Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Irvel
Posts: 16
Joined: Wed May 11, 2011 11:12 pm
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by Irvel »

Tiesa, visiška nesėkmė su kopūstais. Nepatiko pievoje jiems. Nors sodinau su visu durpiniu vazonėliu, dar buvau net ant kotelių tokius popierinius kalnierius uždėjus (nuo tualetinio popieriaus) :) Vistiek stovėjo nelaimingi, kol galų gale visai sunyko, o dar šliužai papietavo , rink nerinkus juos . Manau, kitais metais nesodinsiu, nes reikia juos kasdien žiūrėt, o kai tik savaitgaliais atvažiuoju, tai ir randu jau likučius... Negelbėjo nei mulčias. Maniau, sraigėms užteks mulčio, nebelįs prie kopūstų, bet... Auginau pirmą, manau paskutinį kartą.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by pirtininkas »

pas mane kopūstai velėnoje kažkaip užaugo (nors ir padariau klaidų)- ant velėnos užvariau šiaudų, po to su aštrintu pagaliu juose padariau skylę, įbėriau saują žemių ir į tą žemę įmečiau sėklikę - t y kopūstas augo nejudinamas iš sėklos. kai užpuolė kopūstinio drugelio lervos -pabarsčiau miltais - lervosdingo (gal kas jas suvalgė?)
moliūgai..... du daigai išsikerojo taip kad užima vos ne pusę aro - iš viso yra 7 moliūgai...... nežinau kaip juo reikės pakelti - dideli kaip nežinau kas ........
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by inga30 »

Aš daigais sodinau nes sėjimas nesigavo,labai nedaug sudygo ir neaugo,o kas liko sraigės patvarkė.
Aš su kastuvu apverčiau velėna koki 15 ant 15 cm. ir mulčiavau . Su seklom nesigavo,su daigais 80 proc. užaugo gerai.
Agurkai taip pasėti tik nedaug mulčiuoti užaugo puikiai.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by pirtininkas »

dar fyntas - žmona išrovė mangoldus - jie pasirodė man neskanūs- ir išmetė žalia buvusios komposto duobės ir užmetė ant jų kitokios organikos ..... tai var - tie mangoldai išlindo iš po tos organikos, išbujojo, o jų lapai pasidarė tokie skanūs- "tradicinėse sąlygose" tioelapai buvo kažkokie sprangūs ir nemalonus skonio, o dabar - sultingi ir malonaus skonio.....
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by Jovke »

O aš prikasiau bulvių mažiau nei pasodinau, tėvai juokėsi iš manęs, bet svarbu, kad paragavau gamtinių bulvių savom jėgom užaugintų :D buvo skani bulvių košė, paragavau ir žalią ;) Su pomidoriais nenusisekė visai, kai atvažiavau, jie jau buvo visiškai supuvę, buvo labai gaila, nes jiems labai daug laiko skyriau, bet klaida, matyt ta, kad jiems per drėgna buvo, gal daugiau mulčiaus reikėjo, nežinau.. gal pasakysit ką kitais metais daryti?
Agurkus ir arbūzus per vėlai pasodinau, tiesa, vienas agurkas pražydo.. :D Kukurūzai buvo žemesni nei pas mamą, bet nieko, o saulėgrąžos irgi mažos, bet gražu buvo žiūrėti,nes eilę tokią ilgą užsodinau. Su pupelėm gerai buvo, suvalgiau žalias :D , morkos neužaugo (mano klaida- neprižiūrėjau), burokėliai ir kopūstai irgi neužaugo, gal žemė buvo bloga..? Supratau savo pagrindinę klaidą- pirmais metais neapdorojau žemės, o tiesiog uždėjau ant viršaus žemių (ant pievos) ir sodinau, plius- bloga žemė. Po to per mažus tarpus padariau tarp lysvių, blogai šienauti dalgiu, tenka rankomis rauti, tai kitais metais žinosiu. O šiaip, džiaugiuosi, kad nors bulvių, svogūnų,pupų ir žirnių paragavau :D :D
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by lugne »

Aš šiais metai turėjau du daržus. Vieną įsirenginėju pievoj naujoj vietoj. Tai jame augo bulvės, kopūstai įvairūs ir pomidorai. Pomidorai nušalo du kartus, tingėjau lankstytis, neroviau, ataugo iš pašaknių, bet jau buvo per vėlu. Gražiai pražydo ir pajuodo. Mulčiuoti buvo sausa žole iš po trimerio :oops: (nu nėščia buvau, tai nešienavau dalgiu :) ), nelaistyti jokiais starteriais. Sukrito tas šienelis į šlapią košę, net mūsų smėlynai negelbėjo.
Kopūstai puikiai auga. Ankstyvi sutrūko, peraugo ir liko lysvėse, nevalgėm. O vėlyvi dar auga. Vikšrus rinkom :oops:
Bulvės augintos po nendrių - šieno apklotu. Pirmiausia klojau nendres, ant viršaus šieną, kad nepersišviestų ir nepažaliuotų bulvės. Dygo labai vėlai, po to ilgai nežydėjo. Baigė žydėt tik prieš kokią gerą savaitę. Gluodenai gyveno jose. Buvo pradėjęs maras pult, rudavo, o po to sužydo, dabar dar naujus žalius lapus išleido. Paragavom tik iš pakraščio, kitų dar nekasėm. Gana didelės ir daug. Man per daug vandeningos, sėkla buvo biresnė, manau, kad čia maro apsireiškimas, nes pora viduj buvo pamargavusių. Auginsiu kitais metais bulves tik velėnos nupūdymui, kaip ir šiemet. Be to radau pailgų raudonų senų bulvių pas vienus, tai norisi išbandyt.
Senajam darže tradiciškai visko po truputį. Iš naujienų patiko pūtelis, bet kitiems metams reiktų ir pievinio. Dar kvapieji moliūgai labai skanūs ir gerai, kad dideli neauga. Ai, viskas normaliai užaugo. Daug ką sėjau su Vėjų lentele. Morkas sėdama prasikeikiau, bet po to džiaugiausi, kai nereikėjo retint, nes jau pasilenkt neišėjo :D. Atstumai labai geri. Birželio vidury užderėjo berniukėlis, tai daržas kokiam geram mėnesiui vienišavo. Ir sakyčiau labai gerai, šiais metais man jis panašiausias į GŽ daržą - žolių kokių tik nori, "ravėjau" du kartus su sekatorium ir čia pat suguldžiau, tai kaip antrai vasaros pusei, kai jau viskas suvešėję to mulčio beveik ir pakako.
Vis galvodavau ką aš kitais metais darysiu, kai taip žolėm viskas apėjo, galvojau bus be šansų pasėt, bet geriau įsižiūrėjus - ten vyrauja vienmetės žolės, kurios pavasarį, kai sėji dar nebūna įsigalėję. Taip reabilitavau net galinsogą - niekur aš jos nenešiau, žydinčią nuskyniau ir palikau. Masės ji užaugina visai nemažai.
Gailiuosi tik kad neprisiruošiau, nesuspėjau pabarstyti facelijos ir kitokių žydinčių, neprikaišiojau morkų, burokų pernykščių, neprisinešiau skudučių, barščių - čia dėl žiedų o kai kas ir dėl sėklų. Kitais metais gal turėsiu daugiau laiko, nes labai trūko darže žiedų, tik medetkos, katžolės ir keli pastarnokai žydėjo.
Labiausiai patiko, kad pagaliau daržas apaugo žolėmis ir neturėjau laiko jų "tvarkyti". Vis džiaugdavaus, kad daug ir didelių braškių prisiauginu, bet šiemet užkniso jų skonio nebuvimas, nors visi paragavę gyrė, bet man jau norisi ko nors geriau. Dabar tempiu iš apleistų senų sodybų daigus ir sodinu, gal kas gero pasitaikys.
Na dar šiltnamy baklažanai pagaliau užderėjo, arbūzai, afrikietiški agurkai ir bamijos. Bet čia dėl egzotikos auginu. Yra šiltnamis, tai kol plėvelė laiko, reik išnaudot. Mulčiuota žole, gausiai laistyta.
Blogiausia, kad vis dar nemoku pasiskaičiuot kiek ir ko sėti reikia. Tai cukinijas galima vežimu vežti buvo, nors tik keturi daigai, skyniau mažutes, valgėm ištisai, bet vis tiek dar ir peraugusių kompotui, uogienei ir žiemai liko. Tas pats su šparaginėm pupelėm. Negalėjau aš jų šiemet valgyt, o prisiauginau be proto, teko kišt į šaldiklį, nes jau visi kaimynai, giminės ir draugai atsivalgė. O varnalėšom vietos neliko... Taigi planavimas - silpna vieta dar.
Jurga Stoškutė
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by S1mas »

Pirmi daržininkavimo metai. Iš tikro - labai smagus užsiėmimas. Visiškas rezetas įtampoms, vidinei miesto taršai, o dar ir naudos duoda. Buvau įrengęs 20 kapo formos lysvių 200x70. Jų nerėminau, nes trūko laiko, o ir neaišku ar kitais metais ten ką darysiu - daržas dar ne mano. Praėjimai tarp lysvių - apie 1,2 metro, kad patogiai praeiti ir su dalgiu prapjauti būtų galima. Įsitikinau - jei nerėminti lysvių ir neturėti galimybių bent kas antrą dieną prieiti prie daržo - tai jau geriau mulčiuoti visą daržo plotą. Taip kaip dariau, tai daugelis sėtų daržovių buvo greitai žolių nukariautos. Iš sėtų žirnių, pupų, pastarnokų, morkų, svogūnų, paprikų, pomidorų, burokų, lęšių, ropių, cukinijų, moliūgų, bulvių, pupelių, saulėgražų, derlių nuėmiau tokį:

Bulvės - sodinau 180 bulvių. Sodinta Vineta, gegužės 7, Ir nežinia kokia veislė - birželio 7. Vineta sodinta žemėje - 1 cm gylyje, apdengta 30 cm šiaudų/šieno sluoksniu. Nukasta rugsėjo 10. Kasant pastebėjau, kad veik po kiekvienu kelmu - buvo dideli urvai. Maždaug kas penkto kelmo iš vis nelikę, o tik retai kuriame netruktų bent kelių bulvių. Lysvės papildomai nemulčiuotos, Mulčo nukasant likę apie 2 cm. Bulvės išsidėstę paviršiuje ir iki 10 cm gylio. Iš dalies pažaliavusiu - nedaug, neproblema. Nukasta apie 120 kg labai įvairaus dydžio. Bulvės ypatingai skanios, didelio tankio - net sunkiai pjaustosi peiliu. Tos, sodintos birželio 7 iki maro tik buvo pradėję žydėti. Jų surinkta nedaug ir smulkios. Išvados dvi: 1. reikia sodinti ne vėliau kaip balandžio viduryje, 2. nukasti reikia iš karto, kai nebelieka stačių stimburių - jei ir dalinsiuosi su tais graužikais, tai minimaliai :)

Cukinijos - pasodintos pagal Vėjų technologiją, pradžiai užmulčiuotos 10 cm šiaudų/šieno mulču, papildomo nedariau. Žaliosios - nors vežimu vežk, nėr kur dėt ir dar nesibaigė. Geltonosios užderėjo tik 2. Labai geras augalas auginimui - minimaliai priežiūros, didelė masė ir skanus- plačiai pritaikomas virtuvėje.

Moliūgai - stirnos išgulėtoje duobėje: 100x100 ir gal 40 cm gylio pripyliau nupjautos stambios žolės ir padariau 4 žemės rankoves, siekiančias duobės dugną. Suvalgėm kelis mažus, jau nuėmėm 4 diidelius ir dar palikom kelis augti.

Agurkai - sodinti lysvėje pagal Vėjų technologiją. Mulčiuota tik pradžiai, paleisti plėstis dirvoje, tik retsykiais nuskabomi galai. Užaugo nedaug, nes laiku nenurenkamas derlius stabdė naujų vaisių atsiradimą. Sunku žolėje juos pamatyti. Vaisiai labai "tiršti", daug skonio, mažai vandens. Kitą kartą reikia juos rėminti arba kažkaip pakelti nuo žemės.

Pomidorai - sodinti velėnoje, iš silpnų daigų augo puikiai, iki maro spėjo užsimegzti. Maro neatlaikė, nuskynėm, sunokinom ant palangės. Suvalgėm 3. Nežinau ką su jais daryti - ar sodinti anksčiau, ar dengti - neįsivaizduoju kol kas.

Pupos - kaip pupos, užerėjo puikiai, kai kur kirminų apgraužtos.

Ropės - auginome tokias fioletavas. Labai skanios, bet kai jau pradėjo normaliai didėti šakniavaisis - įsimetė kirminai. Vyko varžybos, kurie daugiau suvalgys - jie ar mes. Mes nugalėjom, bet ropės būtų galėję užaugti daug didesnės. Kirminai valgė nuo apačios. Neįsivaizduoju, kaip reikėtų jų priauginti žiemai - ką daryt su kirminais?

Žirniai - a, kaip žirniai. Daug ir be problemų.

Salotos - sodinome daug, augo neprastai, bet taip normaliai ir nepavalgėm: kai atvažiuoji savaitgaliui - taip nedaaugę, arba jau peraugę...

Viskas gerai.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by saulius »

Su ropėmis jau aiškėja... Ne veltui nuo seno jų auginimas buvo neįsivaizduojamas be pelenų.
Saulius Jasionis
JurgitaZ
Posts: 34
Joined: Sun Mar 20, 2011 7:06 pm
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by JurgitaZ »

Aš ropes sėjau antroj liepos pusėj. Iš pradžių irgi labai graužė kirminai, galvojau, kad net neteks paragaut... Ir pirmosios tikrai buvo kirmėlių pagraužinėtos. Dabar jau išsiraunam sveikas gražuoles storules ir kirmėliukų retai pasitaiko, gal jiems jau per vėsu?...
Pas mane irgi tos violetinuojančios ropės. Iš daržovių, tai ko gero pati gražiausia daržovė ir kaip nekeista, mano vaikai nevalgo jokių žalėsių(salotų iš šviežių daržovių), bet ropių su agurkais ir grietine kerta kaip rimti vyrai :)
anatolijus
Posts: 50
Joined: Thu Apr 28, 2011 10:05 am
Location: Kaunas
Contact:

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Post by anatolijus »

Metų suvestinė, tai gerai, tik kiek matau darže ir sode tik prasidės pagrindinis darbas. O pastebėjimai tokie:
1. Nesu aš garšvos mylėtojas, bet viena taisyklę jau išmokau – su ja nekovok, o tik jai padėkok, kad greitai ji priaugina masės.
2. Bulvės sodintos (suguldytos) per jonines tiesiai į senas braškes puikiausiai atliko kastuvo darbą. Tik čia įdomus pastebėjimas – dalis bulvių augo šalia graikinio riešuto, tai joms tas visai nepatiko.
3. Vasaros gale sėti pasternokai, puikiausiai išdygo, dabar laukiu kada galėsiu rimtai mulčiuoti. Praeitais metais savaiminukai pasisėję į pusiau velėną puikiausiai auga sveiki (tik nėra kantrybės kol visai išdydės – pagal lapus nenusprendžiu kurie jau stambus).
4. Kadangi šiaudų neturėjau ir neturėsiu, tai dalį braškių žiemai apsėjau avyžomis (kaip busimą savaimini mulčą). Mano pastebėjimais senom braškėm tai patiko.
5. Visokių geržolių pagalba, neturėjau jokių bėdų su amarais.
6. Naujas kaimynas, norėdamas užsiveisti „stadioninę“ pievelę paskelbė karą savo daržui raundapo pagalba – rezultatas toks, kad nėra jokio rezultato.
7. Netyčia sode išdygo alksniukas, jei tai būtų ne šie metai, tai tikriausiai kurvukas turėtų darbo, o dabar ir kirvis neatšipęs, ir alksniuko lapus kažkas su pasigardžiavimu graužia, o paukšiams dar viena proga nepraskristi mano daržo.
Post Reply

Return to “Pasiekimai”