Pomidorai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Eimutė »

Taip, pomidorai sėkmingai reabilituojasi. Dabar jau beveik žymių nelikę, kad jiems buvo vargų. Kai kurie dar nepriaugę reikiamo svorio jau žalią vaisių pasikabinę. Kada tas jų derlius bus, tai čia kitas klausimas. Tikėkimės dar bus reikiamos šilumos, o dabar dar labai reikia ir drėgmės. Jau visą lietaus vandenį baigiu išlaistyt ;) i.
Širvintos
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Pomidorai

Post by dage »

Prognozuoja sausą liepą...Aš pomidorų visai nelaistau.
Dalia
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Eimutė »

Na mano pomidorai pasodinti smėlyje ir storai užmulčiuoti. Bet kai visiškai nelyja gal vieną kart į dvi savaites reikia juos palaistyti?
Širvintos
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Pomidorai

Post by dage »

Maniškiai irgi smėlyje ir labai storai primulčiuoti. Iki šiol nelaisčiau, atrodė labai laimingi:) Važiuosiu šiandien (po savaitės nebuvimo) pažiūrėti, koks vaizdelis.
Dalia
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Pomidorai

Post by lauztuvas »

Sveiki. Vis paskaitineju retkarciais bet patyliu. Nu nezinau kaip pas jumis bet pas mane tai pamidorai nera laimingi po siaudu mulciu. Neplonai pamulcevau. Zemele dregna, minksta po jais bet pamidorai toki sviesoki, letokai auga. Turiu sale tradiciskai pasodinti tai ir palygint yra su kuo. kokios 4 savaites kai lauke pasodinti. Is pradziu paliejau visus. Daba jau pora savaiciu nelieti nei tie nei anie. Tai po mulciu atsilieka.
Ta pati situacija su braskem .Irgi siaudais keliolika daigu pamulcevau pavasari. Tai suvelavo ir su zydejimu ir su uogom. Nu bet rasa kad dirvozemiui tai labiau i nauda. Tai lai buna.
Nerijus
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Eimutė »

Gal pas jus, lauztuvai, molinga žemė. Tai taip tada, ne visom kultūrom patinka tas pamulčiavimas. Ypač, jei dirva supolus, suplukta. O smėlinguose dirvose, tai tik mulčiuojant ir įmanoma sėkmingai ką nors užaugint. Ir aš smėlyje daržoves sėju sodinu į duobeles ar griovelius, kad tik geriau drėgmė su visom maisto medžiagom užsilaikytų.
Širvintos
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Pomidorai

Post by lauztuvas »

Zeme tai priemolis, Bet dar ne molis tikrai. Seip ji tikrai supuola gana greita. Siemet jau geriau- pernai visai tokia kieta buvo. Bet seip pastebejau kad ji po siaudais tai taip nesupuole, tokia lyg minsktese nei atvirose vietose. Nu matysim, kaip toliau vystysis. Man tai toks itarimas kad dirva ilgai neisila, saknims salta, uztat ir nenori aukti,
Nerijus
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Mama Smilga »

"Dirva ilgai neįšyla, šaknims šalta" - teisingai! Juk rašėm ne kartą, kad šilumamėgių prie pat stiebo pradžioj nemulčiuojam arba dengiam tamsiu mulčiumi (aš naudoju senas tamsias pjuvenas). Pilnai užmulčiuojame tik augalui sutvirtėjus, atėjus vasaros karščiams.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Pomidorai

Post by dage »

Esu skaičiusi, kad pomidorai mėgsta, kai šaknims vėsu, o "galvai" karšta. Aš iš karto persodinusi mulčiuoju "iki pažastų".
Dalia
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Pomidorai

Post by lauztuvas »

Praleidau skaitydamas silumegius augalus ir tai kad ju pilnai neuzmulciuot iskart.
Apie vesuma( siltuma) saknims- Tai ivairiai raso skirtigi autoriai.
Nerijus
Post Reply

Return to “Daržininkystė”