Kopūstai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Kopūstai

Post by Gabriele »

Sigita wrote:Gal kas galite pasidalinti patirtimi kaip juos auginate?Pas mane dabar uošvis susodino daigus ir jie gelsta...Sako dėti kažkokį chemikalą,bet aš nenoriu.Kada juos pradedate mulčiuoti,jeigu mulčiuojate aišku?Niekada jų neauginau,tai viskas įdomu...
saulius wrote:Neaišku dėl ko gelsta, gal tiesiog drėgmės trūksta ar žemė per kieta? Jeigu apatiniai lapai nugelto, o viršūnėlė gražiai žalia- viskas gerai. O jei gelsta, šviesėja visas augalas- greičiausiai trūksta azoto. Tai nereiškia, kad reikia tręšti, užtenka supurenti žemę ir apmulčiuoti. Žinoma, efektas nebus toks greitas, kaip nuo trąšų, bet ilgalaikis. Aišku, gali būti ir kitų geltimo priežasčių. Jei žemė buvo intensyviai dirbama- pirmais metais stebuklų tikėtis neverta. O mulčiuot reikia iš karto po pasodinimo. Ir iš viso- lysvė, kad ir tuščia, niekada neturi būti plika. Jau geriau piktžolės tegul auga, bet tik ne plika žemė.
Anonymous wrote:Norėjau apmulciuoti,bet sako apkaupinėti reikės,negalima :roll: ...Žeme prieš tai nebuvo dirbama,bet sukasta tradiciniu budu.
Sigita wrote:O jeigu per kieta?Kaip atskirti?
saulius wrote:Žemė turi būti puri- matosi ir į ranką paėmus jaučiasi. Jeigu į dirvą patenka pakankamai oro ir drėgmės- visa kita išsisprendžia savaime. Reikia prisimint, kad visų maisto medžiagų dirvoje ir ore yra pakankamai, tik ne visada augalai išgali jas pasiimti. Štai tam ir reikalingi minėtieji faktoriai.
Mulčiuoti ne tik galima, bet reikia. Kopūstams patinka apkaupimas- vietoj žemės "apkaupkite" mulčiu.
giedrioks26 wrote:Siemet pabandziau ankstyvu kopustu ir ziediniu kopustu pasisodinti. Zemes dirbamos nera vien pievos. Priveziau perdegusio meslo (jau praktiskai kvapni zemele) i ploteli pievos tiesiog ant zoles sumyndziotos, sukisau kopustu ir ziediniu kopustu daigus ir apmulciavau kaip bulves po siaudais panasiai, tik daigu lapus pavirsiuje palikau :) palaisciau pasodines tik viena karta, praejau gal koks menesis nepilnas, nuejau paziureti, o gi ten vaikeli visai neblogai, tiesa ziediniai kopustai silpnokai kazkaip, kai kurie net visai isnyko, bet kopustai tai grazus be jokiu pageltimu, tiesa kai sodinau ziupsneli pelenu i po kiekvienu daigu dejau. Paziuresiu kaip toliau bus, laistyti nesiruosiu, piktzoles neauga, pakisau ranka po siaudais - dregna. kai paaugs dar pamulciuosi truputi. Idomu ko galejo pritrukti kalafiorams? Gal turit patirties siuo klausimu?
Vaidužė wrote:NA KAIP tAVO KOPUSTAI? :) mano tai kurie apmulciuoti bumo po persodinimo tai grazus, auga, bet mociute juos vis palaisto...
Sigita wrote:Mano,tai vienus iškėlė skruzdės,kiti auga gerai.Tiesa kelis nuvalgė stirnos :P
Inga wrote:Idomus giedrioks26 kopustu auginimo budas. Neisvaizduoju,kaip tiesiai i zole galima sodint daigus...Mano patirtis kiek kitokia. As nuimiau velena. Nes tokia tanki ir susivelus, kad nieko ten neikisi.Uzveziau misko zemes, durpiu ir tik tada sodinau kalafijorus. Salygos lyg ir tos pacios, bet auga labai nevienodai. Vienas yra tikras milzinas, didziuliais lapais, o kiti nunyko, dalis vidutiniai, dalis vegetuoja.
Vaidužė

Re: Kopūstai

Post by Vaidužė »

Taigi, tai kokios isvados apie kopustus?
Va dabar juos jau seti reikia, ar apsimoka seti, o paskui pikiuoti, ar geriau tiesiai i lauka?
Dalia

Re: Kopūstai

Post by Dalia »

Kopūstų nepikiuoju. Ankstyvus sėju ant palangės, nedaug, kokius 7. Kitus: brokolius, kaliaropes, briuselio ir vėlyvus kopūstus - lauke po plėvele.
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Kopūstai

Post by Sigita »

O kada po plėvele sėjate?
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: Kopūstai

Post by giedrioks26 »

mano mociute baltarusiskus Dotnuvos (velyva veisle) seja tiesiai i dirva po atviru dangum, kai jau salnu nebuna apie geguzes pradzia. Veliau daigus issodina reikiamu atstumu. Puikus uzauga. Tinka rauginimui ir gerai laikosi per ziema, tik rusio sauso reikia.
Nusipirkau seklu, bandysiu pasinaudoti mociutes patirtim :)
Ryte

Re: Kopūstai

Post by Ryte »

Kopustu daigus perkuosi turguje ar pas drauge siltnamiukyje pasiraunu ir pastebejau, kad is tu silpnuju isauga tikrai dideles ir grazios galvos, o va jei pasieskai grazesniu daigu, tai ne kas gaunasi... Ir dar, maniskiu nepuola jokios kirmeles, nors niekada nepurskiu ( tingiu :D )
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: Kopūstai

Post by giedrioks26 »

nuo kirmeliu padeda salia kopustu pasodintas tabakas arba kanapes (teorines zinios). Zinau, kad tabaka seja ir kaip priemone nuo kurkliu ir kurmiu (dingsta kurkliai o su jeis ir kurmiai). Tada nesueda kopusto saknu. Tabako ir kanapes kvapas turetu atbaidyti drugelius nuo kopustu ir netik kopustu, bet i kitu kryzmaziedziu kulturu. Nereikia apsiriboti vien tabaku ir kanapem, galima seti ivairius prieskoninius bei medingus augalus kartu, toki misini daryti visko daug. Prieskoniniai augalai su savo kvapais atbaidys kenkejus, medingi augalai pritrauks kitus vabzdzius kurie yra kenkeju priesai ir t.t. Kuo didesne augalu ivairove tuo geresnis turetu buti rezultatas.
Ryte, gal pas tave ten aplik kopustu lysve yra daug kokiu augalu priseta? gal cia ir yra priezastis kodel tavo kopustu needa viksrai? Gal gali papasakoti kas ten pas tave auga?
Ryte

Re: Kopūstai

Post by Ryte »

As manau kad visa esme tame, kad... (visa laika buvo kazkiek geda pries kaimynus) laistau tik pasodintus, veliau lai kapstosi patys :oops: raviu tik tada, kai piktzoles uzgozia augalus. Niekada nesu tresusi augalu. Salia braskes, agurkai, cukinijos. Tiesa, kurkliai siek tiek praretina.
Dalia

Re: Kopūstai

Post by Dalia »

Šalia kopūstų auganti juozažolė(yzopas) sutraukia visus drugelius, net balta būna, o ant kopūstų nė vieno.
Vaidužė

Re: Kopūstai

Post by Vaidužė »

o koustai ant palanges gali kupetoj aukti po 10 ir daugiau,ar po viena seti i mazus indelius?
:) :)
Post Reply

Return to “Daržininkystė”