Gyvulininkystės produkcija

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Gyvulininkystės produkcija

Post by saulius »

Nu taip apleista sritis, kad baisu... Ar turit kas nors ir ar galvojat kitais metais turėt pardavimui pieno produktų, kiaušinių, mėsos? Ar iš viso yra steigiančių ar projektuojančių ūkį, kuriame būtų ne tik daržovės?
Saulius Jasionis
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by ArvydasG »

Prie mano sodybos gyvena pensininkai, laiko 4 karves. Karves seria tik sienu ir zole, jokiu runkeliu miltu ir t.t
Ganyklos 20 metu tos pacios, nieko niekada neseja, tik ka dievas duoda. Tai GZ atitinka ar ne.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by Laimis Žmuida »

Turbūt atitinka. Jeigu jie norėtų sertifikuotis, tada reikėtų jiems išsilaikyti egzaminuką ir patikrinti ar tikrai supranta ką ir kodėl daro, ir kad nedarys kitaip. O tada nuvažiuoti ekspertui į ūkį ir apžiūrėti ar tikrai gerai auginama ar nemeluoja. Tada galima suteikti sertifikatą ir garantuoti, jog tikrai tikrai pagal GŽ ir tikrai tikrai gera kokybė.
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by ukininkas »

Galvoje vis sukasi nedidelis projektėlis. Mintis labai panaši į vadinamą bendruomenės palaikomą ūkį. Šiuo atveju tai būtų gyvulininkystės produkcija.

Esmė daugmaž tokia: būsimi valgytojai sezono pradžioje prisideda prie paršelių, vištaičių ir aptvaro ir pan. įsigijimo. Aptveriamas nemažas plotas, galimai suskirstomas į atskirus segmentus. Tarkim vienam garde auginamos kiaulės ekstensyviai, kitame - racioną gerokai papildant pašarais. Patys valgytojai gali nuspręsti kuo šerti kiaules, bet nuo to priklauso ir galutinis gyvuliuko svoris ir savikaina galutiniam variante. Su kiaulėm tam pačiam aptvare gyventų ir vištos, galima tiek mėsines, tiek dedekles, bet man asmeniškai labiau trauktų užsiimti su tomis kurios deda kiaušinius.

Valgytojui žinoma smalsu žinoti kaip gyvena jo kiaulaitė, todėl panašiai kas savaitę ar pan. būtų padaroma nuotraukų ar pafilmuojama kaip klostosi reikalai, kaip jos auga. Dar renkantis paršiukus jie būtų pafilmuojami ar pafotkinami, valgytojas išsirenka kuris bus jo, jam tuomet prisegamas numeriukas (ar vardas) ir "priskiriamas" pasirinkusiam valgytojui. O valgytojai gali nuspręsti kuo papildyti racioną kad augtų geriau ar būtų didesni lašiniai.

Valgytojų kooperacija būtų labai efektyvi. Pvz toks variantas: namo ar laiptinės kaimynai, darbovietės kolegos, šeima ar net visa giminė, kartu susimeta ir sumoka už kokį 200 vištaičių dedeklių, 100 mėsinių viščiukų, 10 paršiukų, 40 jaunų triušiukų, lesalus, pašarus ir aptvarą. Sekančiais metais tokiam valgytojų kooperatyvui jau pigiau atsieitų produkcija, nes nebereikėtų pirkti aptvaro. Kuomet jau užauginama dar papildomai susimokama už auginimo, ir aptarnavimo paslaugą. Kaip ir minėjau, visą procesą valgytojai matytų nuotoliniu būdu per Internetą, patys galėtų priimti su auginimu susijusius sprendimus, bet kartu prisiimtų ir galimus nuostolius. Valgytojų kooperacija svarbi dėl pristatymo kaštų. Pvz į darbovietę atvežti po 200 kiaušinių, keletą triušių, keltą mėsinių vištukų, kokį paršą, o jau tada tie valgytojai išsidalintų kas kam. Nes vežioti kiekvienam atskirai (žinant kuro kainas) per daug padidintų savikainą.

Galima būtų sukurti atskirą svetainę, o ten galėtų skelbtis tiek augintojai siūlydami savo paslaugas, tiek valgytojai ieškantys tokių paslaugų. Augintojui svarbiausia turėti žemės plotų kuriuos galėtų panaudoti tokiems dalykams, ūkinių pastatų ir žinoma laiko priežiūros ir aptarnavimo darbams. Visi auginimo įkainiai būtų matomi valgytojams.

Preliminariai įvertinęs savo turimus resursus galėčiau (bent pirmais metais) paauginti apie 50 paršų, avių, kokius 500 vištų, daug triušių (svarbiausia įsigyti jauniklius), daug ančių (būtų galima aptverti melioracijos griovius, pagrindiniai pašarai būtų tų griovių augmenija ir gyvūnija kurios ten knibžda daug ). Žodžiu tie kiekiai daugiausiai priklauso nuo finansavimo galimybių.

