis baigėsi, nes visus išgaudė vangai arba kiaunės.. Radau tik kailiukus :(
Bet skaityčiau jog eksperimentas pavyko, es tikslas buvo pamatyti ar jie pasveiks nuo miksomatozės. Pasveiko per dvi savaites. Sutinku su "ūkininku" neapsakomas jausmelis kai triušiai laksto po sodą ir kiemą.. strykt pastrykt :)
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Triušiai

Post by MantasBarsys »

Mano panašus eksperimentas baigėsi panašiai. Visus laputės kūmutės išgaudė. Viskas buvo gerai ir prisipratinęs juos buvau, bet jie papraščiausiai neturėjo instinktų. Mieli buvo su bet kuo sutiktu.
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by ukininkas »

Lapė gyvena netoliese,kur nuotraukoj matosi miškelis, tai ten turi prie pat krašto urvą. Dažnai aš ją matau, mačiau ir kai medžiojo peles mano darže :) Pačiam keista, kad negaudo nei paukščių, nei triušių. Gal anksti šnekėt, gal dar neužmatė triušių. Vištos palaidos visada buvo ir nei viena nenukentėjo. O kitų kailinių medžiotojų niekad nemačiau. Plunksnuoti yra pasižymėję.
Jau svajoju apie aptvarą juosiantį visą sodą, padaryti namelių ir urvų, paleisti jame visus triušius ir stebėti kaip jie savo nuožiūra didins savo populiaciją, koks jų bendruomeninis gyvenimas.Dabar gaila į pateles su vaikais narvuose žiūrėti, kai matau tuos pacanaus dūkstančius lauke :)
poviloukis.lt
Post Reply

Return to “Triušiai”