Laukinis maistas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by Eimutė »

O aš jei rasčiau knygutę, kurioje parašyta kas kada renkama, valgoma ir kaip skaniai iš laukinių augalų pagaminama - tai pirkčiau. Na kažkas panašaus, kaip iš suomių kalbos verstoje knygoje „Kam tinka laukiniai augalai“. Visko gi į galvą nesukrausi.
Širvintos
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Laukinis maistas

Post by Laimis Žmuida »

O už kiek pirktumei tokią knygutę? Tarkim geriausią knygą su visais visais valgomais augalais ir jų dalimis. Spalvoti paveikslėliai, 1600 augalų iš kurių trečdalis ar ketvirtadalis gali būti vartojama maistui ar arbatoms. Šimto litų nepagailėtum?
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by ukininkas »

Sigučo Obelevičiaus knyga "Kas po kojomis žaliuoja" buvo tai ko aš ieškojau šioje srityje. Prie valgomų augalų pridėta nemažai receptų. Matosi iš daug šaltinių surankiota informacija. Man rodos 30lt nekainuoja, aš gavau dovanų. Labai džiaugiausi pavartęs, nes daug sugaišau laiko internete ieškodamas informacijos apie valgomus augalus. Turiu ir angliškų elektroninių knygų apie tokius dalykus, viena knyga yra vien tik apie pienę. Peržvelgiau, tai sunku patikėt kiek daug visko su piene pridaro.
poviloukis.lt
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by Eimutė »

Tai va apie tas knygas. Kai pati bandau viską susirankiot, tai norisi greitesnio varianto - knygos, kur viskas paruošta. Bet pajunti ir įdėto darbo vertę. Bet tokia knyga dar neturėtų būti didelė ir sunki. Bet va 100 Lt būtų lyg ir daugoka.
Širvintos
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by Julė »

O aš tai šimtinės nepagailėčiau :D
Naujausia knyga yra išleista apie prieskoninius augalus ir jų vartojimą. Irgi labai naudinga.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Laukinis maistas

Post by Laimis Žmuida »

Aš dėl ko klausiu. Aš siūlau tokį variantą. Imam knygą "Žaliasis Lietuvos rūbas", nes ten yra surašyti beveik visi Lietuvoje augantys ir auginami augalai. Ji kainuoja apie 40 litų. Ir sėdam kartu už atitinkamą mokestį papasakosiu viską ką žinau (o aš vienas geriausių žinovų šios srities Lietuvoje) ir jūs susirašote prie kiekvieno paveikslėlio kada jis valgomas, kaip ir su kuo. Kiek norit, tiek susirašot. Ir tai bus pati geriausia knyga, nes bus jūsų asmeniškai surašyta. Jūs būsite įdėjęs dalelę savęs. Ir tai bus pati geriausia knyga Lietuvoje, nes tokios nėra išleista ir vargu ar kas išleis. Ir kainuos ji apie šimtą litų su viskuo. Dar ir konsultaciją natūroje gausite visos dienos. Augalus ne tik knygoje parodysiu, bet ir realiai pievoje, miške, parodysiu skirtumus nuo panašių augalų, kuriuos labai sunku iš knygų išmokti. Tai kas norit, prašom.
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by Julė »

Buvo malonu klausytis, kai tik prieš kelias dienas gavau žinių apie laukinių augalų vartojimą :) dabar belieka paskubėti gamton - užtvirtinti.
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by Julė »

Šiandien prisikasiau pūtelių šaknų, tiesa, ne pievinių, o valgomųjų. Šaknys žinoma buvo didesnės, skonis.. kaip šaknies :) tikriausiai panašus į pievinio. Jau nelabai ir pamenu pastarojo. Lapai tai jau tokie sunkiai sukramtomi, nebent į salotas smulkiai pjaustyti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Laukinis maistas

Post by saulius »

Pievinis geresnis už daržinį, neapsimoka augint.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Laukiniai valgomi augalai”