Norėtųsi kitų komentarų.
Man atrodo didžiausia problema surasti "neprobleminių" ir mokių valgytojų bendruomenes.
poviloukis.lt
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by vigintas »

Tai jau ir egzistuoja, mes su drauge tame dalyvaujame :) Kas savaite gauname 14 kiausiniu, i menesi truputi veliau gausime po 2 vistas, o moketi i prieki niekas nepraso, atsiskaitinejame karta per menesi. Nuo maksimkos kainos aukstesnes tik 15 %. Profas, kuris moka daryti savo darba, kuris daro ji su meile, visada turi visus resursus, o susidesi su megeju, vietoje kiausiniu gausi kankoreziu, karociai druta raga i sikna :) O lohu oi kaip nesinori buti :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by saulius »

Man atrodo didžiausia problema surasti "neprobleminių" ir mokių valgytojų bendruomes
Čia kaip tik mažiausia problema. Didžiausia- tinkamai užaugint. Dabar vieni augintojai turi tiek mokių valgytojų, kad negali jų visų aprūpint, o kiti turi produkcijos, bet neturi valgytojų. Kodėl? Todėl, kad pirmieji kažką daro, kad jų atsirastų, o antrieji- nedaro nieko. Sėkmingiausias mūsų ūkininkas- Mantas. Na, tavo mąstais jis labai smulkutis, bet jam viskas einasi kaip sviestu patepta. Pirkėjų turi bile kiek, juo domisi, pas jį važiuoja, jo prašo produktų. Kodėl. Todėl, kad jis dirba ta kryptimi.
Jeigu dirbsi tiek pat- valgytojų neatsiginsi. Daug kas jau patiekta ant lėkštutės: paskleista informacija, GŽ produktai žinomi ir pageidaujami, didelės kainos nešokiruoja normalių pirkėjų. Nesuprantu, kodėl tu nori pardavinėt gerą kiaulieną tradicine kaina? Ir nepalaikau šito. Pirma- pakenksi smulkiems ūkininkams, antra- juk galėtumei daugiau uždirbt.
Kas kita, jei kiaules šersi koncetratais- tuomet tradicinė kaina normalu. Aišku, jei nepretenduoji į GŽ kategoriją.
Pagrindinė gerų produktų rinka- Vilnius. Būtų galimybė atvežt iki Vilniaus?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by saulius »

Hailendas subręsta taip pat, kaip ir visi kiti galvijai. O dėl mėsos kainų jau Vigintas kažkur buvo rašęs ir aš jam pritariu: naminės mėso0s kaina negali viršyt laukinienos kainos, nes būtų nerealu- laukiniena visais atžvilgiais geresnė. Kiaulienos privalumas- tik lašiniai. Jei laukiniena dabar maždaug 20 lt/kg gyvo svorio, tai payti geriausia be grūdų auginta kiauliena neturėtų to peršokt.
Jei veislė nėra ekstensyvi ir papildomai duodama grūdinių pašarų, tai ar galima pretenduoti į GŽ? Aišku be jokių koncentratų.
Specifikacijos neaprašytos, bet maždaug gairės kažkur yra. Grūdus stengiamės iš viso išmest iš visų gyvulių racionų- nenatūralu. Nei galvijams, nei kiaulėms. Kiaulė- tai gi tas pats šernas ir virškinimo sistema pas ją lygiai tokia pati, tik fiziologija prastesnė, todėl renkamės ekstensyvias veisles, jų galingesni šnipai, stipresnis kūnas. Šernas minta viskuo, ką randa žemėje: šaknys, įv. bestuburiai, grybai, graužikai; taip pat ant žemės: žolės, vaisiai. Jokių žolinių augalų sėklų šerno racione nėra, nebent labai maži kiekiai stambesnių ankštinių grūdų. Bet tų labai ribotai, nes gamtoje jų labai mažai, o žali ankštiniai pavojingi dėl fitoestrogenų- ne tik žmonėms, bet ir gyvuliams.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by saulius »

Dar apie "GŽ standartus". Aš nelabai norėčiau bekoną laikyt "kiaule", t.y. pjaut tokio dydžio gyvulius. Jei jau kalbėt apie kokybę- paršo mėsa kuo didesnio, tuo geresnė. Iš bekono nepadarysi nei geros dešros, nei skilandžio, nei lašinių padorių turėsi. O pataikaut rinkai- nerimta, geriau daryt taip, kaip yra geriau. Tai gaunasi, kad intensyviai šeriamas paršas gyvena apie pusantrų metų, pasiekia apie 200- 250 kg svorį, o ekstensyvus, ganomas iki tokio svorio ir geros mėsos auga dvigubai ilgiau.
Dabar kažkaip įsigalėjusi nuomonė, kad "jauna" mėsa geresnė, kas yra niekuo nepagrįsta, nes ji turi tiesiog daugiau vandens ir mažiau raumeninio bei jungiamojo audinio. Jaunų paukščių, triušių, paršų, veršelių mėsa iš viso neturėtų pretenduot į GŽ kategoriją. Čia juk komercinis išradimas: kam augint gyvulį ilgai, kai galima papjaut ir uždirbt greitai. O seniau mažiau kaip pusantrų metų paršo niekas nelaikydavo...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by saulius »

Pažiūrėkit pieno produktų kainas. Ir ne tik pieno prie to paties. http://www.madam-mu.ru/catalog/dairy/
Saulius Jasionis
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Gyvulininkystės produkcija

Post by Žibutė »

O dabar "į temą"

iš rusiško saito:

Яйца куриные (десяток) Цена: 350 руб

pavertus litais - 10 vnt GŽ vištų kiaušinių - apie 35 lt.

Ačiū Karbauskiui, kad bent norėdamas prieš rinkimus pasikelti reitingus, atviru tekstu kalba, jog parduotuvėse maistas jau infekuotas GMO , ir kiaušiniai, ir pienas, nes gyvūnai šeriami pašarais, pagamintais iš GMO augalų, ir mąstantys žmonės mielai tokio atsisakys, bet už gerą produktą reikia ir mokėti gerai.
Post Reply

Return to “Verslas”