Triušiai

Moderators: saulius, dage

Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Triušiai

Post by Gabriele »

Varovas wrote:Taigi, žiūriu apie gyvūniją ir, kadangi nesu vegetaras, teks prie "kenkėjų" priskirti save :lol: . idėja tokia : ketinu atitverti voljerą , maždaug 20x20m ir įkasęs dirbtinius urvus priveist ten triušių. Kištis į jų reikalus ketinu tik populiacijos reguliavimo (kai noriu triušienytės :lol: ) klausimais. Gal kas turi patirties šitoj , be jokios abejonės , taurioj ir naudingoj srity ?
saulius wrote:Rimtos patirties neturiu, bet galiu pasakyt, kad tvorą teks įkasti gana giliai- triušiai mėgsta rausti, o urvus išsikas jie patys. Kištis į jų gyvenimą irgi teks- tos žolės, kur voljere, neužteks.
Varovas wrote:Kad voljero tvorą įgilinti teks - aišku kaip dieną , prigimtį tai aš jų pažistu , bet urvus reikia daryti dirbtinius su atkeliamu stogu ir užtvara landoj, kitaip dar ir šautuvą teks įsitaisyti :lol: , o žolės kiekis priklausys nuo populiacijos gausos. Jei duot jiems visišką laisvę - kolūkinių ganyklų neužteks.
giedrioks26 wrote:na jo... triusiena skani, bet kiskiena skanesne :) speju turesi papildomo vargo, arba turetum nemaza plota jiems uztverti, bet tikrai ne 20X20. Pamenu tevas pasakojo apie tuos laikus kai buvo masiskai viskas ivezama i Lietuva, jenotai, ondatros, kanadines audines, danieliai, demetieji elniai, muflonai, fazanai, tame tarpe ir triusius bandyta kai kuriose uredijose aklimatizuoti, kad apsigyventu laukines populiacijos, bet.... bet kaip sakoma kas ne mums tas nemums, paaiskejo, kad triusiai pas mus turi perdaug priesu, tai butu varnos krankliai, kiaunes, lapes, tie patys jenotai ir kanadines audines. Ir ispjove tuos triuselius, o ko neispjove tai brakushos isgaude. Veliau paaiskejo, kad nauju zveriu ir pauksciu introdukcija apskritai problemu pridare, as jau nekalbu apie augalus. Pvz triusiai puikiai prigijo Australijoj :) kur iskele ekologine katastrofa sienaudami istisai viska :) Taigi as liksiu saliskas siame reikale. Geriau jau tapti medziotoju ir susimedzioti viena kita kiski ar stirnaite, bet ir tai tik tokiu atveju jei badas vercia :) Isivaizduok, jei pabegs tavo triusiai is aptvaro ir prisidaugine prades sienauti viska iseiles, kas tada bus? :) Manau kaimynai tave pati ant sakiu pakabins :) cia tarp kitko:) juokauju :)
Varovas wrote:Aha... visi medžiotojais tapo, šeima didelė, kiškučio ar stirnytės neužteks, reiks šerniuko ar briedžiuko.... kaip greitai visi baigsis.... nors.... politikų dar daug :lol:
giedrioks26 wrote::) taigi mesyte yra prabanga, ja reikia tausoti, o ne be proto kimsti :) Reikia ir kitko valgyti, ne tik mesyte:) yra riesutu uogu, bulviu, zirniu, pupu, pupeliu, kopustu, morku, ropiu, grikiu, mieziu, kvieciu ir taip toliau :) o mesyte tik racionui paivairinti :) Jei valgysi pilnavete mesyte, jos zymiai maziau reiks :)
O kas del medziotoju, tai zinai, siais laikais medziokle tai jau pramoga, bet ne pragyvenimo saltinis. turiu galvoje racionalia medziokle maistui, o ne saudyma i viska kas juda :) Jeigu musu gerbiamieji medziotojai viska suvalgytu ka sumedzioja tai zveries butu visur. deje... prisaudoma kalnais... somali ismaitinti galima :)
Varovas wrote::lol: kiekvienam savo : kam tinka kopūsto lapas - labai prašom, o aš mėsėdis :lol:
Kamala wrote:Aš irgi bandysiu, gal nuo kitu metu po truputi triušius auginti.
Sumanymas panašus, bet truputi kitoks, tiesa nežinau ar pasiteisins.
1. Tvora brangi, be to ja reikia ikasti, o tai daug darbo, todel pabandysiu aptvrti elektriniu piemeniu. Internete radau, kad triusiams reikia tiesti viela 10 cm nuo zemes ir jie jos neperlips. Be to nematydami tvoros manau ir nesiraus , kad pabegti.
2. Internete radau kaip irengti triusiams urvus.
Voljere iskasiu duobe, su nuolydziu islipimui. Duobes gylis ne maziau 1,5 metro. Tokiame gilyje sonuose kastuvu padaroma urvo pradzia, o toliau jau rausis triusiai patys.
Kai urvas giliai yra privalumai pastovi temperatura, vasara ne per karsta, ziema nesusalama
saulius wrote:Įdomu. Gal galit įdėt nuorodą apie urvų įrengimą?
kamala wrote:Na apie triusiu auginima duobese galima rusu kalba paskaityti
http://www.okrol.ru

Ten ne visai taip, kaip as ruosiuosi, bet ideju yra.
saulius wrote:Aha, pasiskaičiau, įdomu. Ir šiaip ten daug informacijos apie triušių auginimą.
Varovas wrote:Ačiū už nuorodą, aš taip pat radau šį bei tą įdomaus.
LiVa wrote:Didžiausia bėda yra triušių maras.Nuo šitos ligos jie krenta kaip lapai rudenį.Auginau daug triušių, laikiau tvarte, kuris išklotas plytelėmis.O urvus jie patys pasidarė iš šieno.Labai geras maistas, greita šviežiena ir malonu juos auginti-nežviegia, nebliauna ir beveik nesmirda.Medžiot irgi nesunku.Atsistoji vidury tvarto ir dairaisi, kuris patinėlis meilės užsimanys.Kai tik triušelis įsijaučia-nieko nemato-prieini, paimi už ausyčių, 15 minučių ir jau mėsytė į puodą.Kitaip juos sugauti labai sunku, kai laikai ne narvuose.Bet užėjo liga, visų triušiai aplinkui išstipo, dabar jau mažai kas augina.100 triušių šieno reikia tiek, kiek karvei.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Triušiai

Post by pirtininkas »

brestu priimti sprendima auginti triusius....
manau - ju SVIEZIAME mesle taip pat bakteriju yra....
tarp kitko - tame klipe (kuri anksciau ikeliau sioje temoje) man patiko pasaro zuikiams auginimas- t y daiginti kvieciai kurie sudygsta per keturias paras
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by saulius »

Daiginti kviečiai triušiams- prastas maistas. Nebent labai maži kiekiai paįvairinimui, ir geriau pavasarį. Pagrindinis pašaras- žolė vasarą, šienas ir šakelės žiemą.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

Pats paprasčiausias triušių aptvaras: http://perma-culture.livejournal.com/13945.html
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Triušiai

Post by inga30 »

Aš kitais metais pradėsiu,po truputi renku info. Senai teko laikyt vietinius kažkokius kurie niekuom nesirgdavo ,daug vaikų vesdavo,jų neėsdavo,trumpiau jokių problemu nebuvo.
Dabar kai pasiklausai tai skiepyt butinai reik,gali per keles dienas pastipt puse kad susidaro įspūdis jog iki valgymo mažai gali kas likt.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

Tai skiepyt visus dabar reikia, ir savus vaikus, o kai neskiepiji- tai ir neserga. Nešerk kombikormu, laikyk gerose sąlygose ir bus sveiki.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

Taigi laikyk Angorą. Gaut, tiesa, sunkoka, bet kai nawjia siūlė- niekas nenorėjo. Lietuvoj, Rusijoj veislinės medžiagos- nulis. Visur kitur- labai mažai. Galima laikyt veislinę bandą ir parduot veislinius triušius, o galima grynai dėl vilnos- jos kaina pakankama (pas mus nėra pardavime, o Amerikoj aukščiausios rūšies kg- nuo 200$). Bet vilną galima sunaudot savo reikmėms arba gamint iš jos kažką.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Triušiai

Post by lugne »

O tai ką, šitie nevalgomi? :o
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

Valgomi, bet auginami ne maistui, o pūkams (vilnai). Arba parduot veislinius triušius. O paklausa jiems atsiras.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Triušiai

Post by saulius »

Nu va, pionieriai jau įvertino GŽ morkas ir lietuviškas kiaulpienes, ryte vaikinas išsitiesęs ant sofos pažiūrėjo teliką, o dabar miega :D , po Naujų metų turėtų vaikučių susilaukt. Jei dar kam nors suorganizuotumėm (ar pats susiorganizuotų) porą baltų Angorų- jau prasidėtų veislininkystė. Bandysim suvelt truputį vilnos, pažiūrėsim kaip gaunasi- bus dar įdomiau.
O kur dar kitos spalvos... ;).
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Triušiai”