Triušiai

Moderators: saulius, dage

lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Triušiai

Post by lauztuvas »

Susilaukem naujos vados. Atsivede laisvej, oloij. Jau pradejo is olos islindineti. Tai pagavau patele, ir 8 maziukus, uzdariau. Nutariau laikyti patele kol prades maziukai normaliai maitintis. Tada patele paleisiu vel laisven. O mazuosius palaikysiu kol uktels. Gaila kates sert kaimynu :evil: Veliau planuoju ir prieaugli isleisti laisven.
Nerijus
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

Pas mus irgi jau landžioja jaunimas iš urvų. Gerai būtų pagaut patelę su vaikais, bet nėra šansų nustatyt kurios kur vaikai... O ir pagaut mažiukus mažai šansų.
Saulius Jasionis
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Triušiai

Post by lauztuvas »

Nu jei kelios pateles kartu vaikavos tai manau kad neatspesi kur kurios. Seip pas mane kai pradejom palei ola sukiotis ir gaudyt juos tai motina tuoj prisistate.
Nerijus
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Triušiai

Post by lauztuvas »

Trumpas klausimukas- kai visi kruvoje, aptvare, patinai nesikastruoja vienas kito? Pas mane daba dvidesimt jaunikliu aptvare ir jau toki ukteleje, jau 3-4 men. Daba kilo mintis- ar jie ten neprades viens kita kastruot?
Nerijus
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

Pas mane nekastruoja, kiti sako, kad kastruoja.
Saulius Jasionis
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Triušiai

Post by lauztuvas »

Nu as ir girdejas kad jei du patinai i viena deze patenka tai tik vienas lieka tikras patinas. Bet tai jei gamtoje taip darytu, tai isnyktu tie zuikiai laukuos. Nu matysim. As ir neatskyrinesiu- turetu isiaiskint kas stipresnis ir tiek. Pranesiu pasekmes :lol:
Nerijus
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

Gamtoj triišių praiduose būna tik vienas dominuojantis patinas, o kiti laikosi savo vietoj ir niekas jų nekastruoja. Nelaisvėj dažnas atvejis, kad viename voljere atsiduria keli patinai su alfos savybėmis ir tada jie ima konkuruot. Bet pas mane kažkaip nėra konkurencijos, tik pavasarį kiek pasikandžioja ir patinai, ir patelės. Bet va tokio tikro alfos, kaip buvo pernai, jau nėra. Aną, matyt, lapė nunešė. Puldavo ir šunis, ir žmones. Rusai rašo, kad kai voljere yra geras patinas, neateina jokie smulkūs plėšrūnai- bijo, nes triušis būna labai aršus.
Saulius Jasionis
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Triušiai

Post by lauztuvas »

Arsumo dar pas mane nera. Aisku, elgesys lyginant su laikymu kletkoje, jau pasikeite siek tiek. Pradejo stebet aplinka atsisede ant galiniu koju, pradejo reaguot i pavoju (visokios varnos, krankliai ir pan.), ne vien tik kojom trepset. Jau ismoko ir pasislept po buda. Grazu ziuret kaip jie po voljiera striksi.
Nerijus
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Triušiai

Post by lauztuvas »

Nu vat uzaugo praeitu metu jaunikliai. Visi kruvoij, apie 24. Patinai, pateles. Tai kokurencija rimtai pasireiske. Pesas kaip kazin kas, pora pjovem, tai viens jau kastruotas pasitaike. Ir jaunikliu tai niekaip neisaugo- jei tik kuri atceda tai metos pakampiais. Zodziu teks isikist visgi. Greiciausiai tai vietos per mazai jiems. Speju.
Nerijus
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Triušiai

Post by Renata »

Jau praėjo dar vienas sezonas, kaip sekasi triušiams voljeruose, pusiau laisvėje, duobėse?
Post Reply

Return to “Triušiai”