Maisto produktų kokybė

Kas yra kokybiškas ir šviežias maistas?

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Maisto produktų kokybė

Post by ArvydasG »

Butent kad kiekvienam zemyne salygos skirtingos ir jei sliekai cia yra tai ir turi buti, nes nieks ju specialiai neveze. O Amerikonam reikia kurmiu pamesti ;)
rycka

Re: Maisto produktų kokybė

Post by rycka »

Man labai idomu ar kas nors buvo atlikes kokius nors tyrimus nepriklausomoj laboratorijoj kiek tu medziagu kiekiai skiriasi,imant eko ir gz.Juk pauoscius nenustatysi,o zymiai,daug irgi nelabai ka sako. Juk pvz. zmogus kai kuriuos vitaminus gali is kitu medz. pasigaminti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Maisto produktų kokybė

Post by saulius »

Juk pauoscius nenustatysi
Būtent taip geriausiai nustatysi maisto tinkamumą sau, t.y. objektyvią kokybę. O ką tau nustatys laboratorija? Laboratorija žino, kiek ir kokių medžiagų tau reikia?
Saulius Jasionis
rycka

Re: Maisto produktų kokybė

Post by rycka »

Nejau tiek mokslininku dirba veltui. Yra juk rpn. nustatyta ,nejau ir tai mitas.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Maisto produktų kokybė

Post by saulius »

Kas yra rpn.? Nežinau, kam jie dirba ir nemanau, kad veltui ;) . Žinau, kad gamtos laboratorija vistiek tikslesnė. Tam mums ir duoti pojūčiai, kad atskirtumėm, kas mums tinka ir kas ne.
Saulius Jasionis
rycka

Re: Maisto produktų kokybė

Post by rycka »

Rekomenduojama paros norma.Kas yra meslas? tai kada karve sueda zolia kazka is jos paima ir padaro blyna, mes imam ta sss. ir laistom startui tas pacias bakterijas,o teko girdet kad meslu trestose darzovese daug nitratu,tai ar neiseina kad uzsiveisus didesniam kiekui kazkokiu bakteriju nepadideja nitratai gz darzovese. Mane kazkaip pradejo domint auginimas pievoj be mulcio. su porais sia vasara gan patenkinamai gavosi, nors man kazkaip nesijunta didelio skirtumo tarp gz ir arent,bet nepurskent ir netresiant druskom darzoviu.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Maisto produktų kokybė

Post by saulius »

Nitratai (perteklius) atsiranda ne nuo bakterijų, o nuo azoto pertekliaus arba vieno iš trijų fotosintezei reikalingų elementų trūkumo. Gali kai kuriais atvejais atsirast ir dėl bakterijų, negyvų.
Mane kazkaip pradejo domint auginimas pievoj be mulcio. su porais sia vasara gan patenkinamai gavosi, nors man kazkaip nesijunta didelio skirtumo tarp gz ir arent,bet nepurskent ir netresiant druskom darzoviu.
Puiku, augink pievoj. Kas gi prieš? Gali ir art. Ar manai, kad aš imsiu įrodinėt arimo žalą?
Saulius Jasionis
rycka

Re: Maisto produktų kokybė

Post by rycka »

Juk buna savaiciu vasara kai lyja ir buna palyginus mazai sviesos ,reiskia tada ir nitratai padideja,o kas gali pasakyt per kiek laiko jie vel sumazeja atejus sauletiems orams.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Maisto produktų kokybė

Post by Laimis Žmuida »

Gamtoje viskas suderinta. Jeigu lyja ir saulės mažiau, tada daugiau CO2 augalas gauna, nes lietaus lašuose jo labai daug yra ištirpę. Kuo daugiau CO2, tuo santykinai mažiau azoto junginių. Žodžiu viskas suderinama gamtoje.
rycka

Re: Maisto produktų kokybė

Post by rycka »

tai iseina kad siltnamiuose kur naudoja co2 dujas turetu mazai nitratu buti darzovese.
Post Reply

Return to “Maisto kokybė ir šviežumas”