Forumo kokybės gerinimas

Čia galite pareikšti pastabas ir pageidavimus.

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Post Reply
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by lugne »

Norėčiau ir aš mokėt ir turėt teisę žinutes iš temos į temą pakilnot, nes jau nepatogu rašyt - padarykit tą, padarykit aną...
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by saulius »

Kokius forumus nori moderuot? Ar visus?
O aš dabar jau rimtai svarstau galimybę dalinai apmokestint šį forumą. Ir štai kodėl.
Forumas buvo kurtas bendraminčiams dalintis patirtimi, stebėjimais, tyrimais ir t.t. Realiai gavosi kaip gavosi: forume dalyvauja gana daug žmonių, bet vyksta ne dalijimasis patirtimi, o tiesiog jos dalijimas. T.y. tos patirties turi ar stengiasi turėt vos keletas žmonių, užsiimt kažkokiais stebėjimais ir žinių ieškojimu- taip pat. Dauguma gi nori tik naudotis, nieko neduodami atgal. Nieko blogo čia nėra, viskas normalu- tiesiog forumas tapo konsultacinio pobūdžio. T.y. vieni uždavinėja klausimus, kiti į juos atsakinėja. Natūraliai jis tapo konsultavimo tarnyba. Vieni dirba, kiti naudojasi to darbo vaisiais. Ir man atrodo labai normalu, jei tie darbo vaisiai būtų apmokami, o mokestis atitektų tiems žmonėms, kurie realiai dirba dėl to, kad kiti gautų gatavas rekomendacijas. T.y. vyktų mainai: vieni dirbtų, kad suteikti žinias antriems, o antrieji jiems už tai atsilygintų.
Dabar situacija tokia, kad naujokai ir nenaujokai klausimų turi vis daugiau, o atsakinėt į juos niekas nenori. O nenori todėl, kad nieko negauna atgal. Taigi realiai net patirties dalijimas nevyksta.
Mokestis neliestų klubo narių, nes jie ir taip daug prisideda prie bendros veiklos, taip pat dar gal keliolikos forumiečių, kurie bent kažkuo prisideda prie GŽ žinių ir patirties bazės.
Visiems kitiems forumas būtų prieinamas tik sumokėjus metinį mokestį. Tuomet vieniems atsirastų interesas išsamiau atsakinėt į užduodamus klausimus, teikt geresnes rekomendacijas, o kitiems- pasitempt. Arba tiesiog naudotis kitų teikiama informacija, bet jau sąžiningai.
Didelių diskusijų šituo klausimu sukelt nenorėčiau, daug kas jau apkalbėta. Bet jeigu kas galit patart, kaip visa tai techniškai įgyvendint- būsiu dėkingas.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by saulius »

Galima didesnę forumo dalį padaryt matomą visiems, nes dabar matomos tik "Taisyklės", "Vieši skelbimai" ir "Švietimas".
O visi tie, kuriems GŽ reiškia šiek tiek daugiau negu morkų lysvė po šienu, dalyvauja klube- ten ir vyks (turėtų vykt...) tikras dalijimas informacija tarpusavyje. Tokiu būdu forumas tarsi suskiltų į tris dalis: viešą, matomą visiems (joje galėtų rašyt tik registruoti forumiečiai, o skaityt- visi); mokamą- konsultacinę ir klubinę (matomą tik klubo nariams, kaip ir dabar). Informacija forume taip pat išsidėstytų trimis lygiais.
Dabar man visą vasarą skambina ir rašo laiškus daug žmonių, dažnai konsultuojasi tais pačiais ar panašiais klausimais. Ne vienam "ištempėm" jau sergančius pomidorus, ne vienam "sudėliojom į vietas" daržus ir sodus. O visa ši informacija būtų naudinga daugeliui GŽ naujokų, bet kartotis kelioliktą kartą man nėra tikslo, nusibosta apie tą patį kalbėt. Taip pertvarkius forumą konsultacijos vyktų čia ir būtų tuo pat metu naudingos daugeliui.
Saulius Jasionis
vava
Posts: 14
Joined: Mon May 09, 2011 11:06 pm
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by vava »

Aš mokestį sumokėti mielai galėčiau, kad tik toks forumas išliktų. Nes man tai tikrai kol kas neišsemiamas žinių šaltinis, ir ne vien informacijos gavimas, bet daug medžiagos apmąstymams ir dalykų perkainojimams... Vienu žodžiu, tvarkos darymas ir sode, ir galvoje. :D
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by saulius »

Forumas tai išliks, bus dar geresnis. Pasistengsiu per artimiausias dienas viską sutvarkyt. Suprantama, forumo "bendruomenė" labai sumažės, bet gal ir gerai- liks tie, kuriems tikrai reikia.
Saulius Jasionis
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by Renata »

Visgi būtų gerai, kad pakankamai didelė dalis forumo liktų lengvai prieinama. Nežinau, gal kokią startinę nemokamą ar mokamą narystę sugalvoti, tarkim mėnesiui ar trims. Čia aš ta prasme, kad nevirstume tik uždara benduuomene, kad GŽ idėjos plistų ir bendraminčių daugėtų. Juk neretai būna, užklysti kur nors visai netyčia, iš smalsumo ar neturėjimo ką veikti, o paskui "užsikabliuoji" ir pradedi gyvenimą ir aplinką iš esmės į gerą keisti :) Kas rimtai susidomėtų - rastų galimybių forume likti toliau, o kam neįdomu - taip ir nubyrėtų natūraliai.
supermaximum
Posts: 137
Joined: Sun Jan 09, 2011 7:24 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by supermaximum »

Siulau palikti prieinama visiems tik skilti FORUMO TAISYKLES. TEn yra pradine informacija, o jei nori zmogus giliau tada lai...
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by inga30 »

Ar nebus kad
Aš tai sumokėjau ,o dabar tai gelbėk kaip nori mano pomidorus,o jai neišgelbėsi tai ten ir ten pranešiu kad pinigus imat ir nieko nepadarot.
Visiems juk neitiksi,o kai sumokės tai jau ir norės plius karta sumokėjus jau visalaik reiks ta pati per ta pati atsakinėt.
Klubas yra teisingiausias varijantas padarytas,kas turi galimybę ir nori tas ir daro,o čia pelno kažkokio didelio nebus,o bėdų gali ir didesnių būti tad reiktu gerai viska pasverti.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by laisvas kaimietis »

Nereikia painiot forumo su pomidorų gelbėjimu. Forume gali gauti atsakymus į to vertus klausimus, o kaip jais sugebi pasinaudoti, čia jau kitas klausimas. Taip pat manau, kad niekas neturėtų įsipareigoti atsakinėti į visus klausimus. Absoliuti dauguma tradicinių klausimų jau atsakyta ir ne po vieną kartą. Taigi, susimokėjai vieną kartą ir gali skaityti kiek tinkamas ir savo patirtim nesidalindamas (ką dabar daro dauguma forumo narių už dyką). Užduodi gerą klausimą - gausi gerą atsakymą. Aš taip suprantu.
Žilvinas Žurauskas
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Forumo kokybės gerinimas

Post by inga30 »

Tai gal reikėtu nauju nariu nepriiminėt ir tada nebūtų pasikartojančių klausimų ir kadangi iki profesionalo ilgas kelias tai po truputi ir forumo kokybė pradėtu gerėt.
Idomu kokia dalis forumiečiu rimtai užsiima tikra gž ?
Baisu kad liks tik klubas kuris uždarai bendrauja ir keletas ne klubo narių ir bus viskas,o nauji nariai neateis ir gž plitimas sustos.
Manau daukam fainiau kai kaimynas gž užsiima,o ne su skafandru vaikšto purkštuva apsikabines .
Žodžiu aš tai bijau kad gž plitimas sustos ir šitas netoks jau ir blogas forumas subyrės.
Post Reply

Return to “Pastabos”