Laukinis maistas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by inga30 »

Teko šiandien paragaut laukiniu morku,lapai tai patrynus lyg ir morka kvepia ,bet šaknys tai karčios ir poto puse dienos nemalonu burnoj buvo. nebuna kartais nuodingu labai panašiu i morka augalų?
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by dage »

Būna, dėmėtoji mauda, nuodinga. Bet, kaip suprantu, jinai morkomis nekvepia.
Dalia
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by vigintas »

Inga30 - tu ragavai antramete morka, o pirmametes valgomosios nera karcios, tik jos bus kiek veliau....
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by inga30 »

Ne nes matosi antrametė didesnė tamsesnė labiau susigarankščiavus oda ir iškorėjas vidus ir dar kartesnė.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Laukinis maistas

Post by Laimis Žmuida »

Jei kvepėjo morkomis, tai buvo morka, o ne kas kitas. Aš kiek randu morkų laukinių, tai jos visos skirtingos. Ir pirmamečių randu, ir antramečių, tačiau nei viena man nebuvo valgoma. Na, aš labai jautrus kartumui, kiaulpienių irgi negaliu valgyt, nors kiti valgo, gal dėl to. O gal taip yra, kad gamta sukūrus milijonus veislių ir visos morkos skiriasi ir dar niekada neužtaikiau ant geros. Ir nesuprantu kaip kiti užtaiko. :)
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by vigintas »

Galejo buti ir kraujazole, jinai kai jauna ar kai duoda seklu panasi. O pirmametes morkos valgyti negalejai, jos dar lapeliai mazyciai :) Cia jau ciudus pasakoji, morkos saknis uzaugusi geguzes pradzioje ??????
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by laisvas kaimietis »

Aš kartumo irgi nemėgstu, bet man laukinės morkos laaaabai skanios. Tiesa valgiau jas iš savo lysvės - bandžiau ten pernai auginti kopūstus, net juos tik išdygusius kažkas vis nugrauždavo. Taip, po dviejų atsėjimų, turėjau lysvėje du lapinius kopūstus ir daug savaime užsisėjusių laukinių morkų. Tiesa, morkos skanios buvo vasarą, kol dar nedidelės, paskui mulčiutoj lysvėj labai išsikerojo ir skonį prarado.
Žilvinas Žurauskas
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by inga30 »

Tai kokio dydžio jos buvo vasara,nes tos antrametės ne tokios jau ir didelės,o kelių mėn. visai kaip siūlai turbūt?
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by vigintas »

O kokio dydzio buna saltalankiai vasaros viduryje ???? :) Laukinems morkos kasamos rudeni, po pirmuju salnu, tada jos sukaupusios daugiausiai naudingu medziagu. Jos kokius paskutinius 2-3 menesius iki salnu jau nebeaugina vaisiaus o , kaupia labai vertingas medziagas sekmingam ziemojimui. Vasara nezinau kokios buna, tai absoliuciai neidomu, o stai rudeni buna storio per puse kirvio koto, ne tokie jau ir siulai.... O mazus augalus geriau neliesti ir palikti antriems metams.
Kazkurtai buvau sudejas nuotraukas apie praeto rudens laukines morkas...
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by inga30 »

Aišku ir nuo vietos priklauso,kur kasiau tai krūmai gan dideli,o morka triputi už pieštuka storesnė.
Ten pušynas netankus su pieva.
Post Reply

Return to “Laukiniai valgomi augalai”