Pomidorai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Pomidorai

Post by Gabriele »

saulius wrote:Kam teko auginti gulsčius pomidorus- pasidalinkit patirtim!
Varovas wrote:Šiemet bus pirmas bandymas. Kas gausis - papasakosiu :)
saulius wrote:Tai ir man šiemet bus :) . O jau sodinot ar dar ne?
Vaidužė wrote:As tai jau pasodinau, klp labai silta.. Bet kadangi nedideli buvo, tai ne gulscius, tik iki ausu apkasiau.
giedrioks26 wrote:O ar yra lietuvisku pomidoru veisliu gulsciu auginamu lauke? Nusprendziau nestatyti siltnamio. Pracekinau lietuviskas veislias pomidoru auginamas lauke. Pasirodo ju dar yra, bet jau greit isnyks kaip kad man pasake Babtu siltnamiuose, nes niekas nebeaugina, visi nori greito ir gausaus derliaus. Siemet bandysiu sodinti lietuviskas veislias tokias kaip laukiai, balciai ir ryciai. Laukius augindavo mano mama tai visai gerai budavo ir derliai neblogi, del ryciu pakonsultavo bendradarbis, kuris kitokiu ir neaugindavo, ir sake as net juos pamirsdavau ir ateidavau derliaus pasiimti, sodindavo tiesiai i velena ir nei laistydavo nei ravedavo, o derliai sake buvo tokie kad neturejo kur deti puse gimines aprupindavo. Bnade ir kitu, bet geriausiai ryciai deredavo. ir svarbiausiai seklu nereikia pirkti, ju daigumas is savo paruostu seklu apie 90%.
Labai viliojanciai skamba Kudriumovo knygoje minimos veisles, kur atsparios salciams, Gal kas turite tokiu pomidoru seklu? Butu galima pabandyti seti is rudens. Beje kudriumovas raso, kad galima palikti pomidorus (nerauti) kitiems metams, nes jie yra daugiametis augalas ir vel uzauga, tik greiciau, nes saknu sistema jau issivysciusi. Gal kas jau bandete palikti ziemai, ar isejo kas nors?
saulius wrote:Aš kiek suprantu, tai gulsčius galima auginti bet kokius pomidorus, svarbu kad atžalas iš pažastų leistų. Šiemet sodinau kažkokius gigantus, kur po pusantro kilogramo vaisiai užauga. Pernai turėjau- patiko. Pavadinimo nežinau ir nenoriu žinot :) . O iš viso nepatinka man tos vienmetės kultūros, išskyrus tas, kurios pačios pasisėja. Gal jau daugiau nesodinsiu- galima gi apsieit ir be jų. Tuo labiau- labai jau nelietuviškas augalas :) .
Vaidužė wrote:Islieka ziema manau tik ten kur silta.. Nes jie paprasciausiai man issalo, nors buvo siltnamy, kuris buvo beveik be stogo ziema..
Vaidužė wrote:nors.. jei lauke, ir gerai apmulciuot rudeni? gal neissaltu? :)
saulius wrote:Tikimybė visada yra :) . Tik daug kas priklausys nuo veislės. Jeigu kam tenka būt Rusijoj, šiaurinėje dalyje- reikėtų paieškot kaimuose pas kokius nors sentikius. Gal turi savų, nors ir nelabai derlingų, bet per daugelį metų prisitaikiusių prie atšiaurių sąlygų.
Vaidužė wrote:Kitais metais nebeauginsiu pomidoru daigialiams persodint, kazkokia nesamone. Tiek darbo, o patys su kompostu pasiseje net greiciau auga, ir stipresni, ir grazesni, ir kartu zydet beveik pradejo.. :) Na nebent viena kita ant palanges, del smagumo matyti kaip dygsta, sodyboj taip nepastebesiu... :)
Sigita wrote:Aiškiau paaiškink :roll:
Vaidužė wrote:Na mes turejom dziaugsma perimti pries tris metus artas lysves. Kadangi musu mulciavimai pries ziema nepasitvirtino( buvo prizele auksta zole ir norejau jasutrypti ir uzdeti kartonu, o kartonas buvo per smulkus...tai nupuste viska...), pavasary "nuploskorezinau"visas zoles, dejasaknulikodaug.. ir is mociutes komposto dezes uznesiau apie 10 cm komposto zemes, tiesa kadangi ji nemetoma buvo, tai ne iki galo susikompostavosi, bet tai man buvo visai i nauda. :) prisejau visko, tuo tarpu ir pomidoru pasejau tiesiai i lysves.
Ir kai atsilo gerai prasidejo linksmybes. Tai ko sejau daug kas neisdygo, tiesa daug kam daug kas is pirktiniu seklu neisdygo, o ko nesejau tai pridygo vai kiek daug. :) Pomidoru tai visose lysvese pridygo, ir jau daugelis didelius pomidoriukus uzaugine, tik dar neprisirpe. Ir siaip kadangi taip lietinga, tai pomidorai ir siltnamy pas mus nelabai sirpsta, o laule puva, tie kurie ant zemes,,, Tai va. Ir tie, kurie patys isdyge zymiai stipresni, daugelis patys laiko savo uogytes. O jos tikrai ne mazesnes nei persodintu, o augalai naturaliukai tai tikrai didesni.
Dar medetku, cukiniju, obelu, ir visokio gerio pridygo is komposto.
Tikiuosi tai norejai kad papasakociau smulkiau. ;) Bet gal ir issipleciau...
giedrioks26 wrote:Sveiki. Turiu ir as ka pasakyti apie pomidorus :). Mano sodinti pomidorai (Ryciai, Laukiai, Balciai) tieisiai i velena (pieva nusienauta i atola) dera dar ir dabar net po tokiu ruku kurie uzeina tokie, kad net nuo stogu lasa. Bet maniskiams ziurek nieko, vis toliau pasirenku kai reikia. O ju beveik nesimato. Kai tik pasodinau velenoje uzmulciavau apie 10 cm storio suvytusia zole ir uzmirsau, atejau tik derliaus pasiimti. O ziuriu, kad pomidoru nesimato isbujojo zoles peraugo mulca ir susilygino su pomidorais, bet svarbiausiai pomidoru kaip uogu pilna ir jie vieni ant zemes, kiti status kabo, bet nebuvo kolkas supuvusio nei vieno. Is zoliu subujojo kiaulpienes, kazkur skaiciau, kad kiaulpienes alelopatiskai veikia pomidorus t.y. labai gerai veikia juo, tai sakau, gal del to pomidorai sustiprejo ir nesupuvo zoleje.

Beje po serbentu krumu, kur kazkada pildavom pamazgas isdygo pomidoras dabar tik zydi (manau nespes pomidoru isvesti). Beje jis labai stiprus ir grazus, daug grazesnis uz maniskius zoleje, bet... per velai...
O apskritai isvadoje, manau pomidoru tikrai jau nebeauginsiu nes perdaug terliones su daigais... paseti lauke, visgi jie neturetu duoti derliaus, nes ne musu klimato salygoms tai... Del to mano vienas pazystamas pasiule auginti dumplainius, kurie pasejami tiesiai i dirva ir nereikalauja ipatingos prieziuros. Taigi....
giedrioks26 wrote:kazka esu girdejes apie pomidorus kuriuos augina sibire, kurie pernesa salcius iki -7C. Gal zinote ka nors apie juos? Gal zinote kur gauti ju seklu? Berods jie turetu setis tiesiai i dirva...
Varovas wrote:Dabar apie tai, kas gavosi pasodinus pomidorus gulsščiai : šaknų sistema kaip gero medžio , bet vis vien derėti paliekami max du stiebai, kitaip, kaip pasakytų vienas alchašas - padarius tyrimą, alkoholyje kraujo nerasta. taip ir su pomidorais - palikus stiebų daugiau gausit daug žaliosios masės ir pora smulkių pomidoriukų. Palyginus su kontrole (pasodinta paprastai) derlius didesnis gal 50%.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Pomidorai

Post by saulius »

Vis nenutaikau, tai per anksti pasėju- per daug išstypsta iki sodinimo laukan, tai per vėlai- nespėja sukraut žiedų. Kas kada sėjat pomidorus, skirtus auginti lauke? Oi... šiemet auginsim tikrus pomidorus, senoviškus, indėniškus :D . Tai iš viso neaišku ką jie darys mūsų sąlygomis.
Saulius Jasionis
Dalia

Re: Pomidorai

Post by Dalia »

Pomidorai šviesiamėgiai augalai, todėl labai ankti jų sėti nereikėtų - ištįsta. Sėju kovo pradžioje - iki kovo 10 dienos.Pasirodžius pirmiems tikriems lapeliams pikiuoju. Daigelį žemėmis užberiu iki pat lapelių. Į pastovią augimo vietą sodinu tik praėjus šalnoms, tai yra gegužės pačioje pabaigoje - birželio pradžioje. Derėti pradeda liepos antroje pusėje.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Pomidorai

Post by saulius »

Vat man kovo pradžioj pasėti ne visada spėja žiedus suformuot iki sodinimo į lauką. Per tamsu ant palangės. Jei daug saulėtų dienų būna- užauga, o jei ne tai ne. Reikės šiemet konstruot papildomą apšvietimą.
Saulius Jasionis
Dalia

Re: Pomidorai

Post by Dalia »

Sodinant pomidorus į pastovią vietą jie dažniausiai būna be žiedų - tik ant vieno kito daigo. Iš pirmųjų žiedų pomidoriukai būna anksti, bet mažyčiai. Pagrindinis derlius iš žiedų, susiformavusių pastovioje augimo vietoje. Beje mano langai pietinėje namo pusėje, taigi šviesos lyg ir nemažai. Jeigu tik nėra šalnų, pomidorų daigus gegužės viduryje išnešu į balkoną. Nakčiai juos uždengiu dviguba agro plėvele. Taip jie grūdinasi ir netįsta.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Pomidorai

Post by saulius »

Kas iš forumiečių šiemet auginat Teksaso laukinius pomidorus- atsiliepkit, įdomu pasidalint bus rezultatais :D . Pirma, ką pastebėjau- daigumas ne stebuklingas. O gal čia tik man taip...
Saulius Jasionis
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: Pomidorai

Post by giedrioks26 »

ka reiskia nestebuklingas? as pasejau lietuviskus kovo 11 diena. Dar neisdygo iki siol. Ar tai jau blogai? Per kiek laiko amerikanski sudygo?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Pomidorai

Post by saulius »

Pradėjo dygt po keturių dienų. Aš sėjau kovo antrą, tai dabar jau viskas- kiek yra tiek yra.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Pomidorai

Post by saulius »

PIC_0047.JPG
Amerikonai jau va kokie. Neišstypo šiemet.
(61.47 KiB) Downloaded 1600 times
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Pomidorai

Post by saulius »

Panašu, kad radau vaistus nuo stypimo. Bent jau pomidorams jie suveikė. Kiekvienais metais tai būdavo problemėlė ir kaltindavau šviesos stygių. Taip ir yra- augalai stiebiasi esant nepakankamai fotosintezei. O fotosintezei reikia šviesos ir anglies, nu dar vandens, bet vandeniu paprasta aprūpint. Ir tokia mintis šovė: gal padidintas anglies, tiksliau anglies dvideginio kiekis gali kažkiek kompensuot šviesos trūkumą? Pasirodo, gali. Pomidorai nestypsta, nors šviesos jiems tikrai trūksta. Ir spalva lapų normali.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Daržininkystė